Стали відомі особливості вступної кампанії 2016 року

Вчора, 17 травня, у Кабінеті Міністрів України відбувся брифінг під час якого Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки України розповіла про особливості вступної кампанії цього року. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Інна Совсун розповіла, що вступна кампанія цього року стартує 11 липня та буде тривати до 28 липня. Також, у цьому, 2016 році, в останнє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні «спеціаліст» та «молодший спеціаліст». Згідно з новим законом «Про вищу освіту» ступінь підготовки «спеціаліста» буде замінена на «магістра», отже всі випускники бакалаврату будуть вступати лише на магістерські програми підготовки.

Також, перший заступник Міністра освіти і науки України наголосила, що вже в цьому році набір до ВНЗ буде здійснюватися за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей. «Ідеологія нового переліку полягає в запроваджені підходів європейських країн. Бакалаврат має більш широку спеціальність, студент провчившись в магістратурі протягом 1,5-2 років, може спеціалізуватися на більш вузькій темі», - наголосила Інна Совсун.

Крім цього, заяви на вступ в цьому році подаються лише в електронному вигляді, винятком є лише абітурієнти, які вступають за результатами вступних екзаменів або співбесідою.

За словами Інни Совсун, під час вступної кампанії абітурієнти можуть подати до 15 заяв. При цьому кількість навчальних закладів не враховується, але враховується кількість спеціальностей, воно не повинно перевищувати 5.

Що стосується сертифікатів ЗНО, то в цьому році вони будуть дійсними лише ті, які були отримані у 2016 році. «Але через проведену роботу по стандартизації тестів, ми очікуємо, що надалі – з 2017 року можна буде використовувати сертифікати впродовж декількох років», - додала Інна Совсун. Вищі навчальні заклади самі встановлюватимуть кількість балів сертифікату ЗНО.

Також в цьому році був відмінений позаконкурсний вступ та цільовий прийом. Завдяки цьому враховується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах.

Крім цього Інна Совсун наголосила, що вже сформовані обсяги державного замовлення. Під час їх формівання Міністерство освіти і науки України враховувало демографічну ситуацію, а також прозиції ВНЗ. Цього року чисельність випускників зменшилася на 15%. «За пропозиціями скорочення становить 10,8%. Особливо за тими спеціальностями, де є надлишок на ринку праці. В першу чергу – це спеціальності суспільно-гуманітарні», - наголосила Інна Совсун.

Всуп ВНЗ абітурієнти сертифікати ЗНО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію