З наступного місяця українці платитимуть податок на нерухомість

З наступного місяця українці платитимуть податок на нерухомість, під який потрапляють власники квартир площею більше 60 кв. м. і будинків площею, яка перевищує 120 кв. м. Варто зазначити, що податок встановлюють місцеві органи влади і може становити до 2% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр, а з 2016 - до 3%. Гроші від сплати податку на нерухомість будуть надходити до місцевих бюджетів.

"Кодексом передбачено, що ставки податку на 2015 рік для житлової нерухомості встановлюються на рівні до 2% від розміру мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр, що перевищує надану пільгу. Для нежитлової нерухомості на 2015 рік ставка податку до 1%. Тобто, при сплаті податку в 2016 році в рахунок мінімальна заробітна плата, яка була встановлена ​​на 1 січня 2015 року - 1218 гривень ", - йдеться в повідомленні фіскальної служби.

Так, за кожен "зайвий" квадратний метр житлової площі українцям доведеться заплатити максимально 24,36 грн, нежитловий - 12,18 грн. Наприклад, якщо у кого-то квартира загальною площею 80 кв. м., то податок сплачується тільки за 20 кв. м., які перевищують встановлену норму, і складе 487 грн.

У наприкінці 2015 року Верховна Рада прийняла Закон № 909 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України". Відповідно до закону, оподаткуванню підлягають як житлова нерухомість, так і нежитлова (підвали, сараї, гаражі і т.д.).

hyser.com.ua
нерухомість налог сплата за квадратний метр місцевий бюджет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію