Промислові циклони або пиловловлювачі - очищувачі повітря, що застосовуються в різних сферах промисловості, таких як: металургійної, хімічної, деревообробної, виробництва будматеріалів, енергетики, призначені для очищення повітряних мас від пилу.

Найчастіше застосовуються у закритих приміщеннях, пилові частинки затримуються та накопичуються циклоном у спеціальному резервуарі. Ступінь ефективності очищення залежить від дисперсності пилових частинок та досягає показника 99%.

Принцип роботи циклонів промислових ґрунтується на дії відцентрової інерційної сепарації. Через вхідний патрубок в агрегат потрапляють забруднені газові та повітряні потоки. Далі під впливом відцентрової сили пилові частинки відокремлюються і під вагою опускаються в нижню частину циклону, де і накопичуються в бункері. Очищені повітряні маси виходять через вихідний патрубок.

Циклони широко поширені високоефективні установки і прості в експлуатації. 

Переваги циклонів промислових: 

  • простота конструкції та експлуатації 
  • надійність та ефективність установки 
  • простота монтажу, демонтажу, техобслуговування

Для вибору моделі промислового циклону варто врахувати такі показники як: діаметр зважених частинок, об'єм повітря приміщення. Залежно від потужності виробництва циклони можуть працювати в одиночному варіанті або бути зібраними в групи від двох до восьми агрегатів за умови умови парності кількості установок.

Модельний ряд циклонів залежить від умов експлуатації, котрим призначені установки. Серед них циклони для борошняного пилу, для абразивного пилу, для вапняного пилу, циклони для будівельних матеріалів, для липкого пилу, циклони для очищення від диму, від зернового пилу, циклони універсальні.

Універсальні циклони ефективно використовуються для видалення зважених частинок пилу, що злиплися, та іншого сміття. Можуть продуктивно працювати за підвищеної температури, тому застосовують у різних галузях промисловості. Сфера застосування універсальних вентиляційних циклонів є досить великою. Такі промислові циклони швидко здобули визнання у споживача завдяки нескладній конструкції, яка рідко виходить з ладу.

Асортимент циклонів «Київського вентиляційного заводу» https://ventzavod.com/ventilation/cyclones/ різноманітний, у ньому представлені моделі різного призначення з різними конструктивними особливостями та специфікою монтажу. Залежно від потреб замовника, завод здатний виготовити різноманітні моделі циклонів, технічні параметри яких взаємопов'язані з величиною типорозміру циклону, його продуктивності, іншими особливостями конкретної модифікації.