Той, хто проводить багато часу на кухні за приготуванням різноманітних страв, знає, що без спеціальних побутових приладів усі операції виконувати довше й важче. Крім того, якість ручної роботи майже завжди буде нижчою, ніж коли до справи залучають техніку.

Міксер — один із кухонних помічників, необхідний для приготування різноманітної випічки й інших страв. У статті розповідаємо, для яких саме операцій потрібен цей девайс і як його застосовувати.

Для чого використовують міксери

Головна опція міксерів — збивання різної за густотою рідини. Якісний прилад впорається з напіврідкою масою. Девайси зазвичай використовують у кондитерській галузі: для приготування кремів, мусів, коктейлів і досягнення однорідності різних типів тіста для випічки.

Комплектація просунутих сучасних приладів передбачає декілька змінних насадок, за допомогою яких міксер перетворюється на блендер, що подрібнює мʼякі напівфабрикати. У середньостатистичного девайса можуть бути 2–3 вінички для збивання та спіралі для тіста.

Якими бувають прилади

Кухонне обладнання класифікують за типом конструкції. Виділяють три різновиди.

Ручний, або занурювальний апарат

Це пристрій, який потрібно тримати в руках під час роботи. Подібні девайси прості в експлуатації та не потребують складного догляду. Для збивання можна взяти будь-який посуд. Моделі преміумкласу виробники оснащують спеціальною насадкою для захисту від розбризкування. Дорогі пристрої мають інфодисплей на корпусі.

Потужність занурювальних моделей варіюється від 150 до 300 Вт. Цього достатньо для збивання рідких і мʼяких субстанцій. Для замішування крутого тіста треба купити міксер іншого типу.

Стаціонарні моделі

Прилади являють собою фундаментальні настільні девайси зі знімною чашею. Конструкція агрегату майже не потребує фізичного втручання з боку людини. Завдання кухаря — наповнити ємність рідиною, встановити її в призначене для неї місце й натиснути кнопку.

Стаціонарні міксери бувають потужнішими за ручні апарати, тому вони можуть добре справлятися з густими масами.

Деякі фундаментальні моделі оснащують насадками для вичавлення соку й подрібнення мʼяса та овочів.

Планетарні пристрої

За своєю конструкцією прилад нагадує стаціонарний міксер, але є суттєва різниця. Під час роботи планетарного пристрою обертаються не тільки знімні насадки, але й чаша. Подібний стиль роботи забезпечує надвисоку однорідність збивання субстанції. У деяких моделях чаша розташовується під кутом до насадок, що сприяє ще кращому результату.

Зазвичай планетарні міксери купують для бізнесу. Це професійне обладнання, використання якого в домашніх умовах може бути недоцільним. Планетарний апарат варто купувати, якщо ви регулярно випікаєте й до того ж маєте досить велику кухню, щоб зберігати в ній габаритне обладнання.