Про порядок реєстрації нерухомого майна в Україні

1 січня в Україні набув чинності новий порядок реєстрації нерухомого майна, про які бажано знати власникам нерухомості.

Тому, щоб зареєструвати власність чи інші права на землю слід звертатися до суб'єктів державної реєстрації прав,наділених відповідними повноваженнями, або нотаріусів. Нотаріуси наділені повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно і можуть реєструвати права без вчинення нотаріальних дій щодо такого майна. Реєстрація права власності на земельну ділянку проводиться будь-яким державним реєстратором незалежно від місцезнаходження такої ділянки в межах області.

Суб'єктами державної реєстрації прав є:

1.) органи державної реєстрації прав, створені Мін’юстом;

2.) виконавчі органи місцевих рад, Київської, Севастопольської міськдержадміністрацій;

3.) акредитовані суб'єкти (юридичні особи, що перебувають у трудових відносинах не менш ніж із трьома державними реєстраторами).

Саме після реєстрації в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, виникає, змінюється чи припиняється право власності.

Ключовим для власників квартир і земель є те, що тепер при реєстрації нерухомості не буде видаватися свідоцтво про право на нерухомість. Факт володіння нерухомістю буде підтверджуватися рішенням реєстратора про реєстрацію права на нерухомість, яке буде оформлятися в електронному вигляді.

При цьому момент, з якого право зареєстровано – це момент опублікування такого рішення на веб-порталі Міністерства юстиції України. На руки власник може отримати роздруківку згаданого рішення, але на нього не ставиться ні підпис, ні печатка реєстратора.

У той же час, досить зручним є відкриття доступу до реєстру через інтернет https://kap.minjust.gov.ua/. Так, можна не виходячи з дому перевірити інформацію про будь-яку нерухомість на території України (якщо, звичайно, така інформація в реєстрі вказана). Достатньо тільки пройти нескладну реєстрацію на сайті.

Зручною є і можливість через нотаріуса проводити не тільки реєстрацію нерухомості, у відношенні якої проводилися нотаріальні дії, але і всі інші реєстраційні операції. Крім цього, подати документи можна і через центри надання адміністративних послуг.

Порядок реєстрації прав на земельну ділянку включає перш за все вибір суб'єкта державної реєстрації.

Далі необхідно підготувати пакет документів, який включатиме:

· витяг з Державного земельного кадастру ;
· копію та оригінал паспорту заявника;
· копію та оригінал ідентифікаційного номеру;
· підтвердження оплати адміністративного збору (0,1 розміру мінімальної заробітної плати, станом на 2016 р. - це 140 грн.);
· документ - підстава виникнення права на ділянку (договір купівлі-продажу чи дарування, рішення суду, свідоцтво на спадщину, тощо);
· довіреність, якщо документи подаються представником;
· оригінал та копію паспорту, ідентифікаційного номеру представника, якщо документи подаються представником.

Заява про реєстрацію права друкується державним реєстратором або нотаріусом та підписується заявником на місці.

Важливо також те, що витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК) не має потреби подавати у випадку, коли документи, які є підставою виникнення, переходу чи припинення права власності або інших прав, містять в собі інформацію про кадастровий номер.

Загальний строк розгляду поданих державному реєстратору документів складає 5 робочих днів. Зі спливом вказаного строку, за бажанням, можна буде отримати від державного реєстратора роздруківку з реєстру на бланку формату А4, проте без підпису та печатки державного реєстратора. Новий порядок передбачає, що рішення державного реєстратора розміщуються на сайті Мінюсту та має таку ж юридичну силу, як і паперове підтвердження реєстрації права.

Слід також зазначити, що Закон надає можливість скоротити п'ятиденний строк до 2 днів, проте збір за реєстрацію права в таких випадках буде значно більшим.

Після реєстрації свого права в Державному реєстрі речових прав, ви станете повноправним власником земельної ділянки та в подальшому зможете розпорядитись нею за власним розсудом.
Нагадуємо, що до 2016 року, за результатами реєстрації права можливо було отримати один з таких документів: витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та свідоцтво з Державного реєстру прав.

Зараз такі документи більше не видаються. Замість таких документів можна отримати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, в тому числі і самостійно через Кабінет електронних сервісів Мінюсту.

Таким чином, на основі документа про купівлю-продаж, дарування або отримання в спадщину нотаріус або державний реєстратор вносить відомості про нерухомості в електронний Державний реєстр прав на нерухоме майно – єдиної державної інформаційної системи, що забезпечує обробку, зберігання та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно.

Факт володіння нерухомістю підтверджується саме рішенням про реєстрацію права на нерухомість в Державному реєстрі. Право власності вважається зареєстрованим, якщо рішення опубліковано в Державному реєстрі, доступ до якого здійснюється через Кабінет електронних сервісів.

За бажанням власник нерухомості може отримати виписку рішення з Державного реєстру речових прав – в паперовій або електронній формі. Ні підпису, ні печатки на них не буде, однак обидві ці форми мають однакову юридичну силу. Вартість надання інформації з Державного реєстру в паперовій формі становить 34 грн., в електронній – 17 грн.

Інформацію з Реєстру прав можна отримати і самостійно в будь-який час. Сервіс вимагає реєстрації по персональних даних – ідентифікаційним кодом або номером паспорта.

Закон України порядок реєстрації нерухомого майна право власності на землю
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В прошлом году импорт легковых автомобилей стоил Украине 3,6 млрд. долларов. На эту сумму было ввезено около 544 тыс. машин. В 2019 году в Украину было ввезено 544 тысяч легковых автомобилей, что в 2,4 раза больше чем в 2018 году. Об этом сообщает пресс-служба Ассоциации автопроизводителей Украины.Так, импорт легковых автомобилей стоил Украине 3,6 млрд. долларов. На эту сумму за год в страну в режиме импорта было ввезено около 544 тыс. машин, что в 2,4 раз...
Общество
Приватні детективи не зможуть стежити за людьми, прослуховувати їх розмови або фотографувати без дозволу / Фото: Pixabay Робота приватних детективів в Україні слабо регулюється на законодавчому рівні. Проте послуги приватних детективів у країні існують, та ще й користуються чималою популярністю. Щоб врегулювати цю сферу, потрібні зміни в законодавстві, тому у Верховній Раді періодично з'являються відповідні законопроєкти. Сайт "Сьогодні" розповідає, як буд...
Власть
Однако, Путин обратил внимание на изменение позиции своего украинского коллеги после Парижа Президент России Владимир Путин надеется договориться с президентом Украины Владимиром Зеленским об улучшении отношений двух стран. Об этом он рассказал в интервью росСМИ. Впрочем, по словам Путина, после нормандской встречи позиция Зеленского немного изменилась. "К сожалению, вот он (Зеленский, - ред.) приехал из Парижа (с саммита в нормандском формате, - ред.) и н...
Политика
Президент США назвал достижения согласия между Украиной и РФ "замечательным для всего мира" событием. Президент США Дональд Трамп в воскресенье, 23 февраля, заявил, что хочет примирения Украины и России.    Трампу задали вопрос об украинско-российских отношениях в беседе с журналистами на южной лужайке Белого дома перед вылетом в Индию.   "Я бы хотел, чтобы они пришли к согласию. Если бы они... поладили друг с другом, то это было бы замечательно для всего...
Общество
Українська мова все більше піддаватиметься впливу англійської, каже професор / Фото: AFP Весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Свято було засноване рішенням 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в листопаді 1999 року і з 2000 року відзначається щорічно 21 лютого для захисту мовного і культурного різноманіття. Сайт "Сьогодні" поспілкувався з доктором філологічних наук, професором Зіновієм Партиком про те, як розвиватиметься українська мова н...
Происшествия
Житель Новых Санжар, который в состоянии алкогольного опьянения оскорбил полицейского, извинился перед ним, об этом заявили в пресс-службе Нацполиции, выложив соответствующее видео на своей странице в Фейсбук. «Очень каюсь перед полицейскими из-за того, что я так высказался. Я не хочу так делать, был в состоянии алкогольного опьянения. Прочитал в Facebook, что он был награжден орденом Богдана Хмельницкого за отвагу, сам бы хотел с ним встретиться и извинит...
Общество
Задолженность предприятий по выплате заработной платы в Украине на 1 января 2020 года составила 3,034 млрд грн, что на 14,7%, или на 389,3 млн грн, больше, чем на 1 января 2019 года. Об этом говорится в данных Госстата. Самая большая задолженность в Донецкой области (без учета временно оккупированной части территорий) – 565,5 млн грн., на втором месте Луганская область – 475,6 млн грн (без учета временно оккупированной части территорий), на третьем Харьков...
Новости компаний
Каждый из нас хотя бы раз попадал под дождь в самый неподходящий момент. Одежда, прическа и макияж, попадая под капли дождя, теряют свой внешний вид, а настроение безвозвратно портится. Что делать? Правильно, брать зонт. Но многие люди не любят носить с собой этот аксессуар из-за его некомпактных размеров и несоответствия цвета с одеждой. Решение проблемы – Mini Umbrella. Что это такое? - Зонт с прочной металлической основой. Это позволяет использовать его...
Спорт
В городе Покровске, на базе спортивного комплекса «Металлург», с 11 по 15 февраля проходило 44-е открытое первенство Донецкой областной специализированной детско-юношеской спортивной школы олимпийского резерва по боксу. Об этом сообщает Новогродовский городской совет. Соревновались юноши 2006-2007 г.р., младшие юноши 2008-2009 г.р., 2010 г.р., девушки 2006-2007 г.р., младшие девушки 2008-2009 г.р., 2010 г.р. В соревнованиях приняли участие 197 боксеров из...