БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

7 квітня - день Благовіщення Пресвятої Богородиці. Благовіщення означає «блага» або «добра» звістка. У цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив їй про прийдешнє народження Ісуса Христа - Сина Божого і Спасителя світу.

До 14 років Пресвята Діва виховувалася в храмі, а потім повинна була залишити храм, як повнолітня, і або повертатися до батьків, або вийти заміж. Священики хотіли видати Її заміж, але Марія оголосила їм про свою обіцянку Богові - залишитися назавжди Дівою. Тоді священики заручили Її далекому родичу,  вісімдесятирічному старцю Йосипу, щоб він піклувався про Неї і охороняв Її дівоцтво. Живучи в Галілейському місті Назарет в будинку Йосипа, Пресвята Діва Марія вела таке ж  скромне і відокремлене життя,  як і при храмі.

Через чотири місяці після заручин Ангел явився Марії, коли Вона читала Святе Письмо і сказав: «Радуйся, Благодатна! (тобто сповнена благодаті Божої – дарів Святого Духа). Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками». Архангел Гавриїл сповістив Їй,  що Вона здобула найбільшу благодать у Бога – бути Матір’ю Сина Божого. Марія здивовано запитала Ангела, як може народитися син у тієї, яка не знає чоловіка. І тоді Архангел відкрив Їй істину, яку він приніс від Всемогутнього Бога: «Дух Святий злине на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе; тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим».

Благовіщення - зачаття Ісуса Христа. Дією благодаті Божої в лоні Марії розпочалася нова ера людського життя. Диво полягає не стільки в тому, що Діва, яка не знала чоловіка, почала виношувати дитину, але, що сам Бог ототожнив Себе з цією дитиною і з усім, що відбудеться в Його житті.

 Є гарний весняний звичай, пов’язаний із святом Благовіщення Пресвятої Богородиці — випускати птахів з кліток.

Жайворонків,  голубів, синиць та інших лісових птахів ловили, садили в клітини,  а потім символічно відпускали у небо при великому скупченні людей. У народі вважалося, що пташки, випущені на волю, стануть заступниками за людину перед Богом, «попросять за того, хто дав їм свободу». Звичай нагадує  про євангель­ську історію – про те, як Архангел Гавриїл сповістив Діві Марії, що вона народить Спасителя всього світу.

свято благовіщення неділя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію