15 травня День пам’яті жертв політичних репресій

В Україні, з метою привернення уваги суспільства до трагічних сторінок в історії країни та гідного вшанування гіркої долі репресованих громадян, щороку, в третю неділю травня, відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Започаткований цей день Наказом Президента України у 2007 році. 15 травня, громадськість, з тяжкими хвилюваннями на серці, згадує про родини та людей – синів і дочок нашої держави, які були вивезені і знищені у сибірських таборах, вшановує пам’ять репресованих, які не повернулися.

             За даними архіву СБУ, у період 1927 – 1990 роках, в Україні було заарештовано понад мільйон осіб, 50% з яких були українці. З них 122 тисячі розстріляно, 134 тисячі ув'язнено і понад 200 тисяч депортовано.

Згадуючи ці страшні часи, в усіх містах України, люди збираються біля пам’ятників жертв репресій. Адміністрація міста забезпечує приспущення Державного Прапору України на будівлях органів місцевого самоврядування, установах, організаціях всіх форм власності; обмежує проведення розважальних заходів, а у релігійних громадах служать панахиди за загиблими.

Ця трагедія важкою ходою йшла через нашу державу. Довгі роки суспільство навіть уявити не могло, що політичні репресії можливі у наш демократичний час. Але, на жаль, з2010 до 2014 років, плинула хвиля переслідувань політиків, громадських активістів, культурних діячів України. На загарбаних Російською Федерацією українських територіях, запанували репресії проти громадян, які вважають Україну своєю Вітчизною. Багато людей пропали безвісти. Піддаються фізичним та моральним тортурам, захоплені бойовиками, українські військовослужбовці та волонтери.

Від так, однією з жертв політичних репресій сьогодення, стала Надія Савченко – українська льотчиця-героїня. Ця жінка, з незламною волею, жертовним служінням Українському народові, незаконним шляхом утримується у в’язниці на території Росії.

В рамках глобальної акції #FreeSavchenko, в Новогродівській бібліотеці для дорослих, пройшов інформаційний день, присвячений Надії Савченко. Завдяки, заздалегідь підготовленій виставці та інформаційним стендам, присвяченим життю української героїні, кожен відвідувач мав змогу дізнатися цікаві факти з біографії Надії, про її дитячі роки та умови, в яких формувалася особистість Савченко.

Україна засуджує будь-які прояви агресії у ХХІ столітті. Український народ, ціною життя тисяч патріотів, сьогодні відстоює своє мирне майбутнє і майбутнє Європи. Важливо, щоб кожен шанував пам’ять про жертви політичних репресій і робив все, аби таке більше не сталося.

 

політичні репресії жертви День пам’яті жертв політичних репресій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію