Аналіз впливу регуляторного акту проекту рішення сесії Новогродівської міської ради «Про затвердження Положення про порядок надання дозволу на виїзну (виносну) торгівлю та проведення ярмарків в м. Новогродівка»

1.Визначення проблеми

Хаотичне розміщення об’єктів дрібнороздрібної торгівлі, якими здійснюється (виїзна, виносна) торгівля, ускладнює контроль за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності законодавства щодо захисту прав споживачів, санітарних норм та вимог інших нормативно-правових актів.

Розробка проекту рішення «Про затвердження Положення про порядок надання дозволу на виїзну (виносну) торгівлю та проведення ярмарків в  м. Новогродівка»

  виникла в зв’язку з необхідністю вирішення наступних проблем:

  • припинення несанкціонованої торгівлі з лотків та землі в місцях масового скупчення людей;
  • забезпечення дотримання Правил благоустрою на території міста Новогродівка;
  • впорядкування та організація виїзної торгівлі в місті відповідно до чинного законодавства, що регламентує діяльність у сфері роздрібної торгівлі, а саме: наказу Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 06.07.96 № 369 «Про затвердження Правил роботи дрібно роздрібної торговельної мережі» та постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельної мережі».

2.Визначення цілей державного регулювання.

Збалансованість інтересів суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування та населення міста щодо впорядкування, розширення та удосконалення організації виїзної (виносної) торгівлі, покращення якості торгівельного обслуговування населення, забезпечення підтримки сільськогосподарських товаровиробників на території міста та наповнення ринку якісними та безпечними товарами за доступними цінами.

3.Оцінка альтернативних способів досягнення цілей

Визначено два способи:

  • залишити ситуацію без змін;

розробити та затвердити регуляторний акт «Положення про порядок надання дозволу на виїзну (виносну) торгівлю та проведення ярмарків в  м. Новогродівка»

  •  
  • Таким чином застосування другого способу сприятиме розвитку підприємництва, створить вигідні та належні умови для покупців, сприятиме насиченню споживчого ринку якісними товарами, забезпечить необхідний контроль за якістю та безпечністю харчових продуктів, які реалізуються в місті. Застосування першого способу створюватиме перепони для розвитку підприємництва у сфері роздрібної торгівлі.

4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.

Для вирішення проблеми пропонується розробити регуляторний акт, яким будуть визначено Порядок організації та розміщення об’єктів дрібнороздрібної торговельної мережі для здійснення (виїзної, виносної) торгівлі на вулицях міста.

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту.

Прийняття регуляторного акту надасть можливість встановити єдиний порядок одержання письмового погодження на право здійснення виїзної торгівлі відповідно до вимог чинного законодавства у сфері роздрібної торгівлі.

6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта

Таблиця вигод та витрат

№ п/п

Сфера впливу

ВИГОДИ

ВИТРАТИ

1.

Суб’єкти господарювання

Прозора процедура отримання письмового погодження на право організації та здійснення виїзної торгівлі; одержання доходів за рахунок додаткових ринків збуту

Реалізація не потребує додаткових матеріальних витрат

2.

Міська рада

Створення сприятливих умов при видачі дозволу на виїзну (виносну) торгівлю, вдосконалення організації виїзної торгівлі, підтримка місцевих товаровиробників

Витрати часу, пов’язані із розробкою регуляторного акту та контролю за його виконанням

3.

Населення

Покращення торгівельного обслуговування, насичення споживчого ринку товарами

Витрати відсутні

7. Строк дії регуляторного акту :

Строк дії регуляторного акта – рішення «Про затвердження Положення про порядок надання дозволу на виїзну (виносну) торгівлю та проведення ярмарків в  м. Новогродівка» є необмеженим. Регуляторний акт може бути переглянуто при внесенні змін у діючі законодавчі акти України.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта.

Показники, які характеризують результативність даного регуляторного акту:

  • кількість суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері виїзної торгівлі;
  • кількість відмов в наданні дозволу на право розміщення об’єкта виїзної (виносної торгівлі).

8. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.

Базове відстеження результативності регуляторного акта буде проведено після набрання чинності регуляторного акта.

Повторне відстеження – через рік після набрання чинності регуляторним актом всіх його положень, але не пізніше ніж через 2 роки.

Періодичне відстеження - раз на три роки після проведення повторного відстеження.

Зауваження та пропозиція щодо проекту регуляторного акту надавати в писемній формі протягом одного місяця від дня опублікування на адресу виконавчого комітету Новогродівської міської ради: 85483, м. Новогродівка, вул. О. Кошового, 46. (тел. 41-43)

Перший заступник міського голови                                                           Л.П. Булі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію