На Полтавщині археологи знайшли скіфські кургани з золотом

На Полтавщині археологи натрапили на Скіфське золото . У двох курганах вони знайшли античні прикраси, посуд та навіть бронзове дзеркало.

Археологи знайшли глиняний горщик, якому близько 2000 років. Його, як і амфору розкопали у скіфському кургані на Полтавщині. Виготовили посуд майже за тисячу кілометрів – на території західної України.

В ще одиному кургані, могилі заможної родини, знайшли багато золотих прикрас. А ще побутові речі. Скіфське золото помістили у спеціальних сховищах, а інші ж знахідки незабаром передадуть краєзнавчим музеям.

Знахідки з кургану 2017 року, а саме дві бронзові бляшки, вістря стріли і ток від списа датуються 6 століттям до нашої ери,
– розповів дир. комунальної установи "Історико-культурний заповідник "Більськ" Ігор Корост.

Більське городище, де розташовані кургани, одне з найбільших у східній Європі. Вчені припускають, що саме тут майже 2 тисячі років тому було місто Гелон, яке описав Геродот. Найтаємничіше, і найбільше місто скіфів, у декілька разів більше за сучасний йому Вавилон.

Городище площею понад 5 тисяч гектарів оточують 36 кілометрів валів. В надії розшукати нові таємниці скіфів вже три роки поспіль сюди приїздять найкращі археологи України та світу.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов