Кожного дня регіональним відділенням Фонду державного майна оголошуються нові торги в електронній торговельній системі (далі — ЕТС) «Прозорро.Продажі».

Зараз українці можуть стати орендарями як площі розміром від 2 до 10 м² для того, щоб розмістити платіжний термінал або кавовий автомат, так і великих об’єктів розміром у декілька тисяч м². В оренду можна взяти всю будівлю чи тільки певну її частку.

В усіх регіонах України Ви можете орендувати, наприклад, їдальню, склад, автомийку, майстерню, котельню, дах, єдиний майновий комплекс державних підприємств, площу в терміналі аеропорту й безліч інших доступних об’єктів.

Інформація про доступні для оренди об’єкти наявна на сайті Фонду державного майна, тож всі охочі можуть з нею ознайомитися.

Наразі перелік доступних об’єктів має формат таблиць Excel, але Фондом розробляється повноцінний інтерактивний онлайн-портал відомостей щодо інвестиційних можливостей сфери оренди держмайна й щодо договорів оренди активів, якими управляє Фонд.

До того ж Фонд має більше ніж 11 тисяч договорів, які є чинними, «комерційної» оренди держмайна.

Більша частина таких договорів відповідно до нових законів про оренду підлягають продовженню на онлайн-торгах по закінченню їхніх термінів.

Які переваги має оренда державного нерухомого майна?

Одна з найважливіших переваг полягає в прозорості й конкурентоспроможності процедури. Потенційні орендарі стають учасниками чесного електронного аукціону та на початку мають однакові шанси одержати цікаві для них об’єкти для оренди.

Якщо учасник перемагає в аукціоні, йому необхідно укласти договір оренди на 5 років, одною з умов якого буде продовження цього договору вперше ще на 5 років без проводження торгів і без процедури переоцінювання нерухомості. Тобто на ділі держава гарантує учаснику, що він буде орендарем цього активу впродовж 10 років.

Здебільшого як орендар буде використовувати об’єкт визначає не чиновник, як відбувалося до реформування, а сам орендар.

Виключенням вважається єдиний майновий комплекс й об’єкт соціокультурного призначення (освіта, охорона здоров'я, культура, спорт), адже їх мають використовувати, враховуючи профіль діяльності балансоутримувача або відповідних підприємств.

Ще одна перевага орендування державного майна полягає у передбачуваних умовах сплати. Плату за оренду, яка має сплачуватися орендарем кожного місяця, індексують раз на рік для формування показника річної інфляції. Завдяки цьому орендар має змогу спланувати майбутнє свого бізнесу.

Де знайти відомості про торги з оренди державного майна?

Командою Фонду розробляється низка сервісів, завдяки яким потенційний орендар зможе ознайомитися з актуальними й запланованими торгами з оренди державних активів.

Кожен тиждень Фонд займається підготуванням спеціального інформаційного бюлетеня, де вказуються торги з оренди, які плануються на 2-3 тижні вперед з моменту публікування бюлетеня.

Бюлетені розміщують на сайті, вони мають вільний доступ. Для ознайомлення з бюлетенями необхідно зайти в категорію «Діяльність», далі «Оренда» і вже там відшукати підкатегорію «Інформаційний бюлетень: Оренда державного майна».

До того ж кожну п’ятницю Фондом готуються та оприлюднюються оголошення торгів з оренди, які плануються наступного тижня. Ще оголошення публікують на інформаційних ресурсах Фонду державного майна України, вони доступні для всіх, хто має зацікавленість в оренді державного майна. Знайти цю інформацію можна наступним чином: зайти на сайт Фонду, знайти категорію «Діяльність», далі «Оренда», далі «Анонс аукціонів з оренди державного майна".

Вся вищевказана інформація формується таким чином, щоб потенційний орендар з легкістю знайшов потрібні та цікаві для нього інформацію в системі «Прозорро.Продажі».

Всі лоти, які вказані в бюлетенях та оголошеннях мають посилання одразу на сторінку торгів в системі «Прозорро.Продажі». З більш детальною інформацією про аукціони з оренди державного та комунального майна ви можете ознайомитись в нашій статті - «Передача державного та комунального майна в оренду через онлайн аукціони Прозорро.Продажі».

Крім того, потенційний орендар може підписатися на щотижневе безкоштовне розсилання та одержувати на пошту актуальні відомості про торги з оренди держмайна, які вже оголосили.

Нещодавно Фонд і платформа «Дія.Бізнес» почали співпрацю. Завдяки ресурсам платформи Фонд має можливість просувати свої новини про малу приватизацію й оренду держмайна.

Також Фонд активно комунікує на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. Радимо підписатися на неї, щоб надалі бути в курсі всіх новин. Після запуску онлайн-торгів з оренди держмайна сторінка Фонду у цій соцмережі почала більше наповнюватися інформацією про оренду. Новини щодо результатів та анонсів торгів теж можна знайти там.

Власні сторінки у Facebook є у всіх регіональних відділень Фонду державного майна. Там публікуються оголошення торгів, які розміщуються в системі «Прозорро.Продажі». Для потенційного орендаря може бути корисною інформація про торги, які мають актуальність конкретно для його міста.

Щодо онлайн-порталу, який планує запустити Фонд. На цьому ресурсі міститиметься повна база даних доступних для оренди об’єктів державного майна з усією необхідною інформацією щодо цих об’єктів та посилання на торги в системі «Прозорро.Продажі».

Одне з найважливіших завдань для Фонду — запустити такий сервіс якомога скоріше.

Якщо Вас зацікавила дана тема і ви плануєте орендувати майно у держави, звертайтесь за додатковою інформацією до юридичного партнера акредитованого майданчика Товарної біржи «КАТЕРИНОСЛАВСЬКА» E-Zakupivli.

Фахівці юридичної компанії проконсультують Вас та допоможуть знайти необхідне приміщення та прийняти участь в аукціоні.

Також пропонуємо скористатися сервісом E-Zakupivli. Завдяки зручній пошуковій системі Ви зможете - Знайти будь яке майно, що виставлено на реалізацію чи оренду в системі Прозорро.Продажі, а кваліфіковані спеціалісти проконсультують та допоможуть прийняти участь в онлайн аукціонах.