Люди похилого віку - мудрості стигла пора!

У стрімкій течії сучасного життя люди стикаються з проблемою часу. Особливо потребує цього часу молодь, бо здається, як би у добі додали годин нам би вистачило, щоб добре поспати, приділити час у догляді за собою, подарувати увагу нашим дітям та батькам, досягти великих успіхів на роботі… Але дні швидко плинуть, життя жене у шаленому ритмі, ми поглинаємо у метушливі будні, неначе у воду і лише декілька днів на тиждень можемо підняти голову щоб зробити новий ковток повітря перед черговим зануренням. У такі моменти ми забуваємо про все і про всіх. А наші батьки, бабусі і дідусі з тривогою споглядають на наші старання, бо знають справжню ціну життя. Справді, інколи ми забуваємо про них у щасливі і радісні хвилини. Але коли у нас горе, біда, то чомусь ми, таки, завжди повертаємося до батьківського дому, до маминої безмежної доброти. Поки живі мати і батько, бабуся і дідусь, то ніяке зло не страшне для дітей та онуків, бо день і ніч вони складають Богові молитви за своїх дорогих кровинок.

За ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, з метою поважного ставлення до людей які вже зустріли старість, щорічно в усьому світі 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку. В Україні цей день відзначають з 1991 р., це також і День ветерана. Шоста частина людей похилого віку в Україні – самотні. Але нам ніколи не слід забувати, що людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це вдалося. Далеко не всім дано відчути мудрість своїх років. Літня людина має виняткові досвід і терпіння, наполегливість у досягненні поставлених завдань.

Ставлення до наших батьків і матерів є визначальним для суспільства. Генеральна Асамблея ООН закликає вирішувати вікові проблеми цивілізовано, збільшувати тривалість життя та покращувати його якість. Це шанс замислитися про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства та привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, цінностей.

            Саме з метою вшанування літніх людей напередодні 1 жовтня, Новогродівський територіальний центр провів святкову програму. З щирими привітаннями та побажанням довгих і щасливих років життя виступила начальник територіального центру Шуруєва І.М. Літніх людей розважали своїми артистичними виступами діти з волонтерського загону «Нова радість» під керівництвом Гаврилової Л.Г. та Смолякової Л.Л. Волонтерський загін показав надзвичайно талановиті творчі номери, хореографічні та вокальні виступи. Літні люди залюбки спілкувались із ведучими, давали відповіді на питання, ділились своїми враженнями. Привітати людей похилого віку прибув заступник Новогродівського міського голови Зазуляк Е.М. А після програми усі зібрались за святковим столом у місцевому кафе «Сказка».

Дуже мудрі та актуальні слова Володимира Мономаха: "Старих шануйте, як батька, а молодих, як братів". Тож робіть все, щоб літні люди щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові.

Деньлюдейпохилоговіку святковапрограма терцентр
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии