Шахтарів та їхні сім’ї доводять до відчаю

Упродовж короткого проміжку часу вдруге проводять голодування шахтарі, які є лідерами й активістами Незалежної профспілки гірників України. Нагадаю, В. Трифонов на шостий день такого протесту вчинив спробу самоспалення.  Загалом вже дванадцятий день продовжують голодувати двоє шахтарів ДП «Селидіввугілля» Донецької області Іван Чуков та Олексій Сорока у приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості (за адресою вул. Богдана Хмельницього,4).

У той же час міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик разом зі своєю командою «стратегів» та смотрящих від народного депутата  Ігоря Кононенка фактично вчиняють акт розправи над голодувальниками. Не дивлячись на те, що на рахунках ДП «Вуглепостач», яке реалізовує вугілля  державних й підконтрольних міністру шахт, закумульовано 100 млн грн на зарплати гірникам, їх не виплачують. Ці кошти продовжують прокручувати на рахунках банків.  Сам Ігор Насалик не приховує, що заборговані зарплати гірникам  будуть виплачені аж 26 серпня.

Крім того, радники міністра розробляють стратегії, як ліквідувати всі шахти в Україні , а заодно - і знищити увесь наш паливно-енергетичний комплекс. Постійне місце їхнього зібрання – ресторан «Клюква» (Антоновича, 16).  Тут вони  заодно смачно трапезують за шахтарські кошти.

Сподіваємося, що з виходом Прем’єр-міністра після відпустки на роботу вживатимуться заходи щодо вирішення питання виплати зарплати гірникам.

Поки із застереженням попереджаємо владу, що міністр доводить шахтарів та їхні сім’ї до відчаю. Учасники голодування  у міністерстві Іван Чуков та Олексій Сорока  перебувають не тільки у виснажливому  фізичному, а й у складному нервовому стані. Так само як і Віктор Трифонов, вони можуть вдатися до радикальних дій.

Окрім того слід відзначити, що нинішня ситуація у вуглепромі опинилася під особливою увагою світового профспілкового руху та Міжнародної організації праці.  В Україну  вже планують найближчим часом направити спеціальну міжнародну солідарну місію. Водночас це може негативно позначитися не тільки на іміджі наших можновладців, а й держави загалом. Останнього нам би не хотілося.

Голова НПГУ Михайло Волинець 

www.kvpu.org.ua
вугілля шахтарі заробітнаплата страйк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію