На українців очікує сезон дешевої їжі

Влітку в Україні очікується різке зниження вартості більшості продуктів, що, крім усього, спричинить обвал річної інфляції на 2-3%.

Про це повідомляє "Сегодня".

Фрукти та овочі

За даними експертів "АПК-Інформ", уже зараз фіксується серйозне падіння цін на свіжі овочі: якщо місяць тому кілограм огірків коштував 24-25 грн, то зараз 7-10 грн, помідорів - відповідно 55-60 грн і 25-30 гривень. Наполовину подешевшала свіжа капуста - з 8 грн до 3,5-4 грн/кг.

Однак молода картопля поки зберігає ціну: 8-9 грн/кг за велику і 5-6 грн за невелику. Ціна на моркву поки теж не змінюється - 8-12 грн/кг, але як тільки стане спекотніше і зросте пропозиція, ціни вдвічі знизяться - до 4-6 грн/кг.

Експерт Українського клубу аграрного бізнесу Євген Дворник прогнозує подальше зниження цін на овочі - за місяць приблизно вдвічі. Однак в "АПК-Інформ" не виключають і того, що в деяких регіонах країни огірки можуть знову подорожчати, і пояснюють це тривалою похмурою і прохолодною погодою.

"Можливе подальше скорочення вибірки огірка і, як наслідок - зростання цін", - зазначають експерти.

Що стосується вартості полуниці і черешні, то вона в найближчі дні впаде до мінімуму - нижче 20 грн/кілограм. "Полуниця і черешня плавно дешевшають, оскільки урожай цьогоріч хороший, а сезон у розпалі", - пояснив Дворник.

Уже через місяць-півтора з'являться ранні яблука за ціною нижче 10 грн/кг, а пізні будуть дешевшими, ніж у минулому сезоні (у 2015 році були за 13-15 грн) через очікування хорошого врожаю в 2016 році.

М'ясо і молоко

Експерти зазначають, що після травневих свят значно подешевшала свинина: на 10%, або на 6-7 грн за кілограм (нижче 60 гривень). Крім того, на 12-15 грн подешевшав кілограм сала (до 28-30 грн/кг).

Також очікується зниження вартості курятини, впевнений Дворник, але наскільки, сказати складно (зараз тушка курки коштує 42-45 грн/кг), адже великі постачальники-монополісти будуть знижувати ціну на копійки.

Однак аналітик інформаційної компанії "ПроАгро" Ярослав Левицький підрахував, що мінімально рентабельна ціна свинини в живій вазі - 21 грн/кг (зараз її закуповують у селян за 21,4-21,5 грн/кг), тому не варто очікувати, що ціни на м'ясо різко зменшаться.

За його словами, не зміняться в найближчі місяці і ціни на молоко, а сири можуть навіть трохи подорожчати: дешевшати не дозволить зростання енергоносіїв, а дорожчати - низька платоспроможність населення.

У свою чергу, Дворник усе ж сподівається, що через зростання надоїв пропозиція молока побільшає, і воно подешевшає в роздробі на 30-40 коп./л (на 2-3%).

Головний аналітик "Консалтингового агентства "ААА" Марія Колесник, навпаки, говорить, що на молоко у світі спостерігається тенденція цінового зростання. "Якщо ситуація до серпня не зміниться, то в Україні ціни підуть у ріст, починаючи з кінця літа. Наші молочники сильно постраждали від низьких світових цін на сухе молоко і масло і шукатимуть будь-яку можливість уникнути збитків на українському ринку", - розповіла вона.

Бакалія

Ціни на борошно та крупи застигнуть до появи продукції нового врожаю - це серпень-вересень. "Що далі - залежить від того, скільки зберуть зерна, якщо багато - мука подешевшає на 1-2 грн", - прогнозує Дворник.

Трохи, на 2-3 грн/кг, може подешевшати в липні лише гречка, ціну на яку підняли через те, що запаси добігають кінця. "У селян оптовики купують гречку за 19 грн/кг, продають за 40 і більше, ціна явно завищена", - переконаний Левицький.

Як повідомляв "Обозреватель", влітку борщовий набір в Україні подешевшає на 10%.

http://ukr.obozrevatel.com
зниження цін на продукти ціни літо 2016 продовольчий кошик вартість продуктів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію