Гроші віддали, а пенсії не отримають: як перевізники заробляють на переоформленнях пенсій

У Луганській області перевізники беруть гроші за поїздки за переоформленням пенсії, знаючи, що зробити це неможливо. Незважаючи на те, що змінився порядок відновлення виплат, який тепер вимагає підтвердження проживання пенсіонера на підконтрольній Україні території, черги біля соцслужб та управлінь Пенсійного фонду не зменшуються. Особливо багато людей з окупованих бойовиками територій, приїжджає в Северодонецьк, Кремінну, Біловодськ і Марківку. Працівники управлінь Пенсійного фонду скаржаться, що часто пенсіонери не знають про зміни у виплаті пенсій, а перевізники їх обманюють, щоб заробити побільше грошей.

У Кремінній, в управлінні Пенсійного фонду - з самого ранку черги. Пенсіонери, яким ще в березні призупинили виплати, намагаються домогтися їх відновлення. В основному, в черзі стоять люди з непідконтрольних Україні територій. За словами мешканки Алчевська Валентини Жадан, щоб дістатися сюди, вони платять великі гроші перевізникам:

 «Ось дві тисячі потрібно, щоб приїхати сюди і оформити пенсію. У нас там, у Алчевську, є хлопці. Підходимо до них, домовляємося, і вони нас привозять. Ну, ми ось сьогодні протягом дня тут. Це остання інстанція - Пенсійний фонд », - розповіла Валентина Жадан.

Перевізники про перевірки місця перебування пенсіонерів знають.

До середини червня переоформити пенсію, просто приїхавши і відзначившись у Пенсійному фонді, дійсно, можна було. Однак, за словами начальника управління Пенсійного фонду в Луганській області Ольги Шарунової, 14 червня вступила в силу нова постанова Кабміну. Згідно з нею, виплата пенсій поновлюється тільки за рішенням спеціальної комісії, яка повинна перевірити, чи проживає ця людина на підконтрольній Україні території. І, за словами Ольги Шарунової, перевізники в більшості своїй про це знають:

 «Звичайно, знають (перевізники - ред.). Ми всім їм говорили. Все одно перевірятися буде, згідно з постановою №365, фактичне місце проживання пенсіонера. Якщо він підтверджує своє перебування тут на території, підконтрольній Україні, пенсія виплачується без питань. Якщо не підтверджується, то пенсія може бути відновлена тільки через півроку. Тоді людина зможе звернутися, щоб відновити пенсію», - розповіла Ольга Шарунова.

 «Пенсійний туризм» - один з найпоширеніших на оккуріпованних територіях видів бізнесу. Досить в Інтернеті вбити запит: «перевезення людей для оформлення пенсії в Україні» - відразу випадає велика кількість пропозицій. По одному з номерів ми зателефонували, щоб дізнатися, які умови пропонує перевізник, щоб з'їздити з Луганська в Біловодськ:

- 2800 гривень буде коштувати. З'їздити і оформитися.

- А це все в один день?

- Ні. Два дні. З ночівлею. Будинки люди здають. 60 гривень коштує переночувати.

- А ви не знаєте, якщо туди з'їздити, пенсію виплачуватимуть? Зараз якісь розмови, що якісь перевірки йдуть і інше?

- Ні, я такого не знаю. Люди все їдуть, оформляються. Всі отримують.

Однак, за словами Ольги Шарунової, найближчим часом потік «пенсійних туристів», може істотно зменшитися. Днями вже були перші відмови по відновленню виплат пенсій, так як люди не змогли підтвердити своє проживання на підконтрольній Україні території.

У березні цього року, в Луганській області, виплату пенсій призупинили для 86 тис. людей, які оформили довідки переселенця.

За цей час відновили пенсії 36 тис. осіб. Ще 50 тис. людей не змогли цього зробити.

radiosvoboda.org
пенсійний туризм переоформлення пенсії пенсіонери з окупованих территорій шахрайства перевізників
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію