Зазвичай клієнти користуються двома видами банківських карт: кредитними та дебетовими. У першому випадку використовуються кошти банку, котрі необхідно повернути з відсотками та у визначений термін. 

Дебетові карти створені для розрахунку з власних коштів. Скільки грошей ви покладете на баланс, у межах цього ліміту і можна буде сплачувати за товари або послуги. 

Кому і для чого потрібна дебетова картка

Її можна використовувати не тільки для оплати онлайн та офлайн, а також:

  1. Для отримання заробітної плати.

  2. Для накопичень (в якості фінансової подушки).

  3. Для онлайн переказів з карти на карту.

  4. Для розрахунків у подорожах за кордоном.

Які банки пропонують підключити до дебетової карти функцію скарбнички або кешбеку. Скарбничка дозволить зберігати на окремому рахунку деякий відсоток від суми поповнення, тим самим виступаючи повноцінною альтернативою депозитній програмі. Кешбек – відсоток від покупки, який повернеться на баланс після успішної оплати. До того ж, на сайті allycredit.com.ua - миттєвий кредит на карту, можна ознайомитись із переліком МФО організацій, які виають своїм клієнтам онлайн позики за вигідними умовами.

Правила користування дебетовою карткою

Оскільки для неї не підключається кредитний ліміт, «піти в мінус» при її використанні неможливо. Але якщо у ваших планах заощадити та продумано вести бюджет, варто дотримуватись наступних правил:

  1. Для зняття готівки користуйтесь послугами тільки банківської організації емітента вашої карти. Зазвичай у фінансових установ є мережа партнерів, зняття готівки в банкоматах яких можливе без комісії.

  2. Для оплати покупок онлайн необхідно ввести номер карти, період її дії та захисний код зі зворотної сторони. Якщо розраховуватись картою офлайн, необхідно провести стороною із магнітною смужкою через картоприймач, а далі ввести пін-код або залишити на підпис на чеку.

  3. Для поповнення рахунку можна звернутися в найближче відділення банку, маючи при собі необхідну суму готівки. Також готівкою можна поповнити рахунок в терміналі, вказавши реквізити отримувача.

  4. Зняти кошти з балансу можна в касі відділення або скористатися найближчим банкоматом. Пам'ятайте про можливу комісію, шукайте тільки банкомати партнерів.

  5. При спробі зняти або відправити завелику суму коштів операція може бути тимчасово заблокована. Після цього з вами зв'яжеться оператор банку та уточнить, чи справді ви проводили операцію. У випадку згоди платіж буде завершено.

Дебетову картку, якою ви більше не користуєтесь, варто закрити в відділенні. В іншому випадку з балансу може списуватись вартість підключених платних послуг або кошти за обслуговування рахунку.

Які види дебетових карток існують

Їх поділяють на декілька типів:

  1. В залежності від платіжної системи Visa або MasterCard.

  2. За технічними характеристиками – з чіпом, звичайною магнітною смугою або комбінована.

  3. За статусом – універсальна, золота або платинова. 

  4. Іменного або не іменного типу.

В залежності від потреб клієнта дебетову картку можна випустити у різних видах валюти, а не тільки в гривні. Також в банках можуть відрізнятися додаткові умови: пільгова програма, можливість підключення кешбеку або наявність різних бонусів. 

Овердрафт на дебетовій карті

Деякі банки пропонують активувати послугу овердрафту, щоб мати можливість користуватися не тільки власними коштами, а й невеликим кредитом. Дозволений овердрафт допоможе у випадку, коли терміново необхідні додаткові кошти. Щоб уникнути штрафів та переплати, повернути отриману суму потрібно впродовж 30 днів. Перш ніж схвалити заявку на овердрафт, банк ретельно вивчає рівень платоспроможності клієнта.

У деяких випадках користувач може зіткнутися з несанкціонованим технічним овердрафтом. Наприклад, коли при знятті готівки в банкоматі стороннього банку списалась підвищена сума комісії, а на балансі не було достатньо коштів. Також це трапляється при розрахунку гривневою карткою за кордоном в результаті різного курсу. Якщо дотримуватись рекомендацій, дебетова карта стане корисним платіжним інструментом для кожної людини.