Найбідніші пенсіонери в Україні

У сусідній Білорусі пенсії удвічі вищі, у Росії - утричі, а в Польщі - у сім разів. Незважаючи на низькі пенсії, дефіцит бюджету Пенсійного фонду України досяг в цьому році 145 млрд грн: «дірку» щороку покриває держава. Різка інфляція у 2015-му найболючіше вдарила по найбідніших - пенсіонерах і громадянах з мінімальними зарплатами. Фактично, за три роки пенсіонери стали в півтора раза бідніші.

У результаті інфляції змінилася структура споживчого кошика українців, розповідає виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. Якщо раніше 50-55% доходу сім'ї витрачали на продукти, то після інфляції до 85% доходу українців з мінімальними зарплатами і пенсіями йтиме на продукти, решта - на «комуналку», вважає екмперт.

У грудні цього року всім пенсіонерам підвищать пенсії на 10% . На це в Пенсійному фонді мають намір витратити додатково 400 млн грн. Мінімальна пенсія з 1 грудня цього року буде 1247 грн. За минулий рік на пенсії витратили 260 млрд грн, щороку ця сума збільшується. Однак для того, щоб рівень життя українських пенсіонерів повернувся до рівня 2014-го року, пенсії необхідно підвищити ще на 50%.

www.kvpu.org.ua
України пенсіонери пенсії бідність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію