Порошенко ветував Закон про амністію у 2016р.

Президент України Петро Порошенко ветував Закон, яким була оголошена амністія у 2016 році і, зокрема, поширювалася на учасників бойових дій на Донбасі.

Як повідомляє прес-служба Верховної Ради, законопроект № 4255 повернуто з пропозиціями президента 17 серпня.

Закон, ухвалений Радою у липні, передбачав звільнення від покарання у виді позбавлення волі осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій, обвинувачених, засуджених за вчинення злочинів, що не є особливо тяжкими, злочинами проти життя та здоров‘я особи.

Також закон передбачав звільнення від відбування покарання засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими, за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими. Зокрема, ця норма стосується осіб, які на момент вчинення злочину були неповнолітніми, жінок, вагітних на день набрання чинності законом, осіб, які мають неповнолітніх дітей, осіб, які досягли пенсійного віку.

Крім того, передбачалося звільнення з місць обмеження волі засуджених, невідбута частина покарання у яких становить менше одного року.

Президент Україна амністія вето
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію