Незаконне вирубування лісів у Донецькій області

12 липня заступник голови Донецької облдержадміністрації Віктор Ремскій, провів робочу нараду, з питань вироблення спільних заходів для поліпшення ситуації з охорони лісів і лісосмуг від самовільних рубок, охорони лісів від пожеж, осередків шкідників і хвороб.

Питання вирубки лінійних полезахисних смуг надзвичайно актуальне не тільки для Донецької області, а й для всієї країни, адже веде до дестабілізації навколишнього середовища, посилення водної і вітрової ерозії, деградації сільськогосподарських угідь.

Обговорення відбулося за участю керівництва департаменту екології та природних ресурсів, представників Державної екологічної інспекції в Донецькій області, Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Держгеокадастра, правоохоронних органів, директорів державних лісогосподарських підприємств.

Донецька облдержадміністрація отримала лист від Державного агентства лісових ресурсів України, в якому зазначено, що в 2015 році, незважаючи на заходи, які були прийняті з охорони лісів, обсяг незаконних рубок склав 24,1 тис. м. Куб., з яких 8,8 тис. куб. (36%) скоєно в лісах підприємств Луганського і Донецького обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Перевірки правоохоронних та інших контролюючих органів, в яких брали участь працівники департаменту, виявили в ДП «Краснолиманское лісове господарство» незаконних рубок приблизно на 1,5 млн. Грн., А в ДП «Слов'янське лісове господарство» приблизно на 2,0 млн. грн .

Учасники наради відзначили, що сьогодні через відсутність бюджетного фінансування є загроза втрати рукотворних лісів. У цих умовах буде відсутня можливість здійснювати попереджувальні протипожежні заходи в лісах, що, безумовно, сприятиме масовому виникненню лісових пожеж, осередків шкідників і хвороб лісу, які в специфічних кліматичних умовах часто призводять до надзвичайних наслідків.

Присутні на нараді зійшлися на думці, що для ефективного забезпечення охорони лісів необхідна взаємодія державної лісової охорони, працівників територіальних органів поліції, Служби безпеки України, Державної фінансової інспекції, Державної екологічної інспекції, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представників засобів масової інформації.

lifedon.com.ua
вирубка лісів Донецька область незаконні вирубки Віктор Ремський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции