Страйк медиків проти реформи

Вільна профспілка медичних працівників України (ВПМПУ) одностайно ухвалила розпочати підготовку до всеукраїнському страйку. Таке рішення прийнято на розширених зборах профспілкової організації, що відбулися на подвір’ї Міністерства охорони і здоров'я. Близько 200 медиків із Запорізької, Івано-Франківської, Житомирської та Львівської областей під стінами профільного відомства протестували проти реформи в медичній галузі, зокрема зменшення кількісного та якісного складу бригад швидкої допомоги.

«Зараз «швидка» має медиків - лікарів і фельдшерів, які приїжджають до пацієнта, ставлять діагноз, надають необхідну допомогу і вирішують: госпіталізувати хворого чи ні. За анонсованої програми розвитку швидкої допомоги відтепер усіх пацієнтів везтимуть до лікарень лише дві людини - водій і парамедик, який повинен уміти робити штучне дихання, непрямий масаж, зупиняти кровотечу і… все. А для того, щоб надати кваліфіковану медичну допомогу в невідкладному стані, потрібно щонайменше троє фахівців. Інакше ми возитимемо, даруйте, трупи», - розповіла медик із Запоріжжя Вікторія Удовиченко.

Промовці акцентували увагу на тому, що Україні нав’язують американський варіант швидкої допомоги, де всіх пацієнтів везуть до лікарень.

«Але там вони сучасно обладнані. В Україні ж немає лікарень, особливо в сільській місцевості, і немає доріг. Та ще й у нас забирають медичну освіту, тому що такої професії, як парамедик у кваліфікаційному довіднику професій України немає, - зазначив голова незалежної профспілки лікарів швидкої допомоги міста Запоріжжя Анатолій Сидоренко.

У своєму виступі голова профспілкової організації Надвірнянщини Надія Толмачова звернулася до очільниці міністерства Уляни Супрун: «Я ще не встигла у Вас розчаруватися. А тому хочеться подивитися Вам в очі. Зараз тут присутні десятки людей, які так само, як і Ви, брали участь у Революції гідності. Не розчаровуйте їх необдуманими кроками, що можуть призвести до непередбачуваних наслідків». Наостанок Надія Толмачова закликала чиновників із МОЗ розпочати реальний діалог із профспілківцями.

Заступник голови ВПМПУ Тетяна Шудра значну увагу приділила медичним сестрам, а точніше – проблемам, з якими їм доводиться стикатися, та ще й за жалюгідної зарплатні. «Мабуть, не було жодного міністра охорони здоров’я, перед яким ми не порушували б згаданого питання, навіть цілу програму підготували, проте справа з мертвої точки так і не зрушила», – скрушно зітхнула вона.

У свою чергу голова ВПМПУ Олег Панасенко наголосив, що сьогоднішній пікет біля МОЗ пов'язаний з низкою й інших нововведень, які ініціює відомство. «Ми протестуємо проти розвалу медичної галузі, який проводить керівництво Міністерства охорони здоров'я і уряд. Ми проти скорочення лікувальних установ, проти планів міністерства зруйнувати систему екстреної медичної допомоги. Чиновники хочуть, щоб якісь парамедики везли людей до міфічних лікарень швидкої допомоги», - зазначив він.

Ліде профспілки наголосив, що по всій Україні регулярно закриваються медустанови. «Ми отримуємо численні звернення з проханнями допомогти зберегти ту чи іншу районну або міську лікарню. Якщо медичну галузь зруйнують, ми втратимо велику кількість українців. Це цілеспрямоване знищення українського народу», - заявив Олег Панасенко.

За його словами, якщо пікет під міністерством не принесе результатів, медики можуть вдатися до страйку. «За офіційними даними, за період незалежності Україна в мирний час втратила 6,5 мільйона осіб. Це справжній сучасний геноцид нашого народу. Якщо нас не почують, розпочнеться страйк на рівні медичної галузі. Згідно з українським законодавством. До моменту виконання наших умов надаватиметься тільки термінова медична допомога, а ось планову ми надавати не будемо», - резюмував  Олег Панасенко. Він запропонував учасникам мітингу проголосувати за підготовку до страйку на всеукраїнському рівні. Це рішення було підтримано одноголосно.

«Уже те, що ви зібралися такою численною громадою, щоб відстоювати свої права, є перемогою, з якою я вас вітаю, - з таких слів розпочав свій виступ голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець. – Доводилося часто чути, що інтелігентні люди – не надто охоче беруть участь у протестних акціях. Але медики доводять, що це не так. І сьогодні ми всі свідками цього. Мені також приємно, що до пікетування долучилися представники й інших профспілкових структур, що входять до складу КВПУ. Це ще раз засвідчує, що ми у дружній сім’ї Конфедерації спроможні на проведення мирних протестів».

Варто зазначити, що акцію медиків масово підтримали і представники цивільного корпусу «Азов», які спочатку пройшли маршем центральними вулицями, а потім безпосередньо долучилися до мітингу під стінами МОЗ.

Коли акція наближалася до завершення, делегацію у складі двадцятьох перемовників запросили  до зали засідань Колегії МОЗ. Міністр Уляна Супрун прийняла вимоги від пікетувальників і пообіцяла сформувати від міністерства робочу групу для вивчення усіх порушених питань. 

www.kvpu.org.ua
Сирайк МОЗ медики реформа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
86 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Сверток, внутри которого находились два флакона и медицинский шприц с наркотическим веществом собирались перебросить через забор Селидовской исправительной колонии двое неизвестных. Именно в этот момент их заметили охранники заведения и вызвали полицию. Об этом сообщает Покровский отдел полиции Донецкой области. Во время патрулирования прилегающей территории, сотрудники СИК-82 заметили, как возле забора стоят двое мужчин, один из которых пытается переброси...
Политика
По словам митрополита, прихожане должны принимать решение о том, присоединяться ли к поместной церкви. Только община, а не священнослужители имеют право распоряжаться церковным имуществом, и именно прихожане должны принимать решение о том, присоединяться ли к поместной церкви. Так разъяснил ситуацию предстоятель Православной церкви Украины митрополит Киевский и всея Украины Епифаний после богослужения в Черновцах, сообщает 5 канал. "Если громада большинств...
Общество
В помещении Новогродовского городского сектора филиала Государственного учреждения «Центр пробации» в Донецкой области в конце января состоялся выездной прием специалиста Селидовского бюро правовой помощи Янковской К.О. с целью обеспечения доступа граждан к бесплатной правовой помощи. Об этом сообщает Новогродовский городской сектор филиал ГУ «Центр пробации» в Донецкой области. Во время приема специалист Янковская К.О. проинформировала присутствующих об у...
Политика
Президент России Владимир Путин стремится вернуть Украину под свое влияние, однако ему это не по зубам. Об этом заявил президент Украины Петр Порошенко во время выступления на Всеукраинском общественном форуме «Открытый диалог». Глава государства отметил: «Желание Путина — лишить украинцев права жить в мире и безопасности. Он не может не понимать, что Украина, какой она стала за последние годы, — уже ему точно не по зубам. Украину уже точно силой не взять...
Общество
В аэропорту Белой Церкви это осенью планируется открытие международного пункта пропуска. Об этом заявил министр инфраструктуры Владимир Омелян. По словам Омеляна развитие регионального аэропорта Белая Церковь и создание на его базе мультимодального грузового комплекса определено приоритетным проектом. «В 2018 году осуществлено 73 авиационные операции, что является рекордом за последние 18 лет работы предприятия. В перспективе после открытия международного...
Происшествия
Сегодня в Чернобыльской зоне отчуждения начался масштабный лесной пожар. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям. По данным ГСЧС около 16:40 подразделения спасателей получили информацию о возгорании травяного настила на площади около 5 га на территории ГСП «Северная пуща» Дитятковского лесничества (Киевская область). На данный момент к тушению пожара привлечены 18 человек и 3 единицы техники.
Политика
Так называемый глава «Союза добровольцев Донбасса» и экс-«премьер ДНР» Александр Бородай комментируя цель прошедшего в Москве «Совета командиров СДД» на котором присутствовал помощник президента РФ Владислав Сурков, сообщил о подготовке РФ к обострению на Донбассе. Так, Бородай отметил, что РФ всегда готова помочь подразделениям НВФ при любом развитии событий: «Мы не исключаем и готовы к обострению в Донбассе. Наши решения носят закрытый характер. О них вы...
Общество
На Донбассе 15 февраля во время возвращения с боевого выезда погиб военный 24-й бригады имени короля Данила 37-летний Руслан Кондратюк. Об этом сообщили в пресс-службе бригады. » 15 февраля в 11.00 военнослужащие бригады возвращались с выполнения боевого задания по недопущению прохода диверсионно-разведывательной группы в районе населенного пункта Марьинка. Бойцы передвигались наиболее защищенным маршрутом, где со стороны противника была минимальная возмож...
Общество
У украинцев могут забрать квартиру за задолженность по коммунальным услугам в случае, если сумма долга будет составлять 20 минимальных зарплат — 84 тыс. грн. Об этом рассказал эксперт по вопросам ЖКХ Андрей Никончук. «Формирование долга по неуплате за жилищно-коммунальные услуги может привести к тому, что после достижения условного психологического барьера, который устанавливается поставщиком услуги, он может возбудить судебное производство. На предмет взы...