ЗАКАРПАТТЯ ОЧИМА ЮНИХ ЕКОЛОГІВ ДОНЕЧЧИНИ

Світогляд дитини формується навколишнім середовищем, спілкуванням та знаннями. Чим ширше коло спілкування, чим більше дитина пізнає, бачить навколо себе, тим гармонічнішою особистістю вона виростає. Тут і любов до рідного краю, і співчуття, і широта душі.

ЗАКАРПАТТЯ ОЧИМА ЮНИХ ЕКОЛОГІВ ДОНЕЧЧИНИ, фото-1

 Спільними зусиллями Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді було проведено поїздку дітей Донеччини до Закарпаття. Діти з Краматорська та Лимана, Мар’їнського, Волноваського, Великоновоселківського та Покровського районів відправилися до Ужгороду на зустріч з дивами природи та краєзнавчими пам’ятками.

Прогулянкою старовинним містом у центрі Європи — Ужгородом, почалося знайомство юних натуралістів з Закарпатським краєм. Спочатку відбулися відвідини дендропарку Лаудона де ростуть незвичайні й унікальні рослини. Тут і болотні кипариси, і гінкго дволопатеве, і сосна чорна і тис ягідний. Всі ці рослини і десятки інших зібрано у довільному порядку на невеличкій ділянці. На правому березі річки Уж розміщено Ботанічний сад Ужгородського національного університету. У ботанічному саду та дендрарії росте більше семи тисяч видів рослин, серед яких понад дванадцять десятків видів дерев з усього світу.

Також в Ужгороді діти побачили старовинні замки, фортеці, храми. Ужгородський замок вразив дітей своєю величчю і красою. У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту вони відвідали селянські хати різних архітектур районів Закарпаття, млин, кузню, церкву зроблену без жодного гвіздка.

Наступна подорож відбулася до міста Мукачеве. Там відбулося знайомство з неповторними природними ландшафтами, різноманітним етнокультурною та історичною спадщиною. Замок Шенборнів, що схожий на замок з європейської казки, несе у собі не лише архітектурні, але й дендрологічні особливості. Він розміщений на пагорбі у селі Карпати, що за десять кілометрів від Мукачевого. У самому Мукачевому протікає річка Латориця, а посеред міста височить замок Паланок, що пережив багато перебудов і нападників. З 1958 в Мукачевому функціонує еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (колишня Станція юних натуралістів), завданням якого є екологічне виховання дітей. Вихованці Центру, брали активну участь у багатьох конкурсах (від міського до міжнародного рівня), в яких мають значні досягнення та систематичні перемоги.

Найбільше враження отримали діти від мандрівки до озера Синевір — «Морське око Карпат». Ще дорогою до нього побачили мальовничі гори та високі перевали з яких можна бачити Карпати у несамовитому різнобарв’ї осінніх лісів, туманних вершин, гри сонячного світла та пробігаючих поряд хмар. Поруч з озером знаходиться мальовничий водоспад Шипот. Водоспад зачаровує усіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх ( 1598м ) починає свій шлях вниз мальовничою ущелиною потік Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-метрової висоти кристально чиста вода розбивається об камені утворюючи міріади діамантових крапельок, що переливаються дивовижними фарбами в променях карпатського сонця. Синевірське озеро має велике естетичне значення, як озерно-ландшафтний заповідник.

ЗАКАРПАТТЯ ОЧИМА ЮНИХ ЕКОЛОГІВ ДОНЕЧЧИНИ, фото-2 ЗАКАРПАТТЯ ОЧИМА ЮНИХ ЕКОЛОГІВ ДОНЕЧЧИНИ, фото-3

Наприкінці подорожі Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр влаштував для дітей Донеччини справжнє свято з екскурсією Центром, цікавими квестами по Ужгороду, а також веселими конкурсами та дискотекою. Протягом екскурсії Центром діти мали можливість познайомитися з діяльністю різних екологічних, біологічних та натуралістичних гуртків. Велике захоплення у дітей викликав живий куток із птахами, рептиліями, рибами та свійськими тваринами. Також делегація із Донеччини познайомилася із роботою особливого гуртка Закарпатського Центру – «Дивосвіт», де вихованці мають можливість навчитися кінематографічній справі. Діти самі вчаться знімати фільми про красу Закарпаття, пишуть сценарії та вчаться працювати з відео-апаратурою.

Завдяки екологічному квесту діти Донеччини ще більше дізналися про Закарпатський край та як бережливо ставитися до рідної землі. Вихованці ДОЕНЦ протягом квесту шукали відповіді на питання про енергоефективність, про види різних рослин та тварин, а також власноруч створювали вироби із природних матеріалів.

Непомітно промайнули дні знайомства з Закарпатським краєм. Нам надовго запам’ятається велич і краса цих місць.

Антоненкова Вікторія - вихованка гуртка "Юні психологи" ДОЕНЦ,

Лещенко Софія - вихованка гуртка "Юні друзі природи" ДОЕНЦ

IMG_20161028_103310_1IMG_20161028_111257IMG_20161028_131248_1IMG_20161028_152148IMG_20161028_172319IMG_20161029_142259_1IMG_20161029_144603

Екологія подорож молодь Закарпаття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію