Як школярам із Донбасу вступити до українських вишів без ЗНО: покрокова інструкція

Міністерство освіти та науки спільно з фондом “Відкрита політика” розробили спрощену процедуру вступу до вишів для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей,  які не мають українського документу про середню освіту.

Інструкції про порядок дій для отримання українського атестату та вступу цієї категорії абітурієнтів до вищих навчальних закладів розміщені на сайті Міністерства освіти та науки.

Ти з Донецької чи Луганської області? Бажаєш здобути українську освіту?

Україна прийняла спрощену процедуру вступу до ВНЗ без ЗНО
Отримати атестат і вступити до ВНЗ України реально!

Для осіб з тимчасово непідконтрольної території Донбасу, які вступили до вишів на навчання за державним замовленням, і здобули статус переміщеної особи передбачена державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти у вигляді:
– соціальної стипендії;
– безоплатного забезпечення підручниками;
– безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах.
Для осіб, які вступили на навчання за контрактом, державна цільова підтримка можлива у вигляді пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти.

Щоб отримати свідоцтво (за 9 кл.) та/або атестат (за 11 кл.) державного зразка, ти можеш навчатися дистанційно, на екстернаті. Для цього:

1.    Обери школу:

В Донецькій області список шкіл – на Платформі E-School: eschool.dn.ua.

Список шкіл в Луганській області: oblosvita-lg.gov.ua (рубрика «Дистанційна форма навчання»).

2. Повідомте про Ваше рішення представника адміністрації обраної школи.

3. Напишіть заяву на ім’я директора обраної школи з проханням зарахувати Вас на навчання у формі екстернату/дистанційно. Обов’язково вкажіть Ваші контактні телефони та електронні адреси. До заяви додайте скан-копію свідоцтва про народження дитини та скани всіх документів про освіту, які маєте. Особисто приїжджати не потрібно. Пакет документів можна надіслати електронною поштою.
Ви можете подати заяву до школи протягом навчального року без обмеження термінів.

4. Очікуйте на повідомлення від адміністрації школи про зарахування та розпочинайте навчання.

5. Навчайся дистанційно. Можливо за один навчальний рік пройти екстерном кілька класів. На сайті dostupnaosvita.com.ua є безкоштовні відеоуроки, презентації, тренінгові завдання з української мови, літератури, історії України. Реєстрація не потрібна!

6. В кінці навчального року особисто приїдь до школи та здай річне оцінювання, Державну підсумкову атестацію. Отримай освітні документи державного зразка – свідоцтво (за 9 клас) та/або атестат (за 11 клас).

З 2017 року для школярів 11 класу необхідно здати лише ДПА за 11 клас. Окремо ДПА за 9 клас здавати не потрібно.

Існує 2 процедури вступу у вищі навчальні заклади України (університети, інститути, технікуми інші ВНЗ)

1. СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА, БЕЗ ЗНО

Для організації прийому на навчання для здобуття вищої освіти в Україні, як і під час вступної кампанії 2016 року, будуть працювати освітні центри «Донбас-Україна» на базі переміщених вищих навчальних закладів, а також тих вищих навчальних закладів, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, в містах: Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Покровськ, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєверодонецьк, Старобільськ, Суми, Слов’янськ, Харків, Торецьк.

Повну інформацію про освітні центри «Донбас-Україна» із зазначенням адреси, контактних даних відповідальних осіб, переліку загальноосвітніх навчальних закладів розміщено на сайті Доступна освіта: dostupnaosvita.com.ua.

Вступати до вишів через освітні центри «Донбас-Україна» мають право особи з непідконтрольних Україні населених пунктів Донбасу, які:

– не мають українського документу про освіту;
– не проходили ЗНО;
– мають український документ про освіту;
– проходили ЗНО і мають відповідні сертифікати 2016 або 2017 року.

Особа, яка не має українського атестату, звертається до одного з цих центрів для проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та вступу до вишу за спрощеною процедурою.
Для вступу цим абітурієнтам не потрібен сертифікат ЗНО, атестат або свідоцтво. Для звернення в Освітній Центр паспорт громадянина України не обов’язковий. Документи прийматимуться з 19 червня.

Щоб вступити у ВНЗ за спрощеною процедурою необхідно:

1.    Обрати освітній центр «Донбас-Україна (перелік університетів, на базі котрих у 2016 році функціонували центри, їх адреси та контактні дані можна знайти на сайті dostupnaosvita.com.ua).

2.    Особисто подати заяву з 19 червня.

3.    Заповнити освітню декларацію.

4.    Скласти два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України та один вступний іспит (встановлює вищий навчальний заклад). Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.

Такі вступники отримують у загальноосвітньому навчальному закладі, який входить до обраного освітнього центру, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців мають замінити на документ про освіту державного зразка (атестат або свідоцтво).

Всі особи, які вступають через ОЦ «Донбас-Україна» беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення.

У 2017 році для переміщених вищих навчальних закладів встановлюються фіксовані обсяги державного замовлення.

Зарахування на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти для здобуття вищої освіти за кошти державного бюджету відбувається  не пізніше 12.00 години 07 серпня; на місця за кошти фізичних та юридичних осіб відповідно до Правил прийому до вищого навчального закладу, але не пізніше 30 вересня.

У 2017 році в наказах про зарахування прізвища вступників будуть шифрувати.

Вступник з непідконтрольної території Донбасу, який має український атестат та позитивні результати ЗНО, має можливість вступати до будь-якого вишу України для участі у широкому конкурсі на місця державного замовлення.

УВАГА! У 2017 році Освітні Центри будуть працювати з 19 червня по 30 вересня. Більшість з них будуть працювати на базі тих, які працювали у 2016 році. Перелік вищих навчальних закладів (в т.ч. коледжів, технікумів та ін.), на базі котрих у 2017 році будуть функціонувати центри, можна переглянути на сайті Доступна освіта: dostupnaosvita.com.ua. Він буде оновлюватись.

2. ЗВИЧАЙНА ПРОЦЕДУРА, ІЗ ЗНО

Отримай свідоцтво/атестат, навчаючись дистанційно або на екстернаті. Здай ЗНО. Вступай у будь-який вищий навчальний заклад України та світу.
З 3 до 12 липня – додаткова сесія ЗНО-2017 (видача атестатів – в липні).

З 3 до 12 липня – додаткова сесія ЗНО-2017.

УВАГА! Особи, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та не мали змоги зареєструватися в основний період, можуть з 3 до 20 травня 2017 року зареєструватися для участі в додатковій сесії. У такому разі до комплекту реєстраційних документів потрібно додати заяву щодо надання можливості пройти ЗНО під час додаткової сесії. ПАСПОРТ НЕ ПОТРІБЕН!

Більше на сайті: testportal.gov.ua.

«Гаряча лінія» Фонду «Відкрита політика»: 0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО!

  1. +38 068 951 25 13 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita)
  2. +38 050 550 54 11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita)

Консультативні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 13:00, з 14:00 до 18:00.

школа донбас
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Новая функция позволяет пользователям удалить сообщения и у себя, и у своего собеседника без срока давности. Пользователи Telegram получили возможность удалять все сообщения, когда-либо оправленные в частных беседах. Об этом сообщил основатель мессенджера Павел Дуров. "Не имеет значения, кто отправил сообщение и когда – вы полностью контролируете его. Вы даже можете стереть весь разговор с обеих сторон, если хотите", – написал он в своем Telegram-канале. Р...
Политика
Украина будет обсуждать ситуацию с неподконтрольными Украине территориями только напрямую с Кремлем. Об этом сообщила первый заместитель Председателя Верховной Рады, уполномоченная Президента по вопросам мирного урегулирования ситуации в Донецкой и Луганской областях Ирина Геращенко. На своей странице в соцсети он уточнила, что «новый президент на волне популярности может посетить оккупированные территории; он говорил о Зе и позиционирует себя как советник...
Общество
Глава Минздрава Ульяна Супрун сообщила, что в Украине ситуация с лечением туберкулеза в последнее время улучшилась благодаря увеличению закупки препаратов от этого недуга. Об этом она рассказала на своей странице в Facebook. По словам Супрун, в Украине от туберкулеза ежедневно умирают около 10 человек. "Украина полностью финансирует закупку лекарств против туберкулеза, а благодаря сотрудничеству с международными организациями нам удалось увеличить их колич...
Культура
В городе Торецк прошел смотр-конкурс среди учащихся художественных школ «Весенняя рапсодия». В данном конкурсе приняли участие и воспитанники музыкальной школы города Новогродовка. Об этом сообщает Новогродовский городской совет. Музыкальную школу г. Новогродовка достойно представляли участники в следующих номинациях: Номинация «Оркестровые струнные инструменты»: лауреат II степени - Макар Кухлев (скрипка) (преподаватель Еременко Н.П., концертмейстер Васил...
Политика
Столица Казахстана Астана официально переименована в Нур-Султан. Соответствующий указ появился на сайте действующего президента Казахстана Касыма-Жомарта Токаева. Известно, что новый президент Касым-Жомарт Токаев подписал указ о переименовании Астаны в Нур-Султан согласно с местным законом об административно-территориальном устройстве. Данный документ вступил в силу со дня опубликования. Ранее часть жителей столицы пыталась выйти на протесты, однако, некот...
Общество
В течение двух дней инспектор ювенальной превенции Селидовского отделения полиции Евгений Косогов вместе со специалистом Селидовского городского Центра семьи и молодежи Екатериной Гапоненко посетили школы Селидово, Горняка и Украинска с целью научить детей противостоять буллингу. К профилактическим мероприятиям присоединились и курсанты ВУза МВД- Анна Алексеева и Александр Буряк. Об этом сообщает Покровский отдел полиции Донецкой области. Первая такая встр...
Общество
Под процессуальным руководством прокуратуры Донецкой области завершено досудебное расследование уголовного производства по ч. 1 ст. 272 (нарушение правил безопасности во время выполнения работ с повышенной опасностью) УК Украины относительно должностных лиц обособленного подразделения «Шахта Димитрова» ГП «Мирноградуголь». Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Донецкой области. Установлено, что 30 января 2017 года в 6:30 32-летний и 60-летний электросл...
Общество
Наибольшее количество граждан, которые пожелали сменить избирательный участок зарегистрированы в восточных регионах страны.   Услугой временного изменения места голосование на выборах президента 2019, по состоянию на 24 марта, воспользовались более 240 тысяч избирателей, сообщает Государственный реестр избирателей.   Динамика изменения места голосования росла с приближением последнего дня подачи заявлений. Например, в течение пятницы 22 марта избирательный...
Политика
Европейское бюро по вопросам противодействия злоупотреблениям и мошенничеству не открывало расследований в отношении действующего президента Украины Петра Порошенко. Об этом сообщили в пресс-службе Представительства ЕС в Украине. Так, в представительстве отметили: «OLAF подтверждает, что нет никаких расследований, связанных с президентом Украины. В случае возникновения какой-либо информации, которая может быть представлять интерес для расследования, OLAF о...
Новости по теме