Для склеювання різних деталей із дерева між собою використовують столярний клей – спеціальний адгезив, який буває натуральним та синтетичним. До першої групи відносяться склади, виготовлені на основі компонентів тваринного походження, вони міцні, підходять для антикваріату та дорогих меблів, проте характеризуються різким запахом та потребують спеціальних умов зберігання. Тому найкращим рішенням стане купити столярний клей на синтетичній основі, одним із найпопулярніших виступає ПВА.

Який столярний клей купити – сухий чи рідкий?

Клей для роботи з деревом буває рідким і сухим, кожен вид має свої плюси і мінуси. Рідкі типи натурального походження можуть псуватись при тривалому зберіганні, сухі перед використанням треба готувати. Для цього суміш гріють до 65 градусів, потім додають теплу воду і ставлять на водяну баню, при цьому стежать, щоб розчин не закипів, інакше він стане марним.

Тому більш практичним та зручним варіантом став синтетичний клей – він не вимагає особливих умов зберігання та поставляється у вже готовому до застосування вигляді.

Столярний клей для дерева: переваги та властивості

Полівінілацетатний адгезив широко використовується у виробництві та домашньому господарстві за рахунок наступних переваг:

  • висока швидкість висихання – для первинного схоплювання достатньо кількох хвилин;
  • відмінна адгезія, склад добре проникає у пори дерева;
  • якість з'єднання – клейовий шов виходить гнучким, але водночас дуже міцним;
  • легкість застосування – клей можна наносити ручним та машинним способами;
  • безпека - у складі немає токсичних компонентів, він не пахне, не викликає алергічних реакцій, не шкодить здоров'ю людини та навколишньому середовищу.

Столярний клей ПВА виробляється у вигляді в'язкої рідини білого кольору, проте після нанесення на оброблювані поверхні та висихання він формує прозору плівку. Таким чином, адгезив не псує вигляд готового виробу, зберігаючи естетичність. Клей можна використовувати для різних типів деревини, включаючи екзотичні породи дерев, тверді сорти.

Повне висихання настає протягом доби після нанесення, через цей час можна обробляти дерев'яні деталі далі.

Який столярний клей вибрати?

Компанія «Люкс-Х», відомий український виробник адгезивів, випускає столярний клей марки Д2 та Д3 – склади з водостійкими властивостями. Вироби, склеєні такими продуктами, можна використовувати в умовах підвищеної вологості та навіть короткочасно впливати на них суцільним потоком води, не побоюючись, що клейова сполука порушиться.

Столярний клей ПВА для дерева, що випускається компанією «Люкс-Х», характеризується такими перевагами:

  • економічна витрата - адгезив наноситься тонким шаром;
  • стійкість до негативних зовнішніх факторів;
  • безпека складу – немає розчинників та інших токсичних інгредієнтів;
  • естетичність результату – після висихання клей стає прозорим;
  • тривалий термін зберігання – рік із дати виробництва.

Водостійкий столярний клей використовується для обробки різних порід деревини, фіксації фанери, МДФ, ДВП, ДВП, ламінування та облицювання меблів, з'єднання деталей між собою та ін. Крім того, ПВА нерідко додають у різні будівельні розчини для покращення їх властивостей.

Купити столярний клей виробництва «Люкс-Х» можна оптом та в роздріб, для цього замовляйте продукт онлайн, телефоном чи електронною поштою – контакти є на офіційному сайті компанії. Доставка товарів здійснюється транспортними компаніями по Україні.