«Розумна» безпека, новації у підготовці сучасного поліцейського та взаємодія із молоддю: у Маріуполі розпочався діалог поліції Донеччини та провідних вишів

Сьогодні, 21 жовтня, на базі Приазовського державного технічного університету розпочалась всеукраїнська науково-практична конференція «Національна поліція Донеччини: проблеми становлення та стратегія розвитку - 2016». Керівництво ГУНП в Донецькій області та вищі навчальні заклади України визначають регіональну специфіку впровадження реформи в Донецькій області, вимоги та очікування громади від поліції та шляхи їхньої гідної реалізації.

Конференция ПГТУ 21 (2)

Конференция ПГТУ 21 (1)

Участь у заході взяли представники Донецького юридичного інституту МВС України, Донецького НДЕКЦ МВС України, Одеського державного університету внутрішніх справ, Донецького державного університету управління та безпосередньо маріупольських вишів – Приазовського державного технічного університету та Маріупольського державного університету.

Конференция ПГТУ 21 (3) Конференция ПГТУ 21 (4)

До складу президії конференції увійшли начальник ГУНП в Донецькій області В’ячеслав Аброськін, ректор ПДТУ В’ячеслав Волошин, проректор Донецького юридичного інституту Денис Нестеров та декан соціально-гуманітарного факультету ПДТУ Ірина Марченко.

Привітав учасників конференції В’ячеслав Волошин, який відзначив, що ідея проведення такого науково-практичного заходу виникла одразу після укладання угоди про співробітництво між ГУНП в Донецькій області та ПДТУ у липні цього року. Це стало початком взаємодії поліції та вишу в істотно новому форматі.

- Сьогодні поліція Донецької області дуже чітко зорієнтована на сучасні методи розвитку, особливо сфери IT. І результати цієї конференції можуть бути корисними не тільки для поліції Донеччини, а й для поліцейських підрозділів інших областей України, - наголосив ректор ПДТУ.

Конференция ПГТУ 21 (5) Конференция ПГТУ 21 (6)

Про специфіку реформи поліції саме на Донеччині розповів начальник ГУНП в Донецькій області В’ячеслав Аброськін. Він зазначив, що за 2 роки правоохоронна система області пройшла шлях від повного краху до відродження. У 2014 році лави правоохоронців налічували 20 тисяч співробітників, нині в поліції Донеччини працюють трохи більше ніж 4 тисячі працівників. Вірними присязі залишилися 1812 правоохоронців, які виїхали з окупованих територій. Сьогодні ці люди разом зі своїми сім’ями щодня після роботи повертаються не додому, а до казарм, гуртожитків чи орендованого житла.

Незважаючи на некомплект та важкі умови, у той час коли по всій Україні спостерігається ріст рівня злочинності, на території Донецької області він падає. І це результат налагодженої роботи поліції Донеччини зі Збройними силами України, Національної гвардією та поліцейськими у складі доданих сил з інших областей.

Серед специфіки роботи правоохоронців у регіоні генерал назвав службу на блокпостах.

- Це форпост, який не дозволяє масового розповсюдження зброї, вибухівки, бойових припасів на мирні території України. За 9 місяців цього року ми вилучили майже півмільйона боєприпасів, 500 одиниць автоматичної зброї, понад 100 кг вибухових речовин – все це виходило за межі Донецької області, - наголосив генерал.

Конференция ПГТУ 21 (7) Конференция ПГТУ 21 (8)

Він підкреслив, що для поліції області досі залишається актуальною проблема матеріального-технічного забезпечення – немає нормальних спеціальних засобів для виявлення вибухових речовин, зброї, боєприпасів. Відсутня експертно-дослідницька лабораторія, яка б дозволила швидко розслідувати кримінальні правопорушення. Потужна ДНК-лабораторія регіону залишилася в окупованому Донецьку. А з тією кількістю матеріалів, які правоохоронці Донеччини спрямовують на дослідження до Київської, Дніпропетровської областей, експерти-дослідники не справляються.

Він також проаналізував один із найважливіших показників роботи поліції – рівень довіри населення.

- Довіри серед населення до старої міліції не було. Зараз ми працюємо за новими стандартами та повертаємо її. У 2014 році саме поліція вивозила дітей з Дебальцевого буквально за кілька днів до повного оточення, з інших міст та селищ, які опинились в умовах відсутності світла, води, газу, постійних обстрілів з установок «град». Так вийшло, що ті діти залишилися з нами. А потім запропонували створити молодіжну організацію «Ліга майбутніх поліцейських», яка починалася з 27 дітей, а сьогодні об’єднала понад 1000 дітей, які нам довіряють, - розповів керівник поліції області.

Він зауважив, що сьогодні поліція Донецької області виконує функції, не зовсім звичні для правоохоронної системи.

Конференция ПГТУ 21 (9) Конференция ПГТУ 21 (10)

- Поліція несе службу й на блокпостах, бере участь у спецопераціях спільно з Нацгвардією та ВСУ, на стратегічно важливих об’єктах – така сучасна специфіка поліції Донецької області. Доводяться працювати на межі своїх сил. Витримують не всі та приймають рішення виїхати. Але зараз залишилися ті 4 тисячі людей, які готові змінюватися самі, навчати інших та йти вперед, - наголосив генерал.

А проректор ДЮІ Денис Нестеров відзначив, що реформування сучасної поліції Донеччини – питання не тільки поліцейських, а й вищих навчальних закладів, особливо тих, де є направленість за юридичним фахом.

- Сьогоднішнє реформування Нацполіції вимушує нас вносити певні корективи саме у процес підготовки кадрів. Впевнений, що наші розробки будуть спрямовані на покращення функціональної діяльності як ГУНП в Донецькій області, так і покращать процес підготовки майбутніх правоохоронців, - зауважив він.

В ході конференції перед учасниками виступив заступник начальника ГУНП в Донецькій області Сергій Матвійчук, який розповів про взаємодію поліції та молоді у регіоні: як правоохоронці працюють з дітьми, які мешкають на лінії розмежування, як евакуювали їх під прицільним вогнем терористів, як потім разом із ними створювали «Лігу майбутню поліцейських».

Конференция ПГТУ 21 (11) Конференция ПГТУ 21 (12)

Це стало втіленням у життя абсолютного нового підходу до роботи з дітьми, коли малеча сприймає правоохоронця не як людину, яка може карати, а як товариша та наставника, якому можна довіритися, який підтримає та допоможе справитися із труднощами та уникнути помилок. І це допомогло об’єднати патріотичну молодь Донеччини та дати їй можливість на гідний розвиток та життя тоді, коли навколо них панує розруха, принесена терористичної агресією.

Такий істотно новий підхід поліцейських Донеччини відзначений у Міністерстві внутрішніх справ України, адже така робота з неповнолітніми проводиться тільки у нашому регіоні.

Про створення системи інтелектуального відеоспостереження, якого немає ніде в Україні, і яка створюється на базі Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC), розповів заступник начальника Управління інформаційного забезпечення ГУНП в Донецькій області Денис Пефтієв.

Конференция ПГТУ 21 (13) Конференция ПГТУ 21 (14) Конференция ПГТУ 21 (15)

Розпізнавання автомобільних номерів, типу та моделі автотранспорту, автоматичне порівняння з існуючими банками даних, оцінка та аналіз ситуації на дорогах, розпізнавання облич, ведення розшукових баз даних, виявлення взаємопов’язаних подій та стратегічний аналіз подальшого розвитку ситуації, глибокий аналіз відеоархіву та інтелектуальний пошук об’єктів – все це реалії, які вже незабаром будуть впроваджені на Донеччині.

На конференції активно обговорюються питання кадрової політики, у тому числі сучасної підготовки поліцейського. Особливо гостро стоїть потреба створення програми інтенсивної професійної підготовки поліцейського, адже в умовах некомплекту, немає ані часу, ані можливості затягувати цей процес на роки. Правоохоронці мають максимально швидко та чітко вивчити алгоритм дій в тій чи іншій екстремальній ситуації, під час служби в зоні ведення бойових дій загалом.

t-size: 10.5pt;mso-bidi-font-size:12.0pt;font-family:"Verdana","sans-serif";color:black; mso-ansi-language:UK'>), розповів заступник начальника Управління інформаційного забезпечення ГУНП в Донецькій області Денис Пефтієв.

Відділ комунікації

поліції Донецької області

Конференция ПГТУ 21 (16)Конференция ПГТУ 21 (17)

Поліція ВУЗи конференція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію