Ви шукаєте високоефективний продукт, щоб оновити старий паркан або пофарбувати альтанку в саду? Ми пояснюємо, якими мають бути характеристики фарби для дерева та як вибрати правильний продукт для різних застосувань. Але враховуйте, що деякі фарби для зовнішніх робіт також можуть використовуватись як фарба інтер'єрна по дереву.

Від чого захищає фарба для дерева ззовні?

Дерево — це витончений матеріал, який ми любимо використовувати в саду — воно чудово поєднується з природним оточенням і легко монтується. Однак дерев'яні лавки, альтанки та паркани потребують регулярного догляду, наприклад, за допомогою просочувальних засобів. Інакше з часом вони втратять не лише гарний зовнішній вигляд, але й міцність.

Необроблена деревина може стати небезпечною — наприклад, для дітей, які граються, якщо вони користуються занедбаною гойдалкою або драбиною. Дерев'яні конструкції, в яких з'явилася пліснява або грибок, також шкідливі для малюків, схильних до алергії або астми. Щоб запобігти цьому, важливо захистити іграшки в саду за допомогою фарби для зовнішніх робіт по дереву.

Від чого слід захищати деревину? Правильно нанесене просочення повинно запобігти:

  • Проникненню вологи в структуру деревини.
  • Знизити шкідливий вплив ультрафіолетових променів і перепадів температур.
  • Запобігти росту бактерій, грибків та плісняви.
  • Запобігати зараженню шкідниками — комахами, що руйнують деревину, наприклад, деревоточцями.

Хороша зовнішня фарба для дерева — ключові характеристики

Для того, щоб фарба для дерева належним чином захищала цей матеріал від вищезгаданих факторів, вона повинна:

  • Утворювати еластичну плівку — в результаті фарба не буде тріскатися або лущитися.
  • Бути стійкою до ультрафіолетових променів і атмосферних впливів.
  • Утворювати покриття, стійке до утворення плісняви та водоростей.

При виборі фарби також важливий зовнішній вигляд деревини після фарбування. Деякі фарби, які можна придбати тут, дають природне, напівпрозоре покриття з матовим (як консерванти для деревини) або глянцевим фінішем (як лаки). Обидва типи продуктів підкреслюють текстуру, надаючи дуже природний вигляд. Якщо ви хочете отримати повне покриття, акрилова емаль — найкращий вибір.

Паркани, дерев'яні конструкції, альтанки, садові меблі — площа поверхні цих елементів досить велика, тому для їх фарбування зазвичай потрібно багато фарби. Тому при виборі продукту варто також звернути увагу на його продуктивність і легкість нанесення.

Види фарб для дерева — порівняння

У продажу на цьому сайті є фарби для робіт по дереву, які відрізняються за складом, ступенем захисту та фінішним покриттям. Найважливішими з них є:

  • Просочення, яке глибоко проникає в структуру деревини та зміцнює її, з високим ступенем ефективності проти проникнення вологи, ультрафіолетових променів, цвілі та грибків, а також гниття і розпаду. Консервант, доступний у широкій колірній гамі, утворює напівпрозору плівку, яка підкреслює природний вигляд деревини та малюнок текстури.
  • Лаки-морилки, які поєднують в собі захисну та декоративну функцію. Вони утворюють на поверхні деревини міцну плівку з високою стійкістю до стирання, погодних умов і вологи. Лаки-морилки також підкреслюють природну текстуру деревини, але залишають яскраве глянцеве покриття.
  • Лаки для дерева — захищають поверхню деревини прозорим, глянцевим водостійким покриттям. Він захищає деревину не тільки від вологи, але й від ультрафіолетових променів і перепадів температури. Шар лаку також стійкий до стирання і механічних пошкоджень.
  • Акрилові емалі — цей тип фарби для дерева на водній основі забезпечує повне покриття в одному з багатьох доступних кольорів. Акрилові емалі мають безпечний склад і дуже м'який запах, що робить їх придатними для фарбування дерев'яних іграшок та інших предметів, якими користуються діти.