Криптовалютні біржі дають можливість займатися не лише трейдингом, а й використовувати додаткові можливості для отримання доходу. Одними з найбільш популярних рішень сьогодні можна вважати стейкінг, фармінг та лендинг криптовалют. Кожен із цих підходів має свої особливості, які варто врахувати перед використанням конкретного методу.

Основні підходи до отримання пасивного доходу в Україні

Варіанти заробітку напряму залежать від умов та програм, які пропонує торгова платформа. Ключові способи, на які варто звернути увагу, якщо ви хочете зосередитись на пасивному доході:

  • Стейкінг.

Багато криптовалютних бірж та децентралізованих фінансових протоколів (DeFi) відкривають доступ до стейкінгу. Процес передбачає блокування певної кількості цифрових активів на платформі для підтримки мережі з подальшим отриманням винагороди за це у вигляді відсотків. Серед топу криптобірж, які пропонують таку можливість, можна виділити програми WhiteBIT та Binance.

  • Лендінг.

Суть криптолендингу полягає у тому, що ви можете використовувати свої активи у якості позики іншим користувачам під певні відсотки, які вам виплачуються як винагорода. Відсотки можуть нараховуватись як кожного дня, так і щомісяця, в залежності від майданчика. Лендинг крипти можна вважати аналогічним процесу, коли ви вирішуєте покласти криптовалюту на депозит. По закінченню терміну лендінгу ви знову отримуєте всю суму наданих активів на свій рахунок, консолідуючи при цьому відсотки-винагороду.

  • Фармінг.

Це процес, коли ви вкладаєте свої криптовалюти в різні DeFi протоколи чи ліквідні пули, отримуючи винагороду у вигляді токенів за участь у цих протоколах. Додатковим плюсом стане, коли ціна криптовалют продовжить зростати під впливом волатильності.

Особливості отримання пасивного доходу на криптобіржі

Обираючи підхід до того, як заробити гроші на криптовалюті, зверніть увагу на можливі ризики кожного методу. Ризики можуть бути пов’язаними з втратою коштів через недостатню безпеку платформи, коливання цін криптовалют та зміни винагород за участь у протоколах. Щоб уникнути їх або мінімізувати, обирайте ліквідні крипто-біржі України, які пропонують повноцінні програми та гарантують захист активів.

Інвестування в криптовалюту для новачків спроможне приносити регулярний пасивний дохід. Чому варто обрати ще й такий підхід до заробітку, окрім класичного трейдингу:

  • Отримання стабільного доходу.
  • Диверсифікація свого портфелю.
  • Збереження капіталу.
  • Автоматизація та зручність процесу.

Перед вибором конкретного способу отримання пасивного заробітку на криптобіржі важливо ретельно дослідити кожен з них, щоб зрозуміти потенційні винагороди та умови участі.