Чиллери використовуються не тільки в системах кондиціонування повітря. Чиллери або холодильні машини необхідні підтримки льодового покриття на ковзанках чи льодових аренах.

Основа будь-якої штучної ковзанки є система трубок, якими тече холодоагент. В цьому випадку як холодоагент можуть бути використані різні рідини - хлорид кальцію, етиленгліколь, пропіленгліколь. При охолодженні цієї рідини відбувається охолодження самого льодового настилу та збереження постійної температури -9°С. Охолоджена до необхідної температури рідина проходить трубками та підтримує потрібну температуру льодової поверхні.

Ця система називається системою трубних матів. Її розмір варіюється в залежності від площі ковзанки та безпосередньо льодового покриття. Максимальна довжина однієї смуги трубних матів може становити не більше 50 м. Самі трубки можуть бути виготовлені зі спеціального пластику або сталі. Ширина смуги становить 250 мм при висоті 12 мм. Мати повинні відповідати санітарно-епідеміологічним нормам та витримувати багаторазові періоди заморожування та розморожування протягом не менше 7 років.

Система трубних матів розташована на технологічній плиті. Ця плита завжди виконується за заздалегідь розрахованим проєктом з попереднім проведенням геологорозвідувальних досліджень.

Сама технологічна плита може складатися з кількох шарів, залежно від потреб замовника. Наприклад, для стаціонарних льодових арен необхідний міцніший і товстіший шар льоду, для цього наморожують крижаний шар 50-70 мм. Щоб надати покриттю максимальної міцності, використовують арматурну сітку, яка також може зробити лід білого кольору.

Структура технологічної плити:

  • щебінь;
  • геотекстиль;
  • пісок;
  • теплоізоляційний шар;
  • арматурна сітка;
  • бетонний шар;
  • кріплення труб;
  • арматурна сітка;
  • бетон.

Колекторна система

Ця система може бути виконана для різних варіантів використання, в цьому випадку для мобільних ковзанок та стаціонарної льодової арени. Система виготовляється зі сталі або пластику. У разі мобільних ковзанок колекторна система може бути розібрана на окремі складові для зручнішого транспортування та подальшого зберігання.

Іноді при проєктуванні мобільних ковзанок передбачено встановлення спеціальних каналів, куди за необхідності можна укласти згорнуту систему трубок. В такій ситуації це дуже зручно, якщо потрібно на якийсь час прибрати льодове покриття.

Холодильна установка

Для стаціонарних ковзанок і льодових арен використовуються стаціонарні чиллери, які встановлюються на міцну рівну поверхню. Вага чиллера може становити кілька тонн, тому необхідно передбачити це при складанні розрахунків.

При будівництві мобільних ковзанок використовуються мобільні холодильні установки меншої потужності та переносні блоки з гідромодулем.

На льодових аренах раціональніше буде встановити сам чиллер у тепле підсобне приміщення, а конденсатори – зовні, це дозволить збільшити ефективність роботи обладнання та продовжити термін його служби.

Для мобільних ковзанок іноді холодильні системи навіть не знімають з вантажних машин, оскільки мобільні ковзанки є тимчасовою короткостроковою спорудою.

При виборі холодильної установки слід заздалегідь скласти проєкт, розрахувати необхідну потужність обладнання та його холодопродуктивність. Управління холодильними установками може здійснюватися безпосередньо на панелі керування на устаткуванні або дистанційно.

Також варто зважати на місце створення льодового покриття. Якщо ковзанка розміщується на відкритому повітрі в теплу пору року, потрібно передбачити навіс та додатковий шар теплоізоляції. У цьому випадку може знадобитися чиллер більшої холодопродуктивності.

Більш детальну інформацію про проєктування та встановлення мобільних ковзанок чи льодових арен, ви завжди можете отримати у фахівців компанії "Ремонт оселі".