Страйк медиків проти реформи

Вільна профспілка медичних працівників України (ВПМПУ) одностайно ухвалила розпочати підготовку до всеукраїнському страйку. Таке рішення прийнято на розширених зборах профспілкової організації, що відбулися на подвір’ї Міністерства охорони і здоров'я. Близько 200 медиків із Запорізької, Івано-Франківської, Житомирської та Львівської областей під стінами профільного відомства протестували проти реформи в медичній галузі, зокрема зменшення кількісного та якісного складу бригад швидкої допомоги.

«Зараз «швидка» має медиків - лікарів і фельдшерів, які приїжджають до пацієнта, ставлять діагноз, надають необхідну допомогу і вирішують: госпіталізувати хворого чи ні. За анонсованої програми розвитку швидкої допомоги відтепер усіх пацієнтів везтимуть до лікарень лише дві людини - водій і парамедик, який повинен уміти робити штучне дихання, непрямий масаж, зупиняти кровотечу і… все. А для того, щоб надати кваліфіковану медичну допомогу в невідкладному стані, потрібно щонайменше троє фахівців. Інакше ми возитимемо, даруйте, трупи», - розповіла медик із Запоріжжя Вікторія Удовиченко.

Промовці акцентували увагу на тому, що Україні нав’язують американський варіант швидкої допомоги, де всіх пацієнтів везуть до лікарень.

«Але там вони сучасно обладнані. В Україні ж немає лікарень, особливо в сільській місцевості, і немає доріг. Та ще й у нас забирають медичну освіту, тому що такої професії, як парамедик у кваліфікаційному довіднику професій України немає, - зазначив голова незалежної профспілки лікарів швидкої допомоги міста Запоріжжя Анатолій Сидоренко.

У своєму виступі голова профспілкової організації Надвірнянщини Надія Толмачова звернулася до очільниці міністерства Уляни Супрун: «Я ще не встигла у Вас розчаруватися. А тому хочеться подивитися Вам в очі. Зараз тут присутні десятки людей, які так само, як і Ви, брали участь у Революції гідності. Не розчаровуйте їх необдуманими кроками, що можуть призвести до непередбачуваних наслідків». Наостанок Надія Толмачова закликала чиновників із МОЗ розпочати реальний діалог із профспілківцями.

Заступник голови ВПМПУ Тетяна Шудра значну увагу приділила медичним сестрам, а точніше – проблемам, з якими їм доводиться стикатися, та ще й за жалюгідної зарплатні. «Мабуть, не було жодного міністра охорони здоров’я, перед яким ми не порушували б згаданого питання, навіть цілу програму підготували, проте справа з мертвої точки так і не зрушила», – скрушно зітхнула вона.

У свою чергу голова ВПМПУ Олег Панасенко наголосив, що сьогоднішній пікет біля МОЗ пов'язаний з низкою й інших нововведень, які ініціює відомство. «Ми протестуємо проти розвалу медичної галузі, який проводить керівництво Міністерства охорони здоров'я і уряд. Ми проти скорочення лікувальних установ, проти планів міністерства зруйнувати систему екстреної медичної допомоги. Чиновники хочуть, щоб якісь парамедики везли людей до міфічних лікарень швидкої допомоги», - зазначив він.

Ліде профспілки наголосив, що по всій Україні регулярно закриваються медустанови. «Ми отримуємо численні звернення з проханнями допомогти зберегти ту чи іншу районну або міську лікарню. Якщо медичну галузь зруйнують, ми втратимо велику кількість українців. Це цілеспрямоване знищення українського народу», - заявив Олег Панасенко.

За його словами, якщо пікет під міністерством не принесе результатів, медики можуть вдатися до страйку. «За офіційними даними, за період незалежності Україна в мирний час втратила 6,5 мільйона осіб. Це справжній сучасний геноцид нашого народу. Якщо нас не почують, розпочнеться страйк на рівні медичної галузі. Згідно з українським законодавством. До моменту виконання наших умов надаватиметься тільки термінова медична допомога, а ось планову ми надавати не будемо», - резюмував  Олег Панасенко. Він запропонував учасникам мітингу проголосувати за підготовку до страйку на всеукраїнському рівні. Це рішення було підтримано одноголосно.

«Уже те, що ви зібралися такою численною громадою, щоб відстоювати свої права, є перемогою, з якою я вас вітаю, - з таких слів розпочав свій виступ голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. – Доводилося часто чути, що інтелігентні люди – не надто охоче беруть участь у протестних акціях. Але медики доводять, що це не так. І сьогодні ми всі свідками цього. Мені також приємно, що до пікетування долучилися представники й інших профспілкових структур, що входять до складу КВПУ. Це ще раз засвідчує, що ми у дружній сім’ї Конфедерації спроможні на проведення мирних протестів».

Варто зазначити, що акцію медиків масово підтримали і представники цивільного корпусу «Азов», які спочатку пройшли маршем центральними вулицями, а потім безпосередньо долучилися до мітингу під стінами МОЗ.

Коли акція наближалася до завершення, делегацію у складі двадцятьох перемовників запросили  до зали засідань Колегії МОЗ. Міністр Уляна Супрун прийняла вимоги від пікетувальників і пообіцяла сформувати від міністерства робочу групу для вивчення усіх порушених питань. 

www.kvpu.org.ua
Сирайк МОЗ медики реформа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію