Тисячоліттями людство намагається знайти секрет молодості та довголіття. А він уже давно відомий, і не потрібно «винаходити велосипед». Як кажуть: «У здоровому тілі — здоровий дух». Проте варто додати: у здоровому тілі ще й здоровий кишківник. Чому акцент саме на цей орган? Бо він і є тим «другим мозком», який диктує свої правила всьому організму. Точніше не сам кишківник, а його мешканці — мікробіом. У цій статті ми розглянемо, що таке мікрофлора та як вона пов'язана зі здоров'ям. А також поговоримо про найкращі пробіотики для дорослих та де їх знайти.

Невидимий регулятор здоров'я

Деякі вчені вважають мікробіом людини окремим органом. І це недарма. Адже величезна кількість мікроорганізмів різних видів, які називають штамами, перевищує вагу нашого мозку майже вдвічі та виконує безліч функцій. Ці «маленькі друзі» керують травленням, імунними реакціями та навіть виробленням нейромедіаторів. Існують так звані психобіотики — штами бактерій, які впливають на психічний стан та емоційний баланс.

Але крім дружніх бактерій ми маємо справу з умовно-патогенними або патогенними мікроорганізмами. Вони є частиною природного мікробіому і позбутися їх неможливо, та і не потрібно. Однак необхідно контролювати їх кількість. Адже якщо вона перевищує норму, то починаються проблеми зі здоров'ям. Як же підтримати цей баланс і взагалі як дізнатися, коли мікробіом потребує уваги? 

Ознаки порушення мікрофлори

Як тільки відбувається дисбаланс, про це сигналізують такі симптоми:

  • закрепи та інші розлади травлення;
  • висипання на шкірі;
  • порушення сну чи рівня енергії;
  • часті алергічні реакції;
  • збої в роботі імунної системи.

Ці та інші неприємності свідчать про те, що «погані хлопці» беруть верх. На щастя, ситуацію можна виправити, для цього часто достатньо відновити баланс мікрофлори. Проте краще дбати про мікробіом завчасно, тобто профілактично. У цьому допоможуть найкращі пробіотики для дорослих. Акцент на слові «найкращі» не випадковий.

Як вибрати найкращі пробіотики для дорослих?

Пробіотики бувають різні, і не всі однаково ефективні. Щоб довго не перелічувати властивості та різновиди, краще зосередимося на тому, як обрати якісні:

  1. Дієві пробіотики можуть бути лише живими. Усі висушені варіанти, які необхідно активувати, не працюють належним чином. 

  2. По-друге, необхідно вибирати т.з. мультибіотики, які містять багато різних штамів мікроорганізмів. І не просто рандомно підібраних, а об'єднаних з науковим підходом.

  3. Третім критерієм вибору продукту є його відповідальне транспортування і зберігання. Бактерії живуть за певних умов, порушувати які категорично не рекомендується.

  4. Обирайте той продукт, який пройшов наукові дослідження. Такий підхід дає змогу вберегтися від покупки «кота в мішку».

  5. Зверніть увагу на виробника. Щоб бути впевненим у якості, потрібно обирати компанії з багаторічною репутацією та профільним виробництвом.

Кожен пункт цього списку дуже важливий, а їх сукупність визначає найкращі пробіотики для дорослих.

Де знайти якісні пробіотики?

Коли ми з'ясували як обирати якісні пробіотики, залишається зрозуміти, де ж шукати цей скарб. В погоні за продажами виробники часто ігнорують якість, але на щастя є компанії, які дбають про свій продукт. В Україні цей сектор представляє єдина у своєму роді науково-виробнича компанія «О.Д.Пролісок», головним принципом якої можна виділити правило — якість понад усе. Звучить пафосно? Можливо. Але коли справа стосується здоров'я, компромісів бути не може. Обирайте найкращі пробіотики для дорослих сьогодні, і ваш організм обов'язково подякує вам завтра гарним самопочуттям.