Вишиванка - національний оберіг душі й тіла!

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. День вишиванки, для нас, є днем національного єдинства. Для українців вишиванка являє собою не лише витвір мистецтва, але й стала духовним оберігом та важливим елементом національного костюму.

Голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник військово-цивільної адміністрації, Павло Жебрівський, закликав усіх жителів східного регіону України, долучитися до збереження національних цінностей , висловити свою громадянську позицію , приєднавшись до патріотичного свята. «Сьогодні не забудьте одягнути вишиванку - національний оберіг душі й тіла!», - написав П.Жебрівський на своїй сторінці в соцмережі .

Цьогоріч український День вишиванки підтримають у більш ніж 50 країнах світу.

Нещодавно, організатори свята, звернулись до Президента України, Петра Порошенка, з пропозицією затвердити третій четвер травня офіційним щорічним Всесвітнім днем вишиванки, тобто зробити його святом державного значення, пише «Україна молода».

На даному етапі, День вишиванки, проводиться як флешмоб, кожен бажаючий, може приєднатися та підтримати культурні цінності нашої держави. Акція розпочалась зі студентської ініціативи на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у 2006 році.

Співзасновник акції «Всесвітній день вишиванки» - Сергій Бостан, повідомляє, що коли це свято лише започатковувалося, ніхто з організаторів не брав за мету, щоб воно розрослося до світових масштабів. Було приємною несподіванкою коли за межами України цю ідею підтримали. Минулого року День вишиванки святкували у 38 країнах світу.

день вишиванки свято флешмоб Павло Жебрівський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію