Новий Президент США - Дональд Трамп

Вибори в США проходять за двоступеневою системою. Спочатку проходить всенародне голосування в 50 штатах окремо. Переможець в кожному штаті забирає собі всі голоси так званих вибірників, число яких дорівнює числу округів з виборів в конгрес. Для перемоги необхідно 270 голосів вибірників з 538.

Виборці формально проголосують за кандидатів в президенти 19 грудня, а Конгрес затвердить результати голосування 6 січня 2017 року. Інавгурація нового президента пройде 20 січня.

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп набрав 270 голосів вибірників, необхідних для загальної перемоги.

Трамп здобув перемогу у штаті Вісконсін, набравши 48,7% голосів, а його конкурентка від демократів Гілларі Клінтон – 46,1%, але за принципом "переможець забирає все" республіканець отримав всі 10 голосів вибірників цього штату.

Таким чином, Трамп загалом набрав вже 276 голосів вибірників і здобув перемогу на виборах президента США.

Клінтон виграла у штаті Мен, але це дало їй тільки три голоси вибірників, загалом у неї 218 голосів.

Слід зазначити, що штат не віддав всі свої голоси вибірників переможцю по всьому штату. Замість цього, один виборчий голос віддали Трампу.

Ще тривають підрахунки голосів у штатах Мічіган, де лідирує Трамп, і Міннесота, де, ймовірно, виграє Клінтон. Також поки невідомі остаточні результати в Арізоні, Нью-Гемпширі.

Усі вітають Трампа з перемогою, а Барак Обама вже домовився про зустріч у Білому домі стосовно передачі влади.

Українці сподіваються, що нова влада США продовжить підтримувати нашу державу. Президент Петро Порошенко привітав Дональда Трампа.

Вибори США новийПрезидент ДональдТрамп голоси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію