Ми разом єдині!

В Україні, відзначення Дня Європи почалося від 2003 року і було запроваджене указом президента, "враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію". Але, цього року, відзначення Дня Європи, можна вважати певним підсумком європейського вибору українців, зафіксованого в Угоді про асоціацію з ЄС. Основою, для появи свята є Декларація Шумана. Для підписання цього історичного документу, 9 травня 1950р., зібралися  представники ряду європейських держав, в Парижі, та вирішили, об'єднати свої сили, для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Ця угода, стала фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі.

Святкування Днів Європи, об’єднані пошуком ідей для розвитку міст, здорового способу життя та спілкуванням між активними представниками громад. Українці, відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. У Будинку дитячої творчості м.Новогродівка, 20 травня, пройшов Фестиваль європейської культури – «Ми разом єдині».

Цей захід, був спрямований на ознайомлення з історією європейських країн, з особливостями звичаїв і традицій інших народів, з їх культурною спадщиною .

У фойє, проходив Ярмарок європейської кухні. Усі присутні ознайомилися з національними стравами і культурою народів різних країн. Майстерність приготування їжі є однією з найдавніших галузей людської діяльності. Тому ярмарок, став яскравим прикладом нашого об’єднання.

Ми разом єдині!, фото-1

Виставка дитячих малюнків – «Знайомтесь – Європейський союз», виявила інтерес дітей до вивчення країн світу. Кожен мріє вільно подорожувати за кордоном, спілкуватися з людьми різних національностей, вивчати іноземні мови. Діти відкриті для нових вражень. Відвертість таких малюнків, торкнулася серця кожного відвідувача фестивалю, викликала багато позитивних вражень та емоцій.

Ми разом єдині!, фото-2
Ми разом єдині!, фото-3

Творча діяльність молоді захопила присутніх і, багато людей, з великим задоволенням, приймали участь у мастер-класі з виготовлення «феничок», на згадку про свято.

IMG_7135

Ми разом єдині!, фото-4

Велика зала, зустріла глядачів «букетами гелевих кульок» з зображенням прапору Євросоюзу. Сцену також прикрашали прапори України та нашого рідного міста Новогродівки.

Бурними оплесками глядачі зустріли дитячий хор музичної школи нашого міста. Пісня «Україна», у виконанні хору, заворожила усіх. Публіка слухала патріотичну пісню затамувавши подих. Феєрверк дивовижної краси, став вісником початку фестивалю.

Ми разом єдині!, фото-5

Ведуча розповіла про заснування Євро Союзу, нагадала держави, які до нього входять, ознайомила з відомостями Італії, Німеччини, Франції, Великобританії, Данії, Ірландії, Греції, Іспанії, Португалії, Фінляндії, Австрії, Швеції, Польщі, Угорщини, Чеської Республіки, Словаччини, Естонії, Литви, Латвії, Румунії, Болгарії, Хорватії.

Головуючі особи, від творчих груп-учасників фестивалю, виступали у порядку жеребкування та дивували глядачів, унікальними номерами, вокалом та хореографією. У цей святковий день, жителі та гості нашого міста, разом з учнями різних шкіл, маленьких шахтарських містечок Донецької області – Новогродівка, Мирноград, Селидове Українськ, вирушили в імпровізовану подорож і зробили кілька зупинок в різних європейських країнах.

Ми разом єдині!, фото-6
Ми разом єдині!, фото-7
Ми разом єдині!, фото-8
Ми разом єдині!, фото-9
Ми разом єдині!, фото-10
Ми разом єдині!, фото-11
Ми разом єдині!, фото-12
Ми разом єдині!, фото-13
Ми разом єдині!, фото-14
Ми разом єдині!, фото-15
Ми разом єдині!, фото-16

Церемонію нагородження, проводила Перший заступник Новогродівського міського голови – Булій Людмила Петрівна. Учасники фестивалю, в знак подяки за цікаві творчі заходи, отримали статуетки, дипломи та щирі оплески і слова привітання від вдячної публіки.

IMG_7409

Кожна країна розвивається своїм шляхом, віками формується її культура, мова і, щоб упевненими кроками йти вперед, ми маємо цікавитися звичаями інших країн, дотримуватися заповіту великого українського Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка: «… І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь…» Все людство повинно навчитися жити у дружбі та розумінні.

Шлях до Європи пролягає через реформи. Для постійного просування вперед, важливо не тільки любити свою країну, також потрібно поважати своїх сусідів . Ми живемо в унісон з Європою, у нас багато спільних ідеалів, ми по-європейські мислимо. Приєднуючись до свята, люди шанують наші спільні цінності, спільну історію та, що найголовніше, наше спільне майбутнє. Адже Україна , з її культурною спадщиною і гуманістичною ментальністю, здатна посісти гідне місце в Європі , бо ми - єдина європейська родина!

Ми разом єдині!, фото-17
Євро Союз країни світу єдність націй День європи в Україні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію