Кіберспортсмени та представники звичайного спорту поєднує багато спільних рис. І перші, і другі не тільки сповнені бажанням завжди добиватися перемоги, а й стати найкращим гравцем у своїй іпостасі. Однак існує третя складова – це заробітна плата. Звичайно, проведений за комп'ютером час не так нечувано оплачується в порівнянні з тими ж професійними футбольними командами. Однак це справа часу, який останнім часом активно працює на кіберспорт. Щоправда, тут також існує ранжування – розмір заробітку залежить від обраної гри.

Основний дохід – призові винагороди

Головним заробітком професійного гравця в комп'ютерні ігри є призова винагорода. Найбільші суми розігруються на турнірах за участю найкращих світових команд. Якщо, наприклад, розглядати змагання з розрахованої на багато користувачів гри в жанрі МОВА – Dota 2, то найбільш ласим шматочком вважається першість The International. Турнір щорічно оновлює власне досягнення не лише в рамках gameplay, а й у сумі призової винагороди. Але в тому ж футболі можна просто зайняти свою позицію на полі, не забивши жодного гола, що ніяк не вплине на прибуток спортсмена. У кіберспорті, як і на сторінці https://b-p.com.ua/, де публікується рейтинг найкращих бездепозитних бонусів в онлайн казино України 2023, потрібно вигравати.

Виходячи з даних відкритих джерел, призовий фонд стратегії в реальному режимі часу Захист древніх 2, зі взяттям укріпленої фортеці супротивника, складав на різних першостях:

  • The International - 4 – 10 млн 900 тыс. usd;
  • The International - 5 – 18,410 млн;
  • The International - 6 – 20,8;
  • The International - 7 – 24,8;
  • The International - 8 – 25,6;
  • The International - 9 – майже 35 млн;
  • The International - 10 – трохи більше 40 млн usd.

Порівняно з наведеним тайтлом, змагання з Honor of Kings та PUBG виглядають абсолютно малобюджетними.

У середньому професійний геймер у деяких країнах пострадянського простору заробляє від 3 до 8 тисяч доларів. Європейські гравці виглядають дещо краще – $10-15 000. Щастить переважно американським кіберспортсменам. Їхній щомісячний дохід становить понад 20 тисяч. Деякі відомі гравці комп'ютерних баталій отримують до 35 тисяч, однак таких налічуються одиниці. Все залежить від кваліфікації геймера та його клубу.

Не всі наведені призові суми потраплять до кишені професійного геймера. Третина з них йде на відрахування податків, частину отримає клуб або організація, що спонсорує. Окрім спортсменів, команда складається з тренерів, аналітиків, менеджерів, контент-мейкерів. Вони також отримають свою частку.

Найчастіше прибуток також залежить від дисципліни, регіону знаходження команди. Наприклад, стратегія Dota 2 користується популярністю на тому ж пострадянському просторі порівняно з іншими тайтлами. Тут зарплата складається за рахунок договору із клубом, призових винагород, партнерських угод із різними торговими марками, які вони рекламують.

Знаменитий шутер Counter-Strike пішов неподалік Dota. Але тут прибуток спортсмена багато в чому залежить від його знаходження в рейтингу основного кіберспортивного майданчика HLTV. Авторитет порталу настільки великий, що чим вищий рейтинг геймера, тим більший дохід він має право розраховувати. Дотримуючись обов'язкових правил ресурсу, успішним гравцем можуть зацікавитися багаті спонсорські організації, вкласти в нього гроші.

Додатковий дохід кіберспортсмена

Особистий бренд професійного геймера також грає чималу роль у грошовому відношенні. Беручи участь у різних медійних проєктах, заробіток гравця може значно збільшуватися. Часті заходи до соціальних мереж, наприклад, Twitter, викладання фотографій в Інстаграм, роздача інтерв'ю. Таким чином, геймер привертає до себе увагу не тільки шанувальників, а й великі бренди. Трансляція потокового відео може перетворитися на другу зарплату завдяки великій кількості передплатників, переглядів.