Солодке життя: Всесвітній день шоколаду

Всесвітній день шоколаду (World Chocolate Day) відзначають щорічно 11 липня. Ці чудові ласощі нам подарував Колумб, який привіз рецепт приготування з Мексики. Спочатку шоколад готувався як ароматний напій, і лише століття тому його навчилися робити в твердому вигляді. Так з'явилася улюблена дітьми і дорослими плитка.

Солодке життя: Всесвітній день шоколаду, фото-1

День шоколаду був придуманий і вперше проведений французами в 1995 році. Є думка, що першими навчилися робити шоколад ацтеки. Вони називали його «їжею богів». Іспанські конкістадори, які вперше доставили його до Європи, охрестили ласощі «чорним золотом» і використовували для зміцнення фізичних сил і витривалості. Трохи пізніше споживання шоколаду в Європі обмежувалося лише аристократичними колами. Лише на початку 20-го століття, з появою промислового виробництва, шоколадом змогли насолодитися і люди, які не відносяться до аристократії.

Солодке життя: Всесвітній день шоколаду, фото-2

Користь і шкода шоколаду окремий предмет суперечок учених і дієтологів. Його висока калорійність робить небажаним вживання продукту огрядним людям. І в той же час наявність в ньому білка дозволяє швидко вгамувати голод. Користь шоколаду для серця універсальна: він чистить судини, усуває холестеринові відкладення, регулює діяльність самого органу.

Солодке життя: Всесвітній день шоколаду, фото-3

Темні сорти шоколаду стимулюють викид ендорфінів - гормонів щастя, які впливають на центр задоволення, покращують настрій і підтримують тонус організму. Є також гіпотеза, згідно з якою шоколад володіє «протираковим» ефектом і здатний сповільнювати процеси старіння. Але ось у чому вчені одностайні, так це в запереченні здатності шоколаду знижувати масу тіла! Адже добре відомо, що шоколад багатий поживними речовинами, в тому числі жирами, а значить і калоріями. Однак, не сперечаються вони і про те, що ці ласощі здатні підвищити настрій більшості населення землі.

Зустрічаються випадки алергічних реакцій на добавки. Користь і шкода шоколаду залежать більше від того скільки ви з'їдаєте щодня. Чотири цукерки в день не принесуть вам ніякої шкоди, зате будуть приємні. Медики встановили, що корисний навіть сам аромат солодощів, який благотворно впливає на нашу психіку.

У сам же День шоколаду в різних країнах проходять фестивалі та інші заходи, присвячені цьому солодкому святу. Особливо цікаво побувати в цей день на фабриках, заводах або в кондитерських, що виготовляють шоколад і його похідні. Саме тут всім бажаючим розповідають як і з чого готується шоколад, проводять всілякі конкурси і дегустації, виставки творів з шоколаду і навіть майстер-класи, де можна спробувати себе в ролі шоколатьє.

мк
мк
Всесвітній день шоколаду "чорне золото" смачні ліки шоколад користь та шкода шоколаду
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции