В Новогродівці відзначили 15-річчя з дня відкриття пам'ятника Т.Г. Шевченка

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі  прикрити пил віків, зламати кайданами. До таких велетнів української національної культури належить Тарас Шевченко. Твори, написані Тарасом  Григоровичем, надають нам силу для життя. У тій невеликій книжці, що ім’я їй «Кобзар», клекоче ціле море горя людського, в ній – невольницький поклик і порив до свободи, могутній волелюбний дух народу, мудрий роздум гуманіста і ніжна, чарівна краса української пісні. Крізь віки віще Тарасове слово хвилює, навчає, тривожить душу.

Наш народ гідно вшановує пам'ять Великого Сина української землі. Народному співцю, борцю, політичному діячу, художнику присвоєно багато творів монументального мистецтва. Нині в Україні нараховується понад 1256 пам’ятників, споруджених на честь Кобзаря.

Є такий пам’ятник і у нашому шахтарському містечку на Донеччині, у Новогродівці.

Урочисте відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку відбулося 8 вересня 2001 року, а у вересні поточного року у Новогродівці відзначили п’ятнадцяту річницю встановлення пам’ятника Великому  Кобзарю. На міське свято приїхала делегація з Калуша Івано-Франківської області. З вітальним словом до всіх присутніх звернулись Новогродівський міський голова Л.М. Білецька, заступник міського голови м.Калуша Н.Т.Табачук, депутатКалуської міської ради В.І. Павлів, голова Калуського товариства «Відродження» В.І. Уштан, громадський діяч м.Новогродівка    Р.В. Берник. Людмила Михайлівна Білецька щиро подякувала калушанам, які не залишились осторонь ідеї встановлення пам’ятника в нашому місті, доклали багато зусиль і допомогли ініціативній групі з Новогродівки встановити пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. У своїй промові міський голова відзначила, що пам’ятник поету ошатне  місце новогродівців, куди приходять за натхненням і благословенням, покладають квіти і просто відпочивають. Гості з Івано-Франківської області подякували за запрошення на урочисті та святкові заходи і сердечно раділи, що пам’ятник генію України став символом єднання Сходу і Заходу.

Після урочистого мітингу біля пам’ятника Т.Г. Шевченку на всіх присутніх гостей і мешканців міста чекала виставка поробок, композицій, виготовлених в українському стилі вихованцями дошкільних, позашкільного навчальних закладів, організаціями, умільцями міста.

У Будинку дитячої творчості відбувся святковий концерт «Тарас Шевченко – душа і серце Новогродівки». Літературно-музичними композиціями вчительсько-учнівські колективи загальноосвітніх шкіл, музичної школи сплітали вінок шани і поваги Кобзарю. Яскравими,  натхненними, надзвичайними, були виступ учительського ансамблю «Рушничок» з попурі пісень на слова Шевченка в театралізованому дійстві (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 ім.Тараса Шевченка), декламування поезій «Кобзаря» різними мовами, танок зі стрічками (загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7), хореографічні композиції та сучасні українські  пісні (загальноосвітні школи І-ІІ ступенів № 8, № 9), виступ хору міської музичної школи.

Сьогодні не заростає і ніколи не заросте  стежина до святого місця у Новогродівці, до пам’ятника Тарасу. І дорослі і підростаюче покоління горді від того, що можуть додати свій голос до всіх тих, хто возвеличує Тараса Шевченка. Пам’ятник у міському сквері – це не просто споруда. Це священне місце, яке стало справжнім осередком підняття національно-патріотичного духу  жителів та гостей міста. Пам’ятник славетному Кобзарю – данина нашої синівської любові та шани до нього.914836398653917259IMG_3706IMG_3696505342338674220061

 IMG_3699IMG_3706IMG_3749IMG_3709

Т.Г.Шевченко Новогродівка пам'ятник 15-річчя свято Калуш
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии