В сучасному світі легалізація проституції - це самий надійний та гуманний спосіб вивести небезпечну індустрію з тіньової економіки та покращити якість життя інтим-працівників. Наприклад, в багатьох європейських країнах використовується часткове або повне узаконення проституток, і це позитивно відобразилось на стані економіки цих держав. Крім того, практика показує, що подібний крок може допомогти подолати корупцію і зменшити рівень злочинності, що для дуже актуально для України. Наприклад, анонімне опитування, яке проходили проститутки Львова на сайті https://hot-love.net/prostitutki-lvova, показало, що більше 60 відсотків дівчат за викликом сплачують відсоток від прибутків за захист недобросовісним поліцейським та чиновникам.

5 переваг легалізації

Наразі індустрія комерційного сексу існує в Україні нелегально, однак її масштаби настільки вражаючі, що не кожна країна з офіційною проституцією може похвалитися такими оборотами. Наприклад, тільки по офіційним даним, в країні працює не менше 100 тисяч путан, а реальні показники в 2-3 рази вищі. При цьому експерти стверджують, що грамотна і продумана легалізація тіньового бізнесу має 5 суттєвих переваг:

1. Створення офіційних робочих місць для дівчат за викликом. Оскільки зараз індивідуалки працюють незаконно, їм недоступні права та свободи, звичні для працівників традиційних робочих напрямків. Однак після легалізації проституція стане повноцінною частиною української економіки, а значить, її представники будуть рівні в правах з іншими професіями, а робочі місця стануть офіційними з усіма необхідними договорами і контрактами.

2. Залучення податків до державного бюджету. В секс-бізнесі крутяться мільйони і мільярди американських доларів, більша частина з яких осідає в кишенях представників кримінальних угрупувань та корумпованих чиновників. Після легалізації, навіть якщо на вихід із тіні погодиться лише половина повій, українська казна отримає близько 2 мільярдів доларів всього за рік.

3. Боротьба зі злочинністю. Законний статус інтим-бізнесу дасть проституткам право звертатися за допомогою до поліції при мінімальних ризиках для здоров'я чи життя, а це, в свою чергу, знизить рівень злочинів на сексуальній основі майже на третину.

4. Покращення умов для працівників і клієнтів. Офіційне визнання секс-професії дозволить зробити безпечними контакти для всіх учасників процесу, адже вони будуть регламентуватись згідно встановлених державою умов. І дівчата, і їх клієнти будуть знати, що будь-яке порушення покличе за собою серйозне покарання, тому будуть притримуватись чітких робочих алгоритмів.

5. Зменшення розповсюдження небезпечних хвороб. При офіційній роботі шлюхи Львова, Києва, Харкова і інших міст вимушені будуть уважно стежити за станом здоров'я і проходити медогляди. В результаті рівень розповсюдження венеричних захворювань та ВІЛ/СНІД знизиться на 30-40 відсотків.

На сьогодні вже був один повноцінний законопроект та кілька петицій, направлених на легалізацію проституції в Україні, однак всі вони не мали успіху через неготовність суспільства до рішучого вирішення проблеми.