Психологічне здоров'я - це важлива складова загального цілісного поняття «здоров'я». Насичене життя сучасної людини наповнене величезною кількістю подій, які можуть похитнути психологічний стан. А сформований душевний дисбаланс іноді вимагає професійної допомоги психолога.

З якими проблемами можна звернутися до психолога?

До психолога може звернутися кожен, хто відчуває «душевний» біль, з яким він не може впоратися ані самостійно, ані з допомогою своїх близьких або друзів. Провідні причини, які приводять людину до фахівця - це:

  • депресивні і тривожні стани;
  • страхи;
  • кризові моменти життя;
  • проблеми у взаєминах з рідними, колегами, друзями;
  • втрата сенсу життя, цілей і прагнень;пошуки власного «Я»;
  • проблеми в особистісній і професійній самореалізації;
  • аддикції різного генезу.

Всі перераховані проблеми і життєві ситуації допоможе вирішити психолог. Спеціаліст разом з клієнтом пропрацює і проаналізує всі події та емоції, які відчуває людина.

Як знайти професійного психолога?

Професійний психолог - це не просто порадник, який оцінює ситуації на прикладі свого особистого досвіду. Справжній фахівець в процесі роботи з клієнтом відштовхується саме від особистості клієнта.

Справжній професіонал дотримується етичних норм психолога, підтримує клієнта і не порушує межі компетентності. Працюючи з клієнтом, психолог пояснює, які саме у клієнта присутні проблеми і розробляє план терапії, задаючи уточнюючі питання, які допоможуть знайти вихід зі складної ситуації. Базовим підтвердженням професіоналізму фахівця є наявність диплома про вищу психологічному освіті. На сайті «У Психолога» наявність такого є обов'язковою умовою для розміщення даних фахівця.

Як знайти «свого» психолога?

Головним критерієм, який допоможе визначитися, чи підходить людині даний фахівець - це комфорт і довіра в спілкуванні. Перебуваючи на прийомі у психолога, людина повинна відчувати себе в безпеці.

З цієї причини, сервіси автоматичного, комп'ютерного підбору психолога викликають деякий сумнів. Вибір людини, до якого виникне довіра, симпатія, багато в чому, інтуїтивний. Що не заважає також перевірити її освіту та інші "регалії" в тому числі.

Прогрес у вирішенні існуючих проблем - це також важливий критерій, але не можна встановити чіткі часові рамки для нього.

Як знайти хорошого фахівця онлайн?

Для відвідувань психолога необов'язково виходити з дому. Досить мати стабільне інтернет-з'єднання. На просторах всесвітньої павутини існує велика кількість псевдопсіхологов. Тому шукати психолога найкраще на спеціальних сервісах з безкоштовною консультацією, таких як https://upsihologa.com.ua/ask/. Отримавши первинну безкоштовну рекомендацію, ви зможете оцінити можливості і професіоналізм спеціалыста, його стиль взаємодії з клієнтом. Надалі, можна почати роботу з обраним психотерапевтом онлайн, з допомогою скайпу або подібних програм.

Потрібен психолог в Києві?

Існує й каталог психотерапевтів по регіонах України, ось, наприклад, психологи міста Київ. Записатися до обраного спеціаліста дуже просто - зателефонувати за вказаним телефоном або написати email.

При всіх рекомендаціях, головна - це почати, зробити перший крок. Чи то безкоштовне питання психологу, чи то перша, пробна консультація по скайпу. Уже в процесі спілкування ви зрозумієте і відчуєте, що для вас важливо, що відбувається або не відбувається на прийомі з даним конкретним фахівцем і в якому напрямку далі вести пошуки, якщо потрібно їх продовжити.