Дослідження ґрунтів за допомогою металошукача – надзвичайно цікава справа. Така діяльність популярна у колах цінителів. За допомогою металошукача можна знайти медалі, ордена, монети, прикраси та металеві частину одягу, зброю, пряжки та інші цікаві предмети.

Вибір прибору

Шлях початківця у цій справі починається з вибору обладнання. Добрим початком буде також познайомитись з професіоналами у цій справі, поцікавитись тонкощами, запитати поради. Також зараз є багато цікавих відео у мережі інтернет з цієї теми та форуми однодумців.

Якщо є можливість взяти обладнання в оренду, або піти на пошук разом з досвідченими товаришами і подивитись як все відбувається наживо – це буде великою перевагою. Таким чином новачок приблизно ознайомиться з принципом роботи пристрою та тонкощами пошуку, зможе елементарно налаштувати пристрій.

Професійні консультанти у спеціалізованих магазинах також залюбки допоможуть відвідувачам і можуть запропонувати саме той металошукач, який ідеально підходить для початківця.

Після покупки пристрою, новачку необхідно пристосуватись до нього, навчитись користуватись та виставляти параметри, можливо відрізняти сигнали, що надходять від різних предметів. Для цього необхідна тільки практика та час. Початківцю на цьому етапі слід зосередитись більш на вивченні приладу, ніж на пошуку цінностей.

Важливим моментом також є екіпіровка шукача, зручність одягу та взуття, правильно розміщені аксесуари.

Вибір місця для пошуку цінностей

Зазвичай за допомогою металошукача знаходять старовинні предмети, предмети часів Великої Вітчизняної Війни або це може бути пляжний пошук. В залежності від того, за яким напрямком бажає рухатись новачок, треба вивчати стародавні мапи, знаходити на них місця великого скупчення людей (наприклад, трактири, поштові станції, митні пости, колишні місця розташування ярмарок та церков), порівнювати з теперішніми картами. Для роботи з картами часто використовують програму Ozi Explorer. Таким чином можна будувати маршрути, відмічати точки на карті тощо. Якщо пошуку нічого не заважає – можна поїхати на місце можливої розкопки та дослідити місцевість. Опосередковано свідчити про те, що в даному місці можна знайти цікаві цінні предмети є уламки посуду, порцеляну, цегли. Для того, щоб максимально детально дослідити ту чи іншу ділянку, доречним буде розмітити територію.