Про сплату єдиного соціального внеску платниками єдиного податку першої групи

Відповідно до статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Статтею 7 вищезазначеного Закону передбачено, що фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2017 році – 704,00грн.).

Для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (у 2017 році – 352,00 грн.) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Згідно статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - це період, протягом якого фізична особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, за який щомісяця сплачувалися до Пенсійного фонду України страхові внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, лише за умови сплати мінімального страхового внеску такий місяць повністю зараховується до страхового стажу.

Фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, законодавчо мають право сплачувати лише 0,5 мінімального страхового внеску, проте і страховий стаж також буде зараховуватися не в повному обсязі. Так, за умови щомісячної сплати єдиного внеску у розмірі 352,00 грн. (0,5 мінімального страхового внеску) за рік ведення підприємницької діяльності такі фізичні особи – підприємці набувають лише пів року страхового стажу. А наявність страхового стажу впливає не тільки на розмір призначеної пенсії, але і на умови її фактичного призначення.

На теперішній час мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, складає 15 років. Проте відповідно до законопроекту № 6614 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» починаючи з 1 січня 2018 року передбачається поступове збільшення страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-ти річного віку, до 35 років.

Таким чином, розмір пенсії і право на її отримання залежить безпосередньо від Вас. Зверніть увагу на це вже зараз!

І.С. Улятовська

заступник начальника

фінансово-економічного відділу 

Селидовського об’єднаного  управління

Пенсійного фонду України                                              

плата єдиний соціальний внесок перша група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію