Петра Порошенка просять захистити українську мову

На сайті петицій з'явилось звернення до президента України Петра Порошенка з проханням захистити українську мову. 

"Не дивлячись на загрозливий стан подальшого розвитку української мови та присутню проблему поступового сденаціоналізірованія українського народу, звертаємося до Вас як гаранта Конституції і просимо забезпечити правове закріплення", - йдеться в зверненні.

У петиції просять в освітніх установах усіх рівнів (дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах) здійснювати навчання українською мовою.

Також посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, судових органів повинні здійснювати роботу, діловодство та документування виключно українською мовою.

У петиції йдеться про те, що українська мова повинна обслуговувати сферу культури, бути мовою засобів масової інформації. Запропоновано ввести і поступово збільшувати квоти на україномовний аудіо- та відеоконтент на радіо і телебаченні, сприяти розвитку україномовних друкованих ЗМІ, стимулювати і заохочувати у вигляді державних програм і грантів створення і переклад художньої, суспільно-політичної, наукової літератури на українську мову.

Також українська мова повинна бути мовою міжнаціонального спілкування і мовою обслуговування на території України.

Українськамова петиція президентУкраїни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію