Уряд України і надалі підтримуватиме децентралізацію та об'єднання територіальних громад

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів зустріч з представниками Асоціації міст України щодо проекту Державного бюджету України на 2017 рік в частині місцевих бюджетів.

Прем’єр-міністр України засвідчив свою готовність і надалі підтримувати децентралізацію та процес об’єднання територіальних громад.

Зокрема, у 2017 році додаткова дотація на утримання закладів освіти та медицини буде передбачена усім місцевим бюджетам, що мають прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, в тому числі бюджетам об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення. Раніше Уряд пропонував передачу додаткової дотації на утримання таких закладів у розмірі 14,9 млрд. грн лише обласним та районним бюджетам.

Також в органів місцевого самоврядування залишиться право вільно розпоряджатися залишками коштів по освітній та медичній субвенції. Ці кошти громади використовують для оптимізації мережі та на капітальні видатки закладів освіти та медицини. Тепер, зекономлені в 2016 році кошти місцева влада зможе використати на оновлення матеріально-технічної бази та заходи з енергозбереження у школах та лікарнях.

Об’єднані територіальні громади отримають додаткову державну фінансову підтримку. Уряд обіцяє врегулювати питання переведення їх на прямі відносини з державним бюджетом, а також збільшення фінансування для проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах.

Уряд забезпечить передачу закладів професійно-технічних освіти з державної власності у комунальну власність міст обласного значення – обласних центрів. При цьому, утримуватимуться такі заклади за рахунок їх бюджетів за зверненням міської ради за рахунок міжбюджетних трансфертів лише після передачі майна.

Прем’єр-міністр закріпив урядові наміри рядом протокольних доручень профільним міністерствам.

Гройсман уряд децентралізація підтримка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію