В м. Новогродівка стартувала мобільна бригада № 23

Міжнародний благодійний фонд "Українська фундація громадського здоров'я" спільно з Фондом народонаселення ООН в Україні та за підтримки Міністерства соціальної політики України починаючи з серпня 2015 року реалізують проект "Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України".

В 5-ти східних областях Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській в рамках проекту працює 21 мобільна бригада соціально-психологічної допомоги у складі психологів та соціальних працівників.

Мобільні бригади виявляють і надають допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Бригади виїжджають на виклик у випадках насильства та надають консультації, проводять корекційну роботу з членами сім'ї, співпрацюють з центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

З жовтня 2016 року в Донецькій області розпочали працювати три нові мобільні бригади. Серед них Новогродівська мобільна бригада № 23, яка обслуговує м. Новогродівку, м. Покровськ і його райони, м. Мирноград, м. Селидове, м. Курахове, м. Мар'їнка та Мар'янський район.

За допомогою можна звертатися за телефонами МБ № 23: 066-204-26-31, 093-949-53-17 з 8.00 до 17.00 години. Мобільна бригада працює на базі Новогродівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: вул. Молодіжна, 1. Індивідуальний прийом громадян кожного понеділка з 8.30 до 15.00.

Хочемо нагади, що домашнє насильство - це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне: приниження, залякування, утиски з метою здійснення постійного контролю однієї людини над іншою.

У 90% випадків найбільш страждають жінки та діти.

Домашнє насильство – це не внутрішньо-сімейна справа чи особливості родинного спілкування. Це протиправні дії, яким немає виправдання та про які не можна мовчати!

В Україні існують закони, які захищають від насильства. Одним із основних таких законів є Закон "Про попередження насильства в сім'ї". Відповідно до цього Закону людина має право на захист від домашнього насильства та отримання необхідної допомоги.

На жаль, часто проблема замовчується, зокрема, це обумовлено зневірою у можливості отримати допомогу. Але сподіваємось, що з початком роботи мобільної бригади, її співпраці з органами виконавчої влади, з органами поліції, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, закладами охорони здоров'я, громадськими організаціями ситуація зміниться на краще.

Іншими словами, нам необхідно посилювати взаємодію всіх відповідних органів для ефективної боротьби з гендерно - обумовленим насильством.

Директор Новогродівського 

міського ЦСССДМ

Т. О. Носовська

Мобільнабригада допомога Новогродівка Донецькаобласть
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію