Збережемо "Нашу історію"

Міжнародний день музеїв заснований Міжнародною Радою музеїв (ICOM) в 1977 році, з метою підвищення інформованості людей про роль музеїв у розвитку суспільства. З цього часу інтерес до проведення Міжнародного дня музеїв не згасає.

У сучасному динамічному світі, музеям доводиться стикатися зі змінами, що відбуваються в навколишньому середовищі, що змушують їх корегувати свою роботу та оновлювати стратегію. 18 травня, музейні працівники всього світу, відзначають професійне свято. Прийнято вважати, що через музеї, суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

В Новогродівці, у Будинку дитячої творчості, з 2002 року працює міський музей «Наша історія». У музеї зберігаються: архівні виписки з Донецького обласного та Селідівського міського архівів, експонати з часів Другої світової війни, інформація про захисників нашої Батьківщини, ветеранів Другої світової війни, фото інсталяції про розвиток промислових підприємств Новогродівки, розвиток освіти у місті, матеріали історії створення закладів міста. Також збережена інформація про героїв Новогродівки.

Основні напрямки діяльності музею: комплектування музейних фондів-виявлення, відбір і придбання предметів музейного значення; фондова робота-облік, вивчення, збереження музейних зібрань, експозиційна робота-організація музейних експозицій, виставок для передачі специфічної музейної інформації.

Просвітницька діяльність здійснюється на основі музейних експозицій та виставок в формах екскурсій, лекцій консультацій, тематичних заходів, зустрічей з ветеранами Другої світової війни, учасниками бойових дій, дітей війни тощо. Музей проводить дослідницьку та пошукову діяльність відповідно до його тематики.

Відповідальна місія відведена музеям. Вона спрямована на дбайливе збереження та популяризацію унікальних духовних надбань нашого народу, його історико-культурних реліквій. Тому люди завжди цінували і цінують, щоденні творчі зусилля працівників музеїв, самовіддану роботу, яка виокремлюється високим професіоналізмом, подвижництвом та сприяє примноженню нетлінних духовних надбань.

Завдячуючи їм, люди мають змогу, хоч на кілька хвилин, перенестися в світ давніх історій та легенд, на власні очі побачити історичну і культурну спадщину, що дісталася нам від наших пращурів.

Редакція газети «Регіональні вісті» щиро бажає працівникам музеїв невичерпної енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, непохитної віри в завтрашній день!

Міський музей Новогродівка Наша історія роль музеїв у житті громадян
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію