Тепло та затишок оселі — надзвичайно важлива складова для психологічного комфорту. Особливо, якщо мова йде про вимушене переселення через війну чи регулярні переміщення по роботі. У будь-якому випадку, вдома ми відпочиваємо та відновлюємо ресурси, тому важливо зробити це місце приємним. Розбираємось, як створити осередок комфорту в арендованому житлі і не тільки.

Почніть з підготовки

По-перше, варто подбати про сам процес переїзду. Він включає збори, транспортування та розпаковку речей. Але починається раніше — з правильного вибору предметів інтер’єру та аксесуарів. Щоб переїзди були простішими, дотримуйтесь таких порад:

  • вибирайте легку та мобільну техніку — компактні пилососи, універсальні мультиварки, портативні колонки та ноутбуки перевозити зручніше, ніж габаритні стаціонарні моделі;
  • купуючи меблі, орієнтуйтесь на збірні конструкції, які просто спакувати та завантажити в багажник;
  • залишайте упаковку від техніки та девайсів — тоді вам не доведеться шукати коробки при кожному переїзді, а це зекономить час та сили;
  • продумайте зберігання — для дрібних речей зручно придбати спеціальні органайзери, як на allo.ua, адже в них можна і зберігати, і перевозити.
  • позбавляйтесь зайвого — регулярні ревізії та розхламлення дозволяють не накопичувати непотрібних речей, роблять простір чистішим і спрощують транспортування.

Незалежно від того, плануєте ви перевозити все самостійно чи скористатись послугами спеціального сервісу, складіть план дій. Він дасть вам чітке розуміння процесу та допоможе врахувати все. А головне, збереже нерви для більш приємних занять.

Зручно та затишно

Якою б не була причина переїзду, ви можете створити для себе комфортний куточок будь-де. Для цього існують прості, перевірені часом інструменти. Вони зроблять орендовану квартиру, будинок чи кімнату особливими і «вашими».

Перший крок — прибирання. Затишок починається з порядку, тому подбайте про чисті стіни, підлогу, стелю, сантехніку та побутові речі. Якщо необхідно, на цьому етапі можна додати перестановку меблів.

Наповніть оселю світлом: важливо не тільки загальне освітлення, а й локальне. Придбайте компактну лампу або торшер, які зручно перевозити, підберіть комфортну теплу температуру — це створить ту саму атмосферу хюґе. А свічки, аромалампи та гірлянди додадуть ще більшого затишку.

Аби житло відображало вашу індивідуальність, використовуйте улюблений декор. Подушки, штори, серветки, скатертини та пледи — це простий спосіб освіжити інтер’єр без великих витрат. Свіжі та сухі квіти, великі вазони або мініатюрні горщики з зеленню теж круто змінюють приміщення. А додати родзинки можна за допомогою постерів, картин та фотографій. Необов’язково вішати їх на стіни: в залежності від розміру, такі елементи мистецтва можуть розміститись на поличках, столах і навіть на підлозі.