ТРИВАЄ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ВОДИ У Р. ОСКОЛ та ЧЕРВОНООСКІЛЬСЬКОМУ ВОДОСХОВИЩІ

15 липня комісія щодо вивчення ситуації, що склалася на р. Оскіл нижче греблі Червонооскільського водосховища, до складу якої увійшли представники департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції в Донецькій області, фахівці Сіверсько-Донецького БУВР та басейнової лабораторії, а також лабораторії КП «Компанія «Вода Донбасу».

Комісією було здійснено огляд дамби та взято 9 відборів проб води для виконання вимірювань. Після отримання результатів дослідження проб буде не тільки охарактеризовано теперішній склад води, а й надано прогноз розвитку екологічної ситуації з урахуванням аномальної температури, обсягу води та нших факторів.

Нагадаємо, що у зв’язку з підвищенням температури повітря і температури води у водних об’єктах з боку громадськості викликає стурбованість питання якості води у Червонооскільському водосховищі, яке входить до системи каналу Сіверський Донець-Донбас, основного джерела водопостачання Донецької області. Після звернення занепокоєних цією ситуацією волонтерів, департамент екології та природних ресурсів направив листа на адресу Сіверсько-Донецького БУВР щодо погіршення якості води у р. Оскіл в районі с. Студенок (нижче скиду з Червонооскільського водосховища). Для контролю якості води басейновою лабораторією було здійснено позаплановий відбір проб у створі в р. Оскіл, 2 км від гирла, с. Букіно, та виконані дослідження за гідрохімічними, гідробіологічними та бактеріологічними показниками.

Результати аналізів засвідчили, що стан якості води за основними показниками є в межах ГДК з незначними коливаннями, але відмічено незадовільний кисневий режим – 2,44 мгО2/дм3 (при нормі не менше 4,0 мгО2/дм3), що пов’язано з підвищенням температур повітря та води у даний період року. Чисельність гідробіонтів характерна для даного сезону.

Для довідки:

Червонооскільське водосховище здійснює багаторічне компенсуюче регулювання стоку р. Оскіл, забезпечуючи подачу

води до каналу Сіверський Донець-Донбас для водоспоживачів Донецької області, а також подачу води для водоспоживачів нижньої ділянки р. Сіверський Донець.

Контроль якості поверхневих вод Червонооскільського водосховища здійснюється басейновою лабораторією Сіверсько-Донецького БУВР згідно програми державного моніторингу.

Щомісячний відбір проб та дослідження якості в створі нижнього б’єфу Червонооскільського водосховища виконується за гідрохімічними, радіологічними, токсикологічними, бактеріологічними та гідробіологічними показниками.

В разі погіршення якісного стану води у водоймі виконуються дослідження в рамках кризового моніторингу.

ТРИВАЄ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ВОДИ У Р. ОСКОЛ та ЧЕРВОНООСКІЛЬСЬКОМУ ВОДОСХОВИЩІ, фото-1 ТРИВАЄ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ВОДИ У Р. ОСКОЛ та ЧЕРВОНООСКІЛЬСЬКОМУ ВОДОСХОВИЩІ, фото-2
Стан води єкологічна ситуація Донецькі водосховища ріка Оскіл Сіверський Донець
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции