Один із основних видів аналізу для оцінки чоловічої фертильності, а також загального стану репродуктивної системи – спермограма. Це особливий тип дослідження, який дозволяє не тільки визначити здатність до зачаття, але й також виявити запальні та інфекційні процеси в органах сечостатевої системи. За результатами спермограми лікар може зробити висновок щодо наявності у чоловіка хвороб та патологій, які можуть призводити до безпліддя, негативно впливати на стан здоров'я в цілому.

Здати спермограму за доступною ціною за комфортних умов пропонує лабораторія ІГР ЛАБ у Києві. Ми проводимо якісну лабораторну діагностику пацієнтів будь-якого віку з можливістю розшифровки результатів аналізів фахівцями клініки. Ви можете здати спермограму у будь-який зручний час без відриву від роботи.

Базова чи розширена спермограма: який аналіз здати у Києві?

Розширена спермограма у Києві ціниУ лабораторії IGR LAB ви можете здати як базову, так і розширену спермограму. Базова спермограма оцінює основні показники насіннєвої рідини, зокрема кислотність, в'язкість, запах, густоту, колір еякуляту. Крім того, визначаються мікроскопічні показники сперми – концентрація сперміїв, наявність інших клітинних елементів тощо. Базовий аналіз дозволяє отримати лише загальну картину стану репродуктивної системи пацієнта. Для уточнення причин безпліддя здебільшого проводиться розширена спермограма. Це поглиблений тип дослідження, у якому оцінюється низка додаткових важливих показників. Так, МАР-тест при розширеній спермограмі визначає наявність антиспермальних антитіл у насінній рідині, які негативно впливають на рухливість і активність сперміїв, їх здатність до запліднення. Якщо антисепрмальні антитіла визначаються, лікар може поставити діагноз імунологічне безпліддя.

У складі розширеної спермограми найчастіше проводяться додаткові біохімічні дослідження, які дозволяють діагностувати хвороби передміхурової залози, дисфункцію придатків яєчок, які відповідають за виробництво, зберігання та транспортування сперміїв.

За допомогою розширеної спермограми лікар-лаборант детальніше вивчає склад статевих клітин пацієнта, оцінює їх зовнішні дані, морфологічну будову.

Ще наприкінці 20 століття вчені розробили особливі показники, якими оцінюється будова статевих клітин чоловіка. У ході такого дослідження сперматозоїд оцінюється комплексно, у тому числі його основні частини – голівка, шийка та хвіст. У процесі типової спермограми до нормальних сперміїв відносяться всі клітини, які не мають відхилень у будові тільки головки.

Якщо за результатами спермограми визначається незначна кількість статевих клітин із правильною морфологією (менше 4%), то навіть при якісному проведенні екстракорпорального запліднення шанси завагітніти у жінки мінімальні. У деяких випадках за будовою статевих клітин лікар-андролог визначає деякі інші патології органів репродуктивної системи.

Коли варто здати спермограму та отримати детальне розшифрування результатів?

Як правило, направлення на обстеження дає лікар-уролог або андролог при підозрі на інфекційні, запальні захворювання органів сечостатевої системи, безпліддя.

Якість насіннєвої рідини залежить від різних факторів. Саме тому, якщо результати першого тесту виявилися незадовільними, через 20-30 днів рекомендується контрольна діагностика та повторний тест. Тільки після повторного аналізу лікар може підбирати програму лікування за наявності показань, зокрема рекомендувати допоміжні репродуктивні технології під час лікування важких форм чоловічого безпліддя.

Здати розширену спермограму ви можете в лабораторії "Медичного центру ІГР". Ми пропонуємо уважний індивідуальний підхід до кожного пацієнта, доступні ціни на послуги на сайті igr-lab.com.ua, повну конфіденційність. Про причини вашого візиту до клініки не дізнаються сторонні особи. Ви можете зібрати матеріал для аналізу в стерильний контейнер у домашніх умовах та доставити його до лабораторії протягом 1 години. Інший варіант - збір еякуляту шляхом мастурбації безпосередньо в клініці, спеціально обладнаному приміщенні.