Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни

Шановні мешканці міста Новогродівка!

            Закінчилося перше півріччя 2016 року. Я, як міський голова, думаю прийшов час ознайомити вас всіх з першими кроками які зроблено для покращення життєдіяльності міста та розповісти, що планується зробити в подальшому.

Нам всім випало жити та працювати в  час змін. Тож час, що минув, був для нас усіх непростим. Поряд з тим, це був час розбудови та становлення нашого міста. Тому я будувала свою роботу саме так, щоб усі ми: і депутати, і члени виконкому, і керівники та працівники різних рівнів, і кожен житель міста були активними учасниками державотворчих процесів, розбудовували та розвивали наше рідне місто, працювали на його благо.                                  

Я глибоко переконана, що це правильний шлях, зрештою, і правильний напрям роботи, адже держава сильна своїми містами, селами, своїми територіальними громадами, своїми людьми і змінюючись самі, змінюючи своє місто, ми з вами творимо майбутнє своїх дітей, внуків та віддаємо шану нашим минулим поколінням, нашим ветеранам.

Розуміючи це, свої зусилля я зосереджую на таких основних напрямах: виконання міського бюджету; забезпечення належного функціонування  дошкільної, середньої та позашкільної освіти, спорту, створення умов для комфортного проживання в місті; безперебійне та якісне постачання базових енергоносіїв; функціонування  системи водовідведення; комплексний благоустрій міста; розвиток малого та середнього бізнесу; залучення коштів обласного і державного бюджетів для розвитку міста; співпраця всієї територіальної громади у розв’язанні загальноміських проблем; прозорість і публічність влади.

Сьогодні,  інформуючи  вас  про основні напрями роботи, варто наголосити на двох наступних важливих аспектах: перший – всю роботу я здійснюю через призму своєї передвиборчої програми; другий – мета моєї роботи завжди була, є і буде одна: все намічене робити задля блага новогродівців  та рідного міста.

 

Організаційна робота 

Нинішній депутатський корпус складає 26 депутатів.    Більшість  з них  обізнані з проблемами міста.

З урахуванням фахової підготовки депутатів та їх побажань, сформовано п’ять депутатських комісій міської ради, які активно вивчають та обговорюють проекти рішень напередодні кожного пленарного засідання. Депутати виступають на пленарних засіданнях сесій, вносять пропозиції до їх рішень та порядку денного, обговорюють та відстоюють свої позиції з тих чи інших питань.

            Впродовж півріччя відбулось 9 пленарних засідань міської ради, в ході яких  прийнято 141 рішення, затверджено 3 міські програми, які спрямовані на покращення економічного, соціального, культурного розвитку міста та його інфраструктури.

            На розгляд міської ради було подано 12 депутатських звернень. Це свідчить про належне відстоювання інтересів громади та небайдужість депутатів у вирішенні питань, що стосуються життєдіяльності міста та держави в цілому.

Виконавчим органом Новогродівської міської ради є її виконавчий комітет у складі 17 членів виконкому.

Протягом півріччя проведено 6 засідань виконкому, в ході яких   прийнято 99 рішень. Розглянуто 15 планових  питань, заслухано 8 звітів керівників установ, організацій, комунальних служб, працівників міськвиконкому, членів виконкому,  в порядку контролю розглянуто виконання 7 рішень виконкому.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-1

Міським головою прийнято 103 розпорядження з основної діяльності. 

Впродовж півріччя до  виконкому Новогродівської міської ради надійшло і було опрацьовано 1395 документів, з них від органів влади вищого рівня – 910. Посадовими особами виконкому міської ради підготовлено 1666 інформацій на їх  виконання.

            Виконком Новогродівської міської ради значну увагу приділяв вирішенню економічних, соціальних питань щодо поліпшення життєзабезпечення інвалідів, ветеранів війни та праці. Вирішувалися питання надання допомоги дітям з багатодітних та неблагополучних сімей, контролювалося  належне виконання опіки і піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Розглядалися питання літнього відпочинку та оздоровлення дітей, забезпечення і захисту їх прав і законних інтересів. Приділялася велика увага питанням профілактики та охорони здоров’я населення, розвитку середньої освіти. На постійному контролі знаходилися питання роботи комунальних служб, торгівлі та інші аспекти життя територіальної громади. Значна увага мною приділялася питанням боротьби із корупцією, дотриманням виконавської дисципліни посадовими особами та уважного ставлення до всіх мешканців міста.

Посадовими особами виконкому міської ради та особисто мною приділяється значна увага розгляду звернень громадян.

Протягом півріччя  до виконкому Новогродівської міської ради надійшло 922 звернення. Розглянуто і вирішено позитивно 607 звернень, що становить 66% від усієї їх кількості. 

Звернення, що надходять від пільгової категорії населення перебувають на  контролі у мене особисто. Всі вони вирішувались згідно чинного законодавства.

            Слід відмітити, що за звітний період від мешканців міста до органів влади вищого рівня надійшло 2 звернення. Шановні мешканці міста! Усі звернення, які ви надсилаєте до органів влади вищого рівня,  повертаються для їх  вирішення  до міської ради. Тому я звертаюсь до вас з проханням намагатися вирішувати свої проблемні питання на місцевому рівні зі мною, депутатами та  працівниками виконкому міської ради.  

          З жовтня минулого року запроваджено Контактний центр, який працює цілодобово. Через Контактний центр надійшло 719 звернень. Через урядову «гарячу» телефонну лінію надійшло 49 звернень, на які надано конкретні роз’яснення заявникам.

            З метою забезпечення якості і доступності надання публічних послуг працює Центр надання адміністративних послуг.

Станом на 01.06.2016 в Центрі, згідно переліку адміністративних послуг, надається 127 адміністративних послуг.

За 5 місяців 2016 року Центром:

надано консультацій -  367 відвідувачам;

зареєстровано звернень  з надання адміністративних послуг - 324;
видано результатів адміністративних послуг – 301

відмовлено в оформленні адміністративних послуг23.

Для забезпечення реалізації законодавства України щодо децентралізації повноважень, розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг з 1 квітня 2016 року створено відділ державної реєстрації, посадові особи якого здійснюють державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців  та речових прав на нерухоме майно та з 04 квітня 2016 року –  сектор реєстрації місця проживання у складі управління міського господарства.

З метою створення найбільш сприятливих і зручних умов для отримання адміністративних послуг розроблено проект «Капітальний ремонт адміністративної будівлі за адресою: вулиця Паркова, будинок 10 для розвитку Центру надання адміністративних послуг», який планується реалізувати в 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету.

 

  Бюджет міста за звітний період

            Бюджет місцевої громади є головним інструментом здійснення соціально-економічної політики в її інтересах.

 За 5 місяців 2016 року  до загального фонду бюджету міста надійшло 23,9 млн. грн. доходів, що становить 56,4  відсотка до річної суми, затвердженої міською радою.

Протягом звітного періоду із державного та обласного бюджетів отримано субвенцій у сумі 25,5 млн.грн., або 36,1 % до річного плану

Забезпечено фінансування у повному обсязі всіх заявлених головними розпорядниками бюджетних коштів. Кредиторська заборгованість по заробітній платі, соціальних виплатах та по розрахунках за енергоносії відсутня.

Джерелами наповнення загального фонду бюджету за 5 місяців 2016 року є власні та закріплені доходи:

-           Податок з доходів фізичних осіб – 22,4 млн.грн.;

-           акцизний податок – 0,5 млн.грн;

-           плата за землю – 0,4 млн.грн;

-           єдиний податок – 0,5 млн.грн;

-           інші – 0,1 млн.грн.

Видатки загального фонду міського бюджету (без субвенцій із державного бюджету) склали 13,2 млн.грн. або 33,5 відсотка до затвердженого плану на рік.

 

 Економіка міста

Промисловість в м.Новогродівка представлена двома галузями вугледобувною та машинобудівельною.

В місті працюють 2 шахти – ВП шахта 1/3 ’’Новогродівська’’, ВП шахта ’’Росія’’ ДП «Селидіввугілля». Загальна чисельність робітників зайнятих на вугільних підприємствах становить  5111 осіб.

Виробництво   рядового   вугілля за 5 місяців поточного року склало  459,8 тис.тон (оперативні дані підприємств), що на 40,9% більше, ніж за відповідний період минулого року. Промислової продукції реалізовано на 317,6 млн.грн., що склало до відповідного періоду минулого року 174%.

Але на сьогоднішній день залишається актуальним питання виплати заборгованості з заробітної плати працівникам ДП «Селидіввугілля». Так станом на 01.07.2016, за оперативними даними, заборгованість складає  35791,6 тис. грн. (частково  за  квітень  та  травень  місяць поточного року),  а саме:  ВП  ш.  1/3 «Новогродівська» -  20190,4 тис. грн., ВП ш. «Росія»   - 15601,2 тис. грн.

Згідно  інформації   ДП «Селидіввугілля»  існуюча заборгованість із заробітної плати виникла через обмеженість реалізації вугільної продукції, пов’язану з профіцитом енергетичного вугілля в Україні та несвоєчасні розрахунки енергогенеруючих компаній з ДП «Вугілля України» за відвантажене вугілля. Станом на 01 липня 2016 року заборгованість ДП «Вугілля України» перед ДП «Селидіввугілля» за відвантажене вугілля складає 122,3 млн.грн.

            Машинобудівна галузь на території міста Новогродівка представлена ПАТ «Машзавод». На даний час його господарська діяльність призупинена. Працівники заводу були звільнені,  25 з них стали на облік до міського центру зайнятості.     

Серед боржників по виплаті заробітної плати -  КП «Комунальник».

З початку 2015 року підприємство призупинило  здійснення фінансово - господарської діяльності.       

Станом 01.01.2016  заборгованість  із   заробітної  плати   на   КП  «Комунальник»    становила   251,3 тис.грн. Рішенням   Новогродівської   міської   ради  з місцевого бюджету надано  фінансову  допомогу КП  «Комунальник»   у сумі 130,0  тис.грн.   на   погашення   заборгованості  із  заробітної   плати  та  по  податках.    31.03.2016  виплачено  84,7 тис. грн. заборгованості із заробітної плати, 44,6 тис.грн., заборгованості по податках  та  0,7 тис.грн.  сплачено за послуги  банку. Залишається 166 тис.грн. заборгованості по заробітній платі та 579 тис.грн. заборгованості по податкам, які виникли за рахунок несплати поточних грошових зобов»язань. Керівництвом підприємства не виконувалися обов»язки по сплаті податків, при цьому спостерігається тенденція зростання заборгованості перед бюджетом. Для вирішення питання повного погашення боргу по заробітній платі заплановано провести заходи, а саме: створити робочу групу щодо перевірки  достовірності  нарахування заробітної плати, після чого винести на розгляд депутатського корпусу питання щодо прийняття рішення про виділення коштів місцевого бюджету на сплату заборгованості по заробітній платі.

Виплата заробітної плати працівниками бюджетної сфери та пенсій здійснюється своєчасно. Середньомісячна заробітна плата по місту станом на 01.06.2016 складає                  7193 грн., cередня пенсія -  2120,51 грн.

По  місту здійснюють господарську діяльність 79 підприємств  торгівлі різних форм власності,  326 приватних підприємців. На сьогоднішній день міська рада та її виконавчий комітет роблять все можливе для того, щоб місто розвивалося,  підтримують ідеї приватних підприємців, які втілюють в реальність задумані проекти.

Одним із напрямів діяльності міської ради є надання дозволів на будування (встановлення) малих архітектурних форм (кіоск). Депутати міської ради дуже виважено підходять к цим питанням, кожний проект ретельно переглядається, враховується доцільність і місце розташування даних об’єктів.

Обсяг роздрібного товарообігу підприємств торгівлі та ресторанного  господарства склав 48250 тис. грн., що на 25,8 % більше ніж за відповідний період минулого року.          Роздрібний товарообіг на душу населення складає 3220,9 грн.

Для  здійснення контролю за використанням земельних ресурсів поновлюється нормативна грошова оцінка земель міста Новогродівка. Передано в оренду земельні ділянки загальною площею 6,7345 га.- до місцевого бюджету надійшло 133356 грн.

Загальна сума боргу плати за землю на 01.06.2016 складає 75106,16 грн. За користування земельними ділянками комунальної власності міста Новогродівка плату не здійснюють: ПАТ «Машзавод» - 50659,13 грн., громадянка Луцишина С.Ю. – 15618,18 грн., ФОП Клочко С.В. – 9828,85 грн.

            З метою покращення життєдіяльності населення і розвитку соціальної інфраструктури міста  відділами та управліннями міської ради особлива увага приділялася роботі по створенню соціальних проектів, залученню додаткових інвестицій державного бюджету. Результатом злагодженої та цілеспрямованої роботи стала участь в обласних конкурсах. Розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 18.03.2016 №213 «Про затвердження переліку інфраструктурних проектів» (із змінами) затверджено перелік інфраструктурних проектів, які планується реалізувати протягом 2016 року за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів:

           

1.         «Капітальний ремонт Новогродівської загальноосвітньої школи I-III ступенів №7 по вул.Паркова, 30 м. Новогродівка Донецької області (опорна школа)» - загальна сума проекту 28541,1 тис.грн.

2.         «Реконструкція будівлі дитячого садочку «Сніжинка» під  «Центр розвитку дитини», розташований за адресою: вул.Мічуріна,34  м.Новогродівка, Донецької області» загальна сума проекту - 17700 тис.грн.

3.         «Капітальний ремонт вуличного освітлення м.Новогродівка «Підвищення рівня комфортності життєвого середовища населення шляхом запровадження інноваційних, енергозберігаючих технологій мереж зовнішнього освітлення вулиць м.Новогродівка Донецької області» - загальна сума проекту 9200 тис.грн.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-2

4.         «Заходи озеленення міста Новогродівка шляхом реконструкції скверу ім.Тараса Шевченка» - загальна сума проекту 4320 тис.грн.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-3

5.         «Капітальний ремонт адміністративної будівлі за адресою вулиця Паркова будинок 10 для розвитку Центру надання адміністративних послуг»  - загальна сума проекту                   5190 тис.грн.

6.         Придбання комунальної спецтехніки – 2 од.

7.         Розвиток системи водопостачання  та водовідведення «Підкачувальна насосна станція зонального водопостачання багатоповерхової забудови по вул.Піонерська м.Новогродівка» і «Підкачувальна насосна станція зонального водопостачання багатоповерхової забудови по вул.Фестивальна м.Новогродівка» для забезпечення населення багатоповерхового сектору безперебійним водопостачанням - загальна сума проекту   2083 тис.грн.

8.         Відновлення інженерно-транспортної інфраструктури (ремонт доріг) - загальна сума  6315 тис.грн.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-4

9.         «Реконструкція нежитлових будівель КЛПУ Новогродівської центральної міської лікарні» - загальна сума проекту 28934,7 тис.грн.

10.       У межах Програми «Термомодернізації»:

-   «Реконструкция 4-х этажного жилого дома по ул. Центральная,  д.№ 27 в                          г. Новогродовка Донецкой области»;

-   «Реконструкция 4-х этажного жилого дома по ул. Центральная,  д.№ 29 в                          г. Новогродовка Донецкой области»;

-  «Реконструкция 4-х этажного жилого дома по ул.Мичурина, 23 в                                         г. Новогродовка Донецкой области»;

-  «Реконструкция 4-х этажного жилого дома по ул.Молодёжная, 38 в                                      г. Новогродовка Донецкой области»;

-   «Капитальный ремонт 3-х поверхового жилого дома по ул.Тургенева, 24                              в г.Новогродовка Донецкой области».

На всі проекти отримана позитивна державна експертиза. На даний час проведення конкурсів Донецькою обласною адміністрацією продовжується.

Крім того,  планується реалізація інвестиційного проекту будівництва спортивно-оздоровчого комплексу в міському парку. Для зазначеного проекту розпочато процедуру для проведення  земельних торгів (аукціону).

Всі проекти будуть реалізовані по системі «Prozoro».

           

 Житлово-комунальне господарство та благоустрій міста Новогродівка

Сьогодні важко уявити існування міста без налагодженої системи надання житлово-комунальних послуг. Припинення надання комунальних послуг можуть призвести як до соціальних, так і екологічних проблем. 

Житловий фонд м.Новогродівка складає 1954 будинків, з яких 254 од. багатоквартирних житлових будинків знаходяться на балансі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яких на сьогодні в місті створено та діє 97 та 1700 од. приватних домоволодінь.                                                                                                                                                               

Щорічно Новогродівська міська рада надає фінансову підтримку ОСББ на проведення капітальних та поточних ремонтів у житловому фонді.

Рішенням міської ради у 2016 році ОСББ заплановано виділення фінансової підтримки на проведення капітальних і поточних ремонтів у житлових будинках  у розмірі               2369,5 тис.грн., а саме на:

 

проведення капітальних ремонтів  - 940,00 тис.грн.:

- ремонт покрівлі у 3-х житлових будинках по вул.Паркова,50, вул.Мічуріна,5, вул.Мічуріна,28;

- стягування металевими конструкціями у 3-х житлових будинках по вул.Квіткова,21 (вул.Кірова), вул.Тургенєва,8, вул.Водоп'янова, 37;

         -   проведення технічного обстеження  для виявлення причин  руйнування у   2-х житлових будинках по вул.Водоп'янова,41,  вул.Мічуріна,11.

        

  проведення поточних ремонтних робіт -  1431,1 тис.грн.:

- ремонт цоколя и відмостки у 11-ти житлових будинках  по вул.Центральна, 30, вул. 10-ти річчя Незалежності України, 9, вул.О.Кошового, 20, 24, 30, 42,        вул.Шевченка, 23, 25,  вул. Паркова, 46, вул. Ринкова, 132, вул.Мічуріна, 32;

- ремонт покрівлі та димоходів в 3-х житлових будинках по вул.Ринкова, 130, вул.Центральна, 17, вул.Донецька, 12;

       - ремонт міжпанельних швів в 2-х житлових будинках по вул.Мічуріна, 2, вул.Мічуріна, 24.

 З 2015 року Новогродівська міська рада прийняла рішення взяти участь  у державній програмі кредитування юридичних осіб (ОСББ) на заходи з енергозбереження в житлових будинках та рішення міської ради від 25.09.2015 № 6/54-11 затверджено «Програму відшкодування відсоткових ставок за залученням в фінансових установах короткостроковими кредитами, що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків на реалізацію енергозберігаючих проектів в житлово-комунальному господарстві на території міста Новогродівка на 2015-2019 роки».    Два ОСББ («Імперія» вул.Мічуріна, 14 і «Оріон-2» вул.Мічуріна, 2) взяли участь  в державній програмі кредитування та встановили нові вікна і вхідні двері в під'їздах житлових будинків.

З  метою залучення громади до активної участі в житті міста у травні 2016 року Новогродівською міською радою проведено міський конкурс міні-проектів. В конкурсі прийняло участь 72 конкурсанта і 27 отримали Грант, а саме:

- ОСББ Кедр» (вул.Шевченка, 29) - 6300 грн. на заміну дерев’яних віконних блоків на металопластикові;

 -ОСББ «Прогрес» (вул.Мічуріна, 36) – 14000 грн. на заміну вхідних дверей до підвальних приміщень,поточний ремонт покрівель підвальних приміщень, ремонт льохів для завантаження вугілля, поточний ремонт покрівлі будинку;

- ОСББ «Сонет» (вул.Паркова, 56) – 14000 грн. на ремонт відмостки та укладання тротуарної плитки при вході в під’їзд;

-ОСББ «Вєра» (вул.Риночна, 147) – 13863 грн. на ремонт під’їздів;

-ОСББ «Супутник»:

- вул.Молодіжна, 1- 6510 грн. на встановлення пластикових вікон у будинку №1 по вул.Молодіжна;

- вул.Центральна, 46 – 13944 грн. – на облаштування м’якої покрівлі;

 -вул.Центральна, 16 – 8162 грн. на облаштування відливів на фасаді житлового будинку;

- вул.Молодіжна, 8 – 6954 грн. на ремонт сходових клітин (2-х під’їздів) у житловому будинку;

- вул.Мічуріна, 25 – 13706 грн. на ремонт між панельних швів у житловому будинку;

- ОСББ Шанхай» (вул.Гагаріна, 13) -14000 грн. на відновлення відмостки;

- ОСББ «Веселка» (вул.Молодіжна, 9) – 14000 грн. на ремонт відмостки;

- ОСББ «Міраж» (вул.Центральна, 14) – 13722 грн. на ремонт цоколю;

- ОСББ «Сокол» (вул.Центральна,18) – 9322 грн. на ремонт під’їздів;

- ОСББ «Україна» (вул.Мічуріна, 38)- 13885 грн. на ремонт цоколю;

- ОСББ «Уют» (вул.О.Кошового, 25) – 5941 грн. на покращення стану житлового фонду, прилеглої території, благоустрій прибудинкової території;

- ОСББ «Оберег» (вул.О.Кошового, 37) – 14000 грн. на ремонт вимощення, шляхом укладання тротуарної плитки по периметру будинку;

- ОСББ «Наш будинок» (вул.Центральна, 26) – 13870 грн. на ремонт цоколю;

- ОСББ «Аврора» (вул.О.Кошового, 23) – 13928 грн. на укладання плитки ФМ перед входом у під’їзди, оштукатурювання фундаменту будинку;

- ОСББ «Комета» (вул.Молодіжна, 28) – 13755 грн. на укладання тротуарної плитки;

- ОСББ «Ідеал» (вул.Кобзаря, 12) -14000 грн. на поліпшення естетичного вигляду під’їздів;

-ОСББ «Мир» (вул.О.Кошового, 28 – 14000 грн. на ремонт шиферної покрівлі та відмостки;

- вул.Центральна, 31 – 7862 грн. на проведення поточного ремонту ганку, цоколю, відмостки та вуглеприймача;

- громадська організація «Платформа ініціатив «МУВ» - 14000 грн. на облаштування сучасного майданчика в центі м.Новогродівка;

- ініціативна  група ОСББ «Союз» 7000 грн. на благоустрій території, прилеглої до об’єктів комунальної власності, створення куточків здоров’я;

- ініціативна група (вул.Тюленіна) -14000 грн. на облаштування дитячого ігрового майданчика;

- ініціативна група - 14000 грн. на поліпшення естетичного вигляду при в’їзді в м.Новогродівка з  ремонтом існуючої стели;

-  ініціативна група – 14000 грн. на поліпшення естетичного вигляду території міського кладовища.

 Для реалізації зазначених міні-проектів з місцевого бюджету виділено кошти  у розмірі 322,97 тис.грн.

На сьогоднішній день в м.Новогродівка тривають роботи з реалізації міні-проектів.

За рахунок коштів місцевого бюджету у розмірі  24347 грн.було придбано аншлаги із назвами перейменованих вулиць міста, які на початку 2016 року встановлені на адміністративних  будівлях та на житлових будинках міста.

Послуги з централізованого теплопостачання населенню м.Новогродівка в осінньо-зимові періоди надає загальноміська котельня КВТС-20 відокремленого підрозділу «Теплофікація» державного підприємства «Селідіввугілля». В опалювальний період        2015-2016 р.р. в місті опалювалися 11-ть житлових багатоквартирних будинків та                 14-ть адміністративних будівель. На сьогодні котельня КВТС-20 збиткова,  станом на 01.07.2016 заборгованість підприємства за спожиту електричну енергію в опалювальний період 2015-2016 років складає 3220824.31 грн., за послуги водопостачання - 216000 грн.           Враховуючи зазначене, ПАТ «ДТЕК ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО» відключили котельню   КВТС-20 від послуг електричної енергії. Котельня, яка відповідає за тепло забезпечення міста Новогродівка не буде підключена до повного погашення вищевказаної заборгованості.

Враховуючи фінансовий стан відокремленого підрозділу «Теплофікація» міська рада занепокоєна склавшоюся ситуацією, яка ставить під сумніви,  що  КВТС -20  розпочне роботу в опалювальний період 2016-2017 р.р. Як альтернативне вирішення порушеного питання, з метою відновлення та забезпечення якісними послугами      з централізованого теплопостачання, скорочення витрат на утримання та збільшення терміну експлуатації житлових будинків та об’єктів соціальної сфери м.Новогродівка, міською радою 27.05.2016 на черговому засіданні  прийнято рішення «Про надання дозволу на виконання робочого проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення м.Новогродівка, шляхом встановлення п’яти блочно-модульних котелень».

Заклади соціальної сфери: дошкільні і шкільні, стаціонар міської лікарні, забезпечені автономним опаленням від міні-котелень приватного підприємства «Енергія».

Послуги з електричного постачання м.Новогродівка надає Селидівський район електричних мереж - структурний підрозділ публічного акціонерного товариства             «ДТЕК Донецькобленерго». Селидівський район електричних мереж займається обслуговуванням і підготовкою до зимового періоду міських електричних мереж. На сьогодні в місті вже на 60% виконані роботи із заміни електричних ліній та аварійних опор. На 2016 рік заплановано провести роботи в трансформаторних підстанціях по заміні покрівель та проведення ревізії електричного обладнання.

Розроблений міською радою проект «Переведення житлового масиву «Мічурінський» на індивідуальне електричне опалення у м.Новогродівка»,  який передбачає реконструкцію існуючих трансформаторних підстанцій, будівництво  кабельної мережі електропередачі        6 кВ від ПС- 110 «Котляревська» до житлового масиву «Мічурінський» загальною вартістю  29,6 млн.грн. (за цінами 2010 року)  на сьогоднішній день не може бути реалізованим. Трансформаторні підстанції та лінії електричних передач належать                                       ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО», тому, нажаль кошти з державного бюджету не можуть бути  спрямовані для приватного підприємства на реалізацію зазначеного проекту.

Послуги з водопостачання та водовідведення населенню міста надає Новогродівська дільниця Селидівської виробничої дільниці водопровідно-каналізаційного господарства комунального підприємства «Кампанія «Вода Донбасу». У травні 2016 року з місцевого бюджету виділена фінансова підтримка в розмірі 23000 грн. для Новогродівської виробничої дільниці на придбання 147 кришок для накриття водопровідних і каналізаційних колодязів. На сьогоднішній день в місті укладено 70 одиниць. В даний час фахівцями ділянки проводиться підготовка об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства до осінньо-зимового періоду 2016-2017 р.р., виконані роботи із заміни 140 метрів магістральної мережі водопостачання по вул.Виноградна.

Роботи з благоустрою та санітарного прибирання території м.Новогродівка виконує комунальне підприємство «Міський гуртожиток» та підрядні організації. Крім того, за підприємствами, організаціями, установами міста закріплені території для утримання їх в належному санітарному стані. За рахунок коштів місцевого бюжету в  місті проведена обрізка гілок зелених насажень по вул.Центральна (вул.40 років Жовтня) і по вул.Донецька. Очищені  від листя газони по вул.Центральна і по вул.Паркова (вул.Леніна). Виконані роботи з очищення від сміття та листя узбіччя дорожнього покриття по вул.Тургенєва, вул.Центральна, очищені від сміття лотки для відводу стічних і талих вод по вулицях Паркова, Центральна і Молодіжна (вул.Піонерська), вул.Донецька, вул.Мічуріна тощо. Виконано  побілку дерев та бордюр. З настанням весняно-літнього періоду поточного року на території міста виконується покос карантинних трав. На проведення робіт з саночистки      з місцевого бюджету витрачено 75793 грн.

Для благоустрою двох вулиць Театральна та Кобзаря (вул.Дзержинського і вул.Крупська) за рахунок коштів місцевого бюджету в весняний період 2016 року проведено роботи з видалення дерев у зв'язку з досягненням ними вікового рубежу.   За рахунок коштів місцевого бюджету у розмірі 132000 грн. придбані та встановлені по вул.Театральна нові сучасні опори і енергозберігаючі світодіодні ліхтарі «STREET 40» вуличного освітлення.      На суму 30210 грн. придбані та висаджені нові молоді зелені насадження. Силами працівників КП «Міський гуртожиток» висаджені квіти.

По вул.Кобзаря заплановано провести реконструкцію вуличного освітлення з установкою нових сучасних опор вуличного освітлення, висадкою молодих зелених насаджень та проведення ремонту дорожнього покриття дороги і тротуарів.

З метою поліпшення санітарного очищення міста функції зі збору та вивезення твердих побутових відходів з 10.03.2015 на конкурсній основі передані фізичній особі - підприємцю Балінову О.О. Тверді побутові відходи вивозяться два рази на день, санітарний стан майданчиків для збору ТПВ знаходиться в задовільному санітарному стані. За рахунок коштів місцевого бюджету у розмірі 56761  грн. на території міста були вивезені стихійні звалища сміття, обсягом 718 м³. В м.Новогродівка рішенням виконавчого комітету Новогродівської міської ради від 20.01.2016 №10 затверджено Схему санітарної очистки м.Новогродівка. Планується придбати та встановити на сміттєвих точках контейнери для тимчасовго складуваня побутових відходів.

 За виділені кошти з місцевого бюджету у розмірі 171000 грн. придбано та встановлено до Дня захисту дітей два нових сучасних ігрових майданчика на площі Шахтарській.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-5
Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-6

Для облаштування додаткових дитячих ігрових майданчиків,у межах проведення робіт з благоустрою міста, з дитячого майданчика на площі Шахтарській було відремонтовано ігрові елементи та перенесено у парк по вул.Паркова і на територію загальноосвітньої школи №8, встановлено лавочки, виконано освітлення  і завезено пісок.

Виконано завезення піску на дитячі ігрові та спортивні майданчики у двори багатоквартирних житлових будинків.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-7

В 2016 році в м.Новогродівка за рахунок коштів місцевого бюджету у розмірі               600000 грн. заплановано виконати поточний ремонт міських доріг по вул.Квіткова (вул.Кірова), вул.Ломоносова, вул.Дружби, вул.Корольова. Також заплановано виконати капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Надії (вул.К.Маркса) за рахунок коштів місцевого бюджету у розмірі 600000 грн.

У березні 2016 року за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 49000 грн  в місті встановлені дорожні та інформаційні знаки. З метою безпеки дорожнього руху у третьому кварталі  будуть виконуватися роботи з нанесення дорожньої розмітки.

На виконання заходів з регулювання чисельності безпритульних тварин  заплановані кошти місцевого бюджету в розмірі 50,4 тис.грн. На підставі того, що в м.Новогродівка відсутнє спеціалізоване комунальне підприємство, яке займалося б виловом безпритульних тварин, управління міського господарства Новогродівської міської ради уклало договір з підрядною організацією  «ФОП Чернига Т.М.»  м.Чугуєв  (Харківська область) на виконання робіт з відлову безпритульних тварин.

З початку року витрачено 36600 грн., в місцях загальної концентрації безпритульних тварин   проведено три етапи відлову тварин і відловлено 40 собак.

Обслуговування, ремонт, реконструкція зовнішнього вуличного освітлення, обпилювання гілок і видалення аварійних зелених насаджень в місті проводиться на договірній основі суб'єктами господарської діяльності.  По вуличному освітленню (заміна ламп, світильників) в місті  виконані роботи на суму 32487 грн., роботи з видалення та обрізки дерев виконані на суму   168600   грн..  

Міське кладовище знаходиться в комунальній власності територіальної громади м.Новогродівка. З метою впорядкування території міського кладовища виконані роботи      з видалення аварійних дерев, завезено пісок та  прибрано сміття.

 

Соціальний  захист населення

Не менш важливим аспектом діяльності для міського голови залишається соціальний захист, належне соціальне забезпечення жителів нашого міста. Кожній людині необхідна шана, повага, доброта і любов. Особливо це необхідно людям похилого віку, одиноким, ветеранам війни та праці, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Виконання функцій щодо соціального захисту громадян покладено на управління соціального захисту населення, в якому налагоджено роботу з призначення різного виду соціальних допомог за єдиною технологією  та субсидій за спрощеним порядком.

            В базі персоніфікованого обліку громадян зареєстовано 4281  пенсіонерів, серед яких 510 інвалідів різних груп і категорій, 281 ветеран війни,  786  ветеранів праці,  1449 дітей війни.

          За період  з 1 січня по 1 червня 2016 ріку управлінням соціального захисту населення здійснено  виплату згідно:

-    Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” сім’ям на загальну суму 13498,794 тис.грн.;

-    Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”   сім’ям на загальну суму 529,036 тис.грн.

-       Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”    сім’ям на загальну суму  2068,519  тис.грн.

        Надано щомісячної  адресної допомоги внутрішньо переміщених осіб на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 3410,556 тис.грн.

        Відповідно до Положення „Про порядок надання населенню субсидій” надано субсидій    сім’ям на житлово-комунальні послуги,   скраплений  газ   та   тверде   паливо   на   загальну суму – 113894 грн.

        За  звітний період здійснено комплекс благодійних заходів по соціально-побутовій реабілітації обслуговування населення:

-                       благодійний обід до Дня Перемоги– на 25   чоловік на суму  4000  грн;

-                       проведена передплата на міську газету «Регіональні вісті» - 642 особам на суму 40612,92грн.

         Протягом  звітного періоду  надана  матеріальна  допомога  з державного бюджету 6 інвалідам загального захворювання  на суму 3222,00 грн., компенсація  за  невикористане   санаторно-курортне  лікування  1 інваліду  війни  сплачена   на  суму 400,00 грн., компенсація  на  бензин    та  транспортне  обслуговування 4 чоловікам на  суму 550,4 грн. Санаторно-курортним лікуванням забезпечено 1 чоловік, 29 ветеранам  війни  надано пільгу на   придбання твердого палива та скрапленого газу на  суму  24,2 тис. грн.

          З метою підвищення соціального захисту малозабезпечених верств населення міста Новогродівка в місті діє Міська програма соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2015 – 2017 роки.

           На виконання Міської програми за 5 місяців 2016 року, за наявності відповідних  медичних показань, забезпечено інвалідів та дітей-інвалідів :

-                      7 осіб – технічними та іншими засобами реабілітації;

-                      4 осіб – протезно-ортопедичними виробами. 

           В рамках Міської програми,  за рахунок коштів місцевого бюджету:

-          надана матеріальна допомога  3  інвалідам воїнам – інтернаціоналістам, які приймали участь  у бойових діях в Афганістані, на суму 2000 грн.;

-          надана  матеріальна допомога до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи 54 інвалідам та вдовам померлих учасників ліквідації аварії  на ЧАЕС , вручені нагрудні знаки  до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи 54 інвалідам на загальну суму 39460 грн.;

-          надана матеріальної допомоги в переддень святкування 71-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом у Європі  8 інвалідам війни у сумі 10000 грн.;

-          надана матеріальна допомога 37  малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 31300 грн;

-          надана матеріальна допомога 51 малозабезпеченим громадянам та громадянам, які опинилися у скрутному становищі на лікування, придбання твердого побутового палива, поховання та на соціально-побутові потреби на загальну суму 46 тис.грн.

           На     обліку     в Новогродівському міському     управлінні  соціального  захисту  населення знаходиться 57 осіб, які постраждали  внаслідок   аварії  на ЧАЕС,  із  них :  3 дітей,   10 інвалідів.

         За період з 01 січня по 01 червня 2016 року громадянам, які   постраждали  внаслідок   аварії   на   ЧАЕС   виплачено  компенсацій,   із них :

            -    на додаткову  відпустку – 21,8 тис. грн.;

            -    на харчування – 56,7 тис. грн.;

            -    за шкоду,  заподіяну  здоров’ю та оздоровлення громадян -  3,8 тис. грн.;

            -    медичне обслуговування – 0,61 тис.грн;

            За рахунок коштів місцевого бюджету організовано транспорт для підвозу громадян, які   постраждали  внаслідок   аварії   на   ЧАЕС, до ДУ «Науково- практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр» у м.Костянтинівка. 24-25 травня 18 осіб провели діагностику стану здоров’я.

            В місті Новогродівка мешкає 33 громадян з обмеженими фізичними можливостями, з них 7 чоловік  інваліди-спинальники.

 

Територіальний центр соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

Не менш важливе завдання – виявлення одиноких непрацездатних громадян, які потребують соціально-побутового обслуговування та надання їм необхідної допомоги – покладено на Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Працівники Центру надають допомогу малозабезпеченим одиноким та одиноко-проживаючим непрацездатним громадянам та інвалідам міста.

До складу територіального центру входять три структурні підрозділи:

-           відділення соціальної допомоги вдома;

-           відділення денного перебування;

-           відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

У відділенні соціальної допомоги вдома обслуговується 101 особа, з них 10 підопічних на платній основі. В основному це одинокі пенсіонери і інваліди, особи із ІV-V групою рухомої активності – 90, особи віком більше вісімдесяти років - 10. Допомогу їм надають 10 соціальних робітників.

Відділенням соціальної допомоги вдома надаються послуги в вдома, які включають:

-         придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів за рахунок обслуговуваних громадян;

-           приготування їжі, годування підопічних;

-           доставка газет, журналів, написання листів;

-           виклик лікаря та доставка медикаментів;

-           відвідування хворих у медичних закладах, консультація у лікарів та інших спеціалістів;

-           допомога в прибиранні приміщення, пранні та прасуванні білизни;

-           оформлення документів для отримання соціальних допомог, субсидій  з оплати житлово-комунальних послуг;

-           інші послуги, що визначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян.

У відділенні денного перебування на обліку перебуває 425 осіб.

При відділенні функціонує медичний кабінет, в якому надаються медичні послуги: за направленням лікаря масаж,  вимірювання артеріального тиску, ін’єкції; проводяться лекції на тему здоров’я тощо. Працює тренажерний зал, який обладнаний сучасними тренажерами: бігова  доріжка, велотренажер, орбітрек, вібромасажер, шведська стінка.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надається платні та безоплатні послуги:

-           ремонт одягу і білизни;

-           перукарські послуги.

Працює пункт прокату засобів реабілітації (інвалідні візки: вуличні та кімнатні; ходунки).

 

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Одним із основних завдань, які виконуються міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснення соціальних заходів, спрямованих на вихід із складних життєвих обставин, які самі вони не в змозі самостійно подолати, створення умов для самостійного вирішення проблем, що виникають в сім’ї та повернення до повноцінного життя родини.

На обліку в центрі знаходиться 623 сім'ї, які опинились в складних життєвих обставинах. З січня по травень 2016 року  було проведено 3 засідання дорадчого органу щодо здійснення координації дій між суб'єктами соціальної роботи із сім'ями, які опинились в складних життєвих обставинах,  на яких було взято під соціальний супровід  14 сімей для комплексного вирішення складних життєвих питань.

В ході роботи спеціалістів центру була надана наступна допомога:

         -1 особа засуджена до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі поставлена на облік до міського центру зайнятості з подальшим працевлаштуванням;

         -1 особі, звільненій з місць позбавлення волі працівники сприяють у відправленні  до Маріупольського міського центру по обслуговуванню громадян без певного місця проживання.

          -4 особам відновлено документи, які засвідчують особу;

          -1 особі  надана допомога в реєстрації;

          -1  особу поставлено на квартирний облік;

          -1 особі, яка звільнилися з місць позбавлення волі сприяли у зборі документів на одержання матеріальної  допомоги за міською Програмою соціальної підтримки малозабезпечених верств населення "Турбота" на 2015-2017 роки";

          -1 особа працевлаштована; 

          -2 особам посприяли у відстроченні від призову на військову службу (прийомні батьки);

        -1 одинокій матері з новонародженою дитиною Центр посприяв у відновленні документів, які засвідчують особу, в отриманні свідоцтва про народження дитини, надав допомогу одягом для новонародженої дитини, працівники ЦСССДМ сприяють у відправленні одинокої матері з дитиною до Донецького обласного соціального центру матері та дитини; 

          -1 дитині, позбавленій батьківського піклування спеціалісти центру посприяли у зборі документів на оформлення  документу, який засвідчує особу, у постановці на облік до  міського центру зайнятості.  З міського бюджету виділено кошти і відремонтована двокімнатна закріплена квартира за дитиною, позбавленою батьківського піклування. 

         - 58 сімей проінспектовано з метою перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини;

         - 48 сімей одиноких матерів проінспектовано з метою перевірки факту проживання дитини для призначення допомоги на дітей одиноким матерям;

          -3 особам пенсійного віку, які опинились в складних життєвих обставинах спеціалісти центру сприяють у зборі документів до управління пенсійного фонду з метою оформлення пенсії за віком;

          -8 осіб направлено до закладів недержавного сектора, громадської організації "Твоя перемога" з метою реабілітації;

          -50 сім'ям, які опинились в складних життєвих обставинах надана допомога одягом, взуттям, постільною білизною, меблями, шпалерами та речами першої необхідності від небайдужих мешканців міста;

          -2 учасникам антитерористичної операції надана допомога у придбанні твердого побутового палива;

        - 1 особі, яка опинилась в складних життєвих обставинах центр посприяв поверненню дитини на навчання до Селидівського професійного ліцею;

         - 1 сім'ї внутрішньо переміщених осіб центр посприяв у придбанні дорослих памперсів для тяжко хворої людини.

Під соціальним супроводженням знаходиться 8 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Всього охоплено соціальними послугами – 526 осіб дорослого населення.

            В цілому  ЦСССДМ сприяє  у задоволенні соціальних потреб незахищених категорій сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

 

Захист малолітніх та неповнолітніх

Служба у справах дітей Новогродівської міської ради забезпечує відповідно до законодавства України реалізацію державної політики щодо соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема їх права на влаштування в сім’ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Особливе значення приділяється створенню умов, які б забезпечили можливість кожній дитині або її законним представникам оперативно та без перешкод звернутися за захистом своїх прав.

            За поточний час міською службою у справах дітей, згідно графіку здійснюються відвідування проживання дітей, над якими встановлена опіка, які влаштовані у прийомну сім’ю та які усиновленні.   

            Службою у справах дітей   забезпечується діяльність міської комісії з питань захисту прав дитини, основним завданням якої є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. За п’ять місяців поточного року відбулося 6 засідань комісії, на яких розглянуто 20 звернень  громадян та 5 клопотань служби у справах дітей. За результатами розгляду зазначених справ видано 9 рішень виконкому Новогродівської міської ради та 13 висновків органу опіки та піклування Новогродівської міської ради, спрямованих на захист прав та законних інтересів дітей.  Відповідно до вимог чинного законодавства, міською службою у справах дітей   забезпечується своєчасне виявлення, влаштування, безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування. Складено 20 індивідуальних планів  соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були затверджені на засіданні міської комісії з питань захисту прав дитини

            Міською службою у справах дітей забезпечено та здійснюється ведення електронного обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,   дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах у Єдиній інформаційно-аналітичній системи «Діти».  Систематично проводиться внесення та поновлення даних про таких дітей  та   потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, дітей, які опинились  в складних життєвих обставинах.

В місті  вже сформоване позитивне ставлення громадян до розвитку нових форм сімейного виховання, продовжують функціонувати та розвиватися прийомні сім’ї.   В березні 2016 року рішенням виконкому Новогродівської міської ради була  створена ще одна прийомна родина з влаштуванням 1 статусного неповнолітнього. На сьогоднішній день  в місті функціонує  8 прийомних родин, в яких виховується  10 статусних дітей. По кількості прийомних родин в області  наше місто займає 3 місце.

            Взято на облік дитину, яка позбавлена батьківського піклування, та тимчасово влаштовано її до родини родичів. Підготовлено проект рішення на засідання виконкому «Про надання статусу дитини позбавленої батьківського піклування». До обласної служби у справах дітей надано 2 анкети на усиновлення  дітей-сиріт, та дітей позбавлених батьківського піклування для постановки на регіональний облік з усиновлення. Влаштовано двох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на повне державне забезпечення до державних навчальних закладів. Знято з обліку  5  дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у зв'язку з досягненням 18 річчя, документи передані до міського ЦСССДМ.

 

Охорона здоров’я

Кожна людина має природне невід'ємне і непорушне право на охорону здоров'я. Суспільство і держава відповідальні перед сучасним і майбутніми поколіннями за рівень здоров'я народу України, вдосконалення медичної допомоги і запровадження здорового способу життя.

            Мережу закладів охорони здоров’я м.Новогродівка складають:

-         Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги в м.Новогродівка» (сімейна медицина)

-         Комунальна лікувально-профілактична установа Центральна міська лікарня (стаціонар)

-         Підстанція швидкої допомоги.

Населення міста розподілено на 7 сімейних ділянок, дільниця № 8 – для обслуговування дітей віком від 0 до 17 років.

Відповідно змін до Бюджетного законодавства з 2015 року утримання закладів охорони здоров’я здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету.

В Центрі первинної медико-санітарної допомоги працює 62 особи. Укомплектованість штатних посад лікарів складає 82%.

У Центрі ПМСД працюють денний стаціонар на 30 ліжок терапевтичного профілю та денний стаціонар на дому. 

Впродовж 5 місяців 2016 року за рахунок медичної субвенції у Центрі ПМСД витрачено:

-         на придбання ліків, наркотичних засобів та перев’язувальних матеріалів –  43 586,11 грн;

-         на рецепти для пільгової категорії населення – 130421,42 грн.

В зв’язку з обмеженістю субвенції з державного бюджету, з метою забезпечення належної роботи Центру первинної медико-санітарної допомоги протягом першого півріччя з місцевого бюджету надана фінансова підтримка у розмірі 402275 грн, а саме:

-           на придбання ліків – 125,503 тис.грн;

-           на пільгові медикаменти – 120,0 тис.грн.;

-           на придбання оргтехніки, канцелярських товарів, послуги тощо – 156,772 тис.грн.

Медичну допомогу другого рівня надає центральна міська лікарня. В центральній міській лікарні працює 159 особи. Укомплектованість штатних посад лікарів складає 68%.

            При центральній міській лікарні працює стаціонар із загальним ліжковим фондом 100 ліжок. Стаціонарна медична допомога надається по таких профілях: терапевтичний, хірургічний, травматологічний, неврологічний, кардіологічний та педіатричний. Функціонує геріатричне відділення на 20 ліжок.

            Амбулаторно-поліклінічну допомогу має надавати поліклініка, яка згідно документів розташована в будівлі за адресою: вул. 10 річчя Незалежності, 4. Сьогодні там працює лише стоматологічний кабінет. Будівля в попередні роки не ремонтувалася та доведена до жахливого стану, надавати в ній медичну допомогу стало неможливо. Керівник міської лікарні, перебуваючи депутатом міської ради попередніх скликань, не переймався питанням ремонту будівлі, тому приміщення поліклінічного відділення майже зруйноване, а лікарі вимушені вести прийом хворих або в приміщеннях сімейної медицини, або в стаціонарі. За завідування поліклінічним відділення щомісяця здійснюється нарахування і виплата заробітної плати.

            Діюче законодавство України, яке врегульовує організацію роботи сімейної медицини, передбачає функціонування маніпуляційного кабінету при кожному сімейному лікарю. На сьогоднішній день фактично існує лише один. Додержання встановлених вимог дало би змогу уникати черг хворих. Але існуючи кабінети займають лікарі поліклінічного відділення міської лікарні, тому маємо, що маємо.

            Ця проблема потребує негайного вирішення.

Тому перший проект, який був створений для розвитку місцевої інфраструктури був проект для відновлення системи охорони здоров’я м.Новогродівка «Реконструкція нежитлових будівель КЛПУ Новогродівської центральної міської лікарні».

            Він став найбільшим нашим здобуттям. Проектом передбачено капітальний ремонт приміщень будівлі та придбання сучасного медичного обладнання.

Проект пройшов обласний конкурс і отримав найбільшу підтримку членів комісії. Але департамент охорони здоров’я зупинив впровадження даного проекту, аргументуючи тим, що головний лікар Новогродівської центральної лікарні надав інформацію до департаменту що міська мережа  охорони здоров’я не потребує придбання сучасного обладнанняі що в місті немає спеціалістів відповідної кваліфікації.

            Згідно укладеного договору на надання медичної допомоги мешканцям Покровського району  за 5 місяців 2016 року отримано медичної субвенції від Покровського району 134,5 тис.грн.

В той же час сума фактичних витрат за 5 місяців 2016 року на лікування мешканців м.Новогродівка склала:

-           у Димитрівській центральній міській лікарні – 6,0 тис.грн;

-           у Селидівській центральній міській лікарні – 407,43 тис.грн.

До кінця року ці цифри зростуть більше ніж у два рази.

Велика кількість звернень новогродівців до Селидівської центральної міської лікарні пояснюється неналежною роботою керівництва Новогродівської центральної міської лікарні щодо залучення спеціалістів до роботи у нашій міській лікарні. За наявністю кваліфікованих кадрів-лікарів кошти, які наразі перераховані і будуть перераховані у м.Селидове, залишилися би у Новогродівській центральній міській лікарні і могли бути використані на власні потреби, а це придбання ліків та обладнання.

            В зв’язку з нестачею коштів медичної субвенції міська рада надала фінансову допомогу центральній міській лікарні з місцевого бюджету у розмірі 150,25 тис.грн., а саме:

-         додатково до фонду заробітної плати (оплата ургентної служби, виплата стимулів) – 43,5 тис.грн;

-           придбання медикаментів, повірка медичного обладнання – 106,750 тис.грн.

Для здійснення благоустрою території центральної міської лікарні та оплати робіт по встановленню забору навколо стаціонару з місцевого бюджету виділено кошти у сумі 360 тис.грн.

            В червні 2016 року центральна міська лікарня пройшла акредитацію і отримала перший рівень акредитації. Це заслуга кожного працівника міської лікарні, який піклується як за збереження свого робочого місця, так і за збереження лікарні для нашого міста.

            Екстрену допомогу мешканцям міста надають три бригади підстанції швидкої допомоги. Кількість обслуговуємого населення – 23500, з них 1279 – сільські мешканці. Виклики обслуговуються вчасно: по місту до 10 хвилин, в сільській місцевості до 20 хвилин.

              Підстанція швидкої допомоги забезпечена медикаментами у достатній кількості для надання екстреної допомоги при викликах.

 

Через освіту – до здорової освіченої нації

Розвиток міста значною мірою визначається рівнем освіченості його мешканців. Наші діти, починаючи з відвідування садочків і закінчуючи випуском зі школи, проводять в освітніх закладах більшу частину свого життя. Тут вони навчаються, виховуються, формуються як майбутнє нашої держави.

Мережу освітніх закладів в місті складають:

-        8 - заклади комунальної форми власності ( ЗОШ І-ІІ ступенів №№8, 9; ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, 10; ДНЗ № 11 «Берізка», №34 «Білочка», №35 «Райдуга», Будинок дитячої творчості»);

-           2 – заклади відомчої форми власності (ДНЗ №9 «Золотий ключик», №16 «Жовтенятко»).

У місті функціонує 5 дошкільних навчальних закладів, які надають послуги дошкільної освіти  493 дітям. Відсоток охоплення дітей дошкільною освітою – 98%.

            У дошкільних  навчальних закладах укомплектовано 23 групи, із них 1 логопедична .      З  метою повного задоволення потреб батьків у дошкільному закладі №11 «Берізка» організовано роботу двох груп з 12- ти годинним перебуванням. 

            У дошкільних навчальних закладах міста протягом квітня-травня 2016 року  проведено багато цікавих та пізнавальних заходів для дітей, педагогів, батьків. На високому професійному рівні організовано і проведено   «Свято матері» (ДНЗ № 34 «Білочка»), конкурс талантів «Зірки та зіроньки» (ДНЗ №  35 «Райдуга»), інтелектуальні змагання «Розумники та розумниці» (ДНЗ    № 11 «Берізка»), «Мудра Сова» (ДНЗ № 16 «Радість»), родинне свято «Козацькому роду нема переводу» (ДНЗ № 9 «Золотий ключик»). Майбутні  першокласники дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності отримали канцелярські набори на загальну суму 5335грн. за рахунок коштів місцевого бюджету.

            У дошкільних навчальних закладах комунальної форми власності  батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за  харчування дітей у розмірі 60% від вартості харчування на день (що складає 9 грн. на день). Із місцевого бюджету для організації повноцінного харчування дітей у 2016 році виділено 93871,56 грн.     Влітку 2016 року проводиться вітамінізація харчування дітей дошкільного віку. На  придбання соків освоєно 2546 грн.

У 2015-2016 навчальному році 1190 дітей отримували доступні та якісні освітні послуги в 4 загальноосвітніх навчальних закладах міста. Середня наповнюваність класів - 21 учень.

Профільним навчанням охоплено 100% учнів 10-11 класів за напрямками:

-                   Філологічний;

-                   Технологічний;

-                   Інформаційно – технологічний;

-                   Математичний.

Якість освіти випускників - це певний рівень знань, умінь і навичок розумового, інтелектуального, фізичного розвитку, якого досягли учні відповідно до сформованих цілей навчання і виховання. За результатами навчання 2015-2016 року 5 випускників 11-х класів нагороджені золотими та срібними медалями, 7 випускників 9-х класів отримали свідоцтва з відзнакою,  128 учнів 1-11 класів закінчили навчальний рік на «відмінно».

            Із року в рік  все більшої популярності серед школярів міста набуває олімпіад ний і конкурсний рухи. Це складне випробування їх інтелектуальних можливостей та вольових якостей. У 2016 році брали участь в міських олімпіадах 293 учні 6-11 класів, із них 81учень стали переможцями. До участі в обласних олімпіадах  було запрошено 28 учнів. Кращі результати продемонстрували 5  учнів шкіл  міста з біології, фізики, інформаційних технологій, української мови і літератури.

            Високих результатів досягли учні наших шкіл і в обласному конкурсі – захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Маємо переможців (диплом І ступеня) на секції «Хімія» і на секціях «Історія України» та «Історичне краєзнавство» (два дипломи ІІ ступеня).

             З метою розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнівської молоді було проведено багато конкурсів. Найбільш рейтингові:

-                     Міжнародний конкурс з української мови ім.. П.Яцика –8 учасників на рівні області;

-                     Міжнародний конкурс юних істориків «Лелека» - 40 учасників, із них 34 переможці;

-                     Міжнародний конкурс інформатики і комп’ютерної техніки «Бобер» - 64 учасника, із них 23 переможці;

-                     Міжнародна природознавча гра «Геліантус» - 57 учасників, із них 32 переможці;

-                     Міжнародний  математичний конкурс «Кенгуру» - 188 учасників, 98- переможці;

-                     Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Грінвіч» - 86 учасників, із них 37 переможці;

-                     Українознавчі конкурси «Патріот», «Соняшник» - 235 учасників, із них 109 переможці.

            Однією з умов надання якісної освіти є організація харчування учнів. Гаряче харчування організовано в усіх школах міста. Відсоток охоплення гарячим харчуванням протягом 2015-2016 року складав 85% від загальної кількості учнів. Для забезпечення якісним харчуванням учнів пільгової категорії у 2016 році виділено 37671,12 грн. освітньої субвенції.

Згідно змін у бюджетному і освітньому законодавстві із обов’язкових норм витрат організації навчання вилучено безоплатне харчування учнів 1-4 класів. Але, за згодою міської ради було вирішено виділити з місцевого бюджету кошти у розмірі 383264,00 грн. на безоплатне харчування учнів 1-4 класів. На 100% безоплатним гарячим  харчуванням забезпечені, діти – сироти,  діти , що залишились без батьківського піклування та діти учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, діти із малозабезпечених сімей, учні 1-4 класів, діти учасників АТО.

            Діяльність відділу освіти, керівників навчальних закладів спрямована на збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Так, у поточному навчальному році введено до штатного розпису загальноосвітніх шкіл 3,5 ставки медичної сестри. Закуплено медикаментів на суму 10989,56 грн. за рахунок коштів як з місцевого бюджету, так і за рахунок коштів освітньої субвенції.

            З метою 100% забезпечення учнів шкіл міста підручниками щорічно проводиться аналіз придатних для використання підручників та їх перерозподіл між школами. За результатами проведеної роботи учні 1-11 класів в цілому забезпечені підручниками. Другий семестр 2015-2016 н.р. позитивно відзначився забезпеченням  загальноосвітніх шкіл новими безкоштовними підручниками для учнів 4-х та 7-х класів на 95%. Решту заплановано придбати за кошти освітньої субвенції  на загальну суму 20000 грн.

У нашому місті працює Будинок дитячої творчості. Головне завдання позашкільної установи – створення належних умов для творчого, духовного і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, формування морально-духовних якостей дитини, виховання патріотизму, поваги до національної культури.

Новогродівський Будинок дитячої творчості працює за двома напрямками: художньо-естетичний, фізкультурно-спортивний. Загальна кількість гуртків – 36, в них дітей – 679, із них пільгової категорії -  54 вихованця, що складає 8% від загальної кількості вихованців. Навчально – виховний процес здійснюють 13 педагогів.

Художньо-естетичний напрямок представлено гуртками «Фантазери», «М’яка іграшка», «Сувенір», «Квілінг», «Вишивання стрічками», «Солоне тісто», «Юні художники» та хореографічними гуртками , без танцювальних постановок яких не обходиться жодне міське свято.

Фізкультурно-спортивний напрямок представлено  «Тренажерним залом» та секцією «Важкої атлетики». Залучення дітей до відвідування гуртків позашкільного закладу не лише відриває їх від гаяння часу на вулиці, а й допомагає їм розкрити себе, розвинути свої здібності, збагатитися духовно, стати більш компетентними в житті.

В зв’язку з обмеженістю освітньої субвенції, з метою  належної підготовки навчальних закладів м.Новогродівка до нового навчального року з місцевого бюджету виділено              1078,3 тис.грн.

Станом на 20.06.2016  освоєно    270925,46 грн. коштів  місцевого бюджету на:

-                     встановлення склопакетів (ДНЗ № 11 «Берізка» - 24од., ДНЗ № 34 «Білочка» - 3од., БДТ – 1од., ЗОШ № 7 – 9од., ЗОШ № 9 – 3од., ),

-                     проведення поточного ремонту даху покрівлі шкільної майстерні  (ЗОШ  № 7);

-                     проведення поточного ремонту приміщень Будинку дитячої творчості;

-                     придбання будівельних матеріалів для проведення поточного ремонту власними силами (ЗОШ № 10).

До початку 2016-2017 навчального року планується виконати заплановані заходи.

            З  метою  приведення у відповідність до сучасних вимог матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів м.Новогродівка, раціонального використання коштів як освітньої субвенції, так і місцевого бюджету впродовж першого півріччя керівники закладів освіти плідно працювали по залученню інших джерел фінансування.

            Так, за рахунок волонтерської підтримки на суму 12993 грн для ЗОШ № 8 придбано спортивний інвентар; від Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) отримано пральний порошок для дошкільних закладів на суму 35050 грн. Наразі з цим фондом укладається договір на капітальний ремонт 3 групових кімнат дитячого садку № 16 «Радість» (Жовтенятко).

Плідно працювали і педагогічні колективи шкіл міста щодо розвитку та забезпечення комфортного середовища засобами енергозберігаючих технологій. Суворий відбір обласних фахівців та експертів пройшов проект Новогродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7, вартістю 28 млн.грн. Проект передбачає  забезпечення комфортного середовища засобами енергозберігаючих технологій та створення спортивно – розважального комплексу «Острів Хортиця». Спільними зусиллями представників  освіти області, міської ради, відділу освіти, адміністрації школи цей проект буде реалізовано в 2016 році.

                                                                                                          

 Молодіжна політика і спорт

Обдарована і талановита молодь - це майбутня еліта будь-якої країни у всіх сферах нашого життя. З метою створення в місті сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу та підтримки інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді були організовані та проведені:

-           16.02.2016 перший етап обласних змагань «Шкільна футзальна ліга України» серед учнів 5 класів. У змаганнях взяли участь команди трьох шкіл і були нагороджені м'ячами. За результатами проведення першого етапу, збірна команда двох шкіл (ЗОШ №7 та ЗОШ № 10) взяла участь 19.02.2016 у зональних змаганнях, які проходили в м. Родинське.

-           за ініціативи обласної федерації Косікі карате, за підтримки депутатів міської ради 20.02.2016 року в місті відбувся перший відкритий турнір з Косікі карате, в якому взяли участь 93 спортсмени з міст Новогродівка, Селидове, Покровськ (Красноарміськ), Мирнограду (Димитрів), Добропілля. В якості подарунків кожному місту були подаровані лапи для тренувань (Всього 16 штук на загальну суму 2832 грн.).

-           30.03.2016 у міських змаганнях Всеукраїнського спортивно-масового заходу для дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя» взяли участь учні 5-6 класів чотирьох загальноосвітніх шкіл міста, а команда – переможець – учні загальноосвітньої школи № 7 13.04.2016 була направлена для участі в зональному етапі (м. Родинське).

- з метою формування родинних традицій 13.04.2016 проведено І етап обласних змагань «Мама, тато, я – спортивна сім'я». Міцна, дружна сім'я: улюблені діти і веселі, легкі на підйом, батьки – так можна охарактеризувати сімейні команди «Олімпік» (сім'я Наддол – Пашинских), «Комета» (сім'я Арефіних), «Міцний горішок» (сім'я Тютєрєвых) і «Переможець» (сім'я Ольховик), які взяли участь у цих змаганнях. Всі сім'ї-учасниці отримали пам'ятні подарунки (на загальну суму 2 тис. грн.). Переможці сім'я Ольховик – Інна, Геннадій і дочка Олеся, учениця ЗОШ № 10 взяли участь 27.04.2016 в обласному етапі змагань в м. Бахмут (Артемівськ).Начало формыКонец формы

З метою підвищення спортивної майстерності спортсменів міста збірні команди міста були відряджені для участі:

- 04.02. – 07.02.2016 у Відкритому Всеукраїнському турнірі з кікбоксингу «Кіммерія» (м. Одеса). У своїх вікових та вагових категоріях наші спортсмени завоювали одне перше місце, три других і чотири третіх місця.

- 13.02.2016 у XXV чемпіонаті Донецької області з кікбоксингу (м. Краматорськ). Спортсмени міста привези додому 11 перших місць, 8 – других та одне третє місце.

- 10.03.-13.03.2016 у змаганнях чемпіонату ФСТ «Україна» з кікбоксингу WPKA (м. Київ). Результати участі п'яти, відряджених спортсменів: чотири перших місця, три других і два третіх.

- при фінансовій підтримці батьків 22 спортсмена м.Новогродівка взяли участь у Відкритому Чемпіонаті Донецької області з кікбоксингу серед юніорів, юнаків, дівчат 1998-2009 р. н. і дорослих, привізши в рідне місто 11 – перших місць, чотири других та одне третє місце.

- 20.03.2016 команда Новогродівської федерації з кікбоксингу у складі 14 учасників взяла участь у Чемпіонаті області з кікбоксингу WPKA (м. Краматорськ) і показала наступні результати: десять перших місць, три других.

- 07.04. – 10.04.2016 у змаганнях відкритого Чемпіонату України WAKO серед юнаків та юніорів (м. Бровари) хлопці привезли два перших та два других місця.

- 02.04.-03.04.2016 вісім спортсменів міста взяли участь в чемпіонаті та спортивних іграх школярів Донецької області з настільного тенісу серед юніорів (м. Покровськ).

- 21.04. – 23.04.2016 для участі в чемпіонаті Донецької області серед чоловіків і жінок та чемпіонату області серед молоді до 23 років з важкої атлетики були відряджені два спортсмена. Навольнев Максим 1995 р. привіз у місто два перших місця.

- для участі в змаганнях Відкритого Чемпіонату України серед ДЮСШ та спортивних клубів з кікбоксингу (м. Бровари) в період 19.05.- 22.05.2016 були відряджені спортсмени, які привезли п'ять перших, одне друге та одне третє місце.

- 14.05.-15.05.2016 в м. Покровськ відбувся чемпіонат Донецької області з настільного тенісу «Прудкий м'яч» серед юнаків і дівчат 2004 р. н. і молодше, у якому також взяли участь наші юні спортсмени.

Всього з міського бюджету з розділу «Фізична культура та спорт» витрачено 28 709,08 грн. З них на організацію та проведення міських змагань – 13 387,48 грн., на участь у обласних та вище рангом змагань – 15 321,6 грн.Начало формыКонец формы

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-8

 

З метою покращення умов для регулярних занять оздоровчою фізичною культурою і масовим спортом різних соціальних та вікових груп населення, активізації процесів будівництва, ремонту та облаштування найпростіших спортивних споруд, майданчиків за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення, своєчасної та якісної підготовки фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, ефективного їх використання з 01 по 30 квітня 2016 року в місті організовано проведення та участь у Всеукраїнському місячнику «Спорт для всіх – спільна турбота».

За підсумками роботи щодо проведення обласного огляд-конкурсу в рамках проведення Всеукраїнського місячника облаштування спортивних майданчиків «Спорт для всіх – спільна турбота» м.Новогродівка нагороджено кубком та грамотою управління з питань фізичної культури та спорту за зайняте 3 місце у ІІІ групі міст.

 Для розвитку молодіжного та дитячого волонтерського руху, благодійної допомоги для придбання медичного обладнання для реанімаційних відділень в обласні дитячі лікарні України, донесення до населення міста інформації про суспільний збір коштів, забезпечено проведення в місті з 4 по 24 квітня 2016 року Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» під гаслом «Врятуй життя дитині!». Активну участь в Акції взяли: Новогродівська міська рада, Фінансове управління, Управління міського господарства, Управління соціального захисту населення, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міська лікарня, КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», Відділ освіти м.Новогродівка, редакція газети «Регіональні вісті», відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Новогродівці Донецької області. Всього по місту зібрано  4 548 грн. Усі зібрані в дні Акції кошти перераховані на єдиний банківський рахунок акції у ПАТ «Кредобанк» з призначенням платежу «Благодійний внесок для Донецької області».

З метою вирішення соціально-економічних проблем багатодітних сімей, у відділі у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради створений та постійно оновлюється банк даних таких сімей. Станом на 20.06.2016 на обліку перебуває 76 сімей. З початку 2016 року виписано та видано 2 посвідчення батьків багатодітної родини, 7 посвідчень дитини з багатодітної сім'ї.

Для вирішення питань соціального розвитку міста, забезпечення зайнятості учнівської та студентської молоді, суттєвим потенціалом є організація та проведення громадських робіт тимчасового характеру, які мають суспільно-корисну спрямованість. Залучення учнівської та студентської молоді до цього виду тимчасової зайнятості має стати для них інструментом гарантії зайнятості. Тому вперше в цьому році було прийнято рішення організувати громадські оплачувані роботи тимчасового характеру для учнівської та студентської молоді міста під час літніх канікул та у вільний від навчання час. Передбачено задіяти до такої форми роботи 60 неповнолітніх віком від 14 до 18 років, з них 45 представників учнівської молоді та 15 – студентської. Кошти місцевого бюджету у сумі 68 994 грн., передбачені для оплати праці неповнолітніх у розмірі мінімальної заробітної плати (відповідно до чинного законодавства), спрямовуються комунальному підприємству «Міський гуртожиток», яке надає робочі місця та  здійснює виплату заробітної плати працюючій молоді. Молодь, яка залучена до оплачуваних громадських робіт задіяна в житлово-комунальній сфері де виконуються роботи по благоустрою, впорядкуванню, озелененню зон відпочинку, придорожніх смуг та в соціальній сфері міста.

Сім'я - найголовніше в житті для кожного з нас. Сім'я - це близькі та рідні люди, ті, кого ми любимо, з кого беремо приклад, про кого піклуємося, кому бажаємо добра і щастя. Саме в родині ми вчимося відповідальності, турботі та повазі. 27 травня в місті відбулось  свято, присвячене Міжнародному Дню сім’ї та Дню матері – свято, яке було ще одною сходинкою до сімейного зближення, до родинного єднання!

У цей день місцеві жителі побачили приклад дійсно щасливих, міцних, об’єднаних сімей. Адже сім’я дається кожній людині як захист від зла, допомога для того, щоб легше долати життєві негаразди, придавати упевненість в майбутньому.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-9

Молодість - золоті роки. Попереду стільки справ, вершин, які потрібно ще підкорити. Перед молодими людьми відкриті всі дороги і як чудово, коли є прагнення йти вперед і підніматися вгору по кар'єрних сходах, допомагаючи розвивати рідне місто і свою країну. З метою відзначення та підтримки найбільш активних молодих людей за вагомий внесок в політичне, культурне, соціальне життя суспільства, стимулювання позитивних зрушень в молодіжному середовищі, проводились міський та обласний конкурси «Молода людина року».

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-10

23 червня в Краматорську пройшла урочиста церемонія нагородження переможців і лауреатів обласного конкурсу «Молода людина року», присвячений Дню молоді. Представники молоді нашого міста стали лауреатами  по шести номінаціям.

26 червня, під час святкування Дня молоді, пройшла урочиста церемонія нагородження молодих людей, які йдуть шляхом покращення життя у рідному місті.

Чути людей – працювати для людей: звіт Новогродівського міського голови Білецької Людмили Михайлівни, фото-11

Святковий настрій на День молоді мешканцям Новогродівки подарувала молодіжна місцева музикальна група NEXTZEN.

Всього з міського бюджету на заходи з сімейної і молодіжної політики з місцевого бюджету витрачено 31676 грн.

Оскільки молоде покоління це майбутнє нашого міста, нашої країни основне завдання влади  усіляко підтримувати молоде покоління, створювати простір для творчості, прогресу, змін. Ми пишаємось молоддю нашого міста. Наша молодь палає справжньою спрагою до нових висот, залишає за спиною все, що стримувало розвиток країни і будує нову європейську державу.

Культура

           У  2016 році робота міських закладів культури була спрямована на реалізацію державної політики у сфері мистецтва,  культури, туризму, вдосконалення різноманітних форм культурно-дозвілевих послуг, як самостійного і значимого аспекту у формуванні духовно-моральних орієнтирів особистості.            

22 січня біля пам’ятника Т.Г.Шевченку було проведено мітинг на честь відзначення Дня Соборності України, на якому виступили депутати міської ради. Кількість глядачів сягала близько 70 осіб, в тому числі військові.  

15 лютого до Дня виводу військ з Афганістану в музичній школі було проведено цікавий та яскравий концерт, який підготували педагоги - музиканти. На захід було запрошено воїнів-інтернаціоналістів та їх рідних.

Відзначення Дня пам’яті Небесної сотні не залишило байдужим жодної душі.  

19 лютого в Великій залі Будинку дитячої творчості проведенням Мітингу – реквієму «Небесна сотня на сторожі гідності» з показом слайдів, хвилиною мовчання та панахидою було створено належну скорботну атмосферу. Цей захід відвідали керівники та працівники бюджетних установ міста і військовослужбовці.

Наступним великим святом було відзначення Міжнародного жіночого Дня 8 березня, на яке приїхали гості з міста Херсону в рамках проведення Загальноукраїнського проекту інтеграції «Український Донбас». Наші «побратими» показали гумористичну виставу до Жіночого Дня, чим підняли настрій та визвали у наших мешканців бурні оплески і овації.

Стало доброю традицією відзначення в нашому місті Дня народження Т.Г.Шевченко, яке в цьому році відбулось біля його пам’ятника в міському сквері 09 березня. Голосне читання віршів Шевченка та дитячий спів учнів ЗОШ №10 понурили учасників заходу у цікавий світ поезії.

18 березня - День працівників житлово - комунального господарства, який відзначався в музичній школі традиційним нагородженням і цікавим душевним концертом.      

До 30-ї річниці катастрофи на ЧАЕС 26 квітня було проведено мітинг-реквієм. Всім ліквідаторам вручено пам’ятні відзнаки.

З нагоди 71 річниці Дня Перемоги над нацизмом 06 травня в клубі «Угольок» відзначали День пам’яті та примирення вшануванням ветеранів війни, покладанням квітів до меморіальної дошки на ст.Гродівка та наданням святкового концерту. В цей день в Малій залі Будинку дитячої творчості проходила учнівська конференція «Друга світова війна очима дітей», на якій учні загальноосвітніх шкіл показали своє бачення на різні історичні факти, події та історії з життя. 9 травня на площі Шахтарській пройшов традиційний мітинг. Ветеранів війни під оплески провели «живим» коридором, привітали святковим концертом та запросили до дитячого кафе «Сказка» на святковий обід. 

20 травня до відзначення Дня Європи в Україні пройшов Фестиваль європейської культури «Ми разом єдині». На цей захід приїхали творчі групи з міст Селидове, Гірник та Мирноград. При вході в фойє будинку дитячої творчості розташовувався ароматний та різнобарвний світ європейської кухні, який гостям Фестивалю люб’язно запропонувало дитяче кафе «Сказка». В фойє були виставлені тематичні книжкові полиці, творчі роботи дитячих садків, майстер- клас по виготовленню «феничок». Родзинкою заходу було написання побажань нашому Фестивалю від гостей та учасників на мольберті. Фестиваль відкрився виступом дитячого хору музичної школи та феєрверком. Протягом заходу яскраві виступи дітей з різноманіттям костюмів, жартів, пісень і танців підкорили всіх учасників та глядачів. По закінченню всіх учасників нагородили статуетками у вигляді зірок Євросоюзу з написом «Фестиваль європейської культури «Ми разом єдині» м.Новогродівка, 20 травня 2016».      

З нагоди відзначення Дня матері та Дня сім’ї 27 травня в Великій залі Будинку дитячої творчості було проведено урочисте свято з визначенням кращих сімей та окремих особистостей.

Загалом на тематичні заходи і міські свята впродовж 5 місяців поточного року з місцевого бюджету витрачено 43 054 грн. 

           У виховній роботі з дітьми, молоддю та з дорослим населенням значне місце посідають бібліотеки міста, які підтримують і сприяють розвитку шкільної і професійної освіти, організації дозвілля і відпочинку, формуванню позитивного іміджу міста .

           Пріоритетними напрямками роботи бібліотек  – заходи спрямовані на  популяризацію книги, на поповнення бібліотечних ресурсів, краєзнавчу роботу, підвищення рівня читацької культури населення.

           Відповідно до затвердженого плану роботи  книгозбірні міста проводили цікаві і змістовні заходи, які відповідають різним напрямам масової роботи з користувачами та координують свою роботу з місцевими дошкільними навчальними закладами, загальноосвітніми школами. Фахівці бібліотек  докладають максимум зусиль для організації змістовного дозвілля своїх користувачів.

 

 

Дорогі  мешканці м.Новогродівка!

Я висловлюю вдячність за злагоджені дії і зусилля команді міської ради, депутатському корпусу, комунальним підприємствам, партнерам з громадських організацій, керівникам підприємств та установ міста, за допомогою яких  в основному вдалося виконати заплановане: безперебійно працювали всі заклади міста, вчасно виплачувалась заробітна плата у школах, дитячих садках, інших установах, злагоджено працювали комунальники.

Дякую усiм, хто iз завзяттям та оптимiзмом береться за доручену справу, хто вкладає частинку душi та серця в розбудову рiдного мiста та покращує його благоустрiй, хто схвалює та критикує мою діяльність, хто підтримує та категорично заперечує все те, що зроблено. Дякую вам за терпіння, за довіру, за мудрі поради, за  активну громадську позицію.

На жаль, ще існують випадки, коли деякі представники громади не дотримуються загальноприйнятих правил поведінки в місцях громадського користування. Щодня стикаємося з побутовим сміттям в лотках для відводу стічних вод, пошкодженими лавочками у парку та сквері, паламаними вітками дерев, вирваними квітами.

Звертаюся до всіх з проханням не бути байдужими, не стояти осторонь від проявів вандалізму.

Останнім часом невелика група наших земляків розповсюджує в місті безпідставні плітки та всілякі несінитниці, підбурюють мешканців на протестні акції відносно керівництва міста. Дестабілізація в суспільстві нічого гарного нам не додасть і тільки загальмує наш рух вперед. Чи нам це потрібно? Підходьте виважено до своїх емоційних поривів. Мабуть за всю історію існування місто Новогродівка не отримувало такої фінансової допомоги для розвитку і розбудови яку ми очікуємо в 2016 році.

            Зрозумiло, що перед нами ще багато роботи щодо вирiшення проблем міста Новогродівка. Ще дуже сильно різняться будинки поодиноких ОСББ від будинків ОСББ «Мир» та «Супутник». Треба здійснити асфальтування доріг, відновити тротуари,  вирішити багато питань мешканців приватного сектору.  Більш детально про проблеми міста та шляхи їх вирішення я ознайомлю вас, шановні новогродівці, в наступних номерах.

Вiрю, що й надалi ми будемо разом,усією громадою будувати життя у рідному мiстi – працювати, допомагати один одному для загального добра, миру i злагоди. Разом ми відродимо наше місто. Адже майбутнє нашого краю – наше спільне завдання.

            Я вважаю, що лише тісна співпраця міської влади, депутатського корпусу, керівників підприємств, установ і організацій, підприємців та громадськості міста сприятиме забезпеченню економічного та соціального розвитку міста та задоволення потреб громади.

 

Міський голова Людмила Білецька

Новогродівка звіт міський голова Білецька Людмила Михайлівна робота в місті Новогродівка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции