Якщо вікна щільно закриті, а вентиляція в будинку не працює, вологість кімнатного повітря різко зростає. Через це на стінах чи стелі можуть з’являтися грибки, потенційні джерела алергенів і токсинів. Що ж таке пліснява у квартирі та які засоби від грибка допомагають з нею боротися?

Де зазвичай виростає домашня пліснява

Часто це відбувається на дерев’яних матеріалах. Целюлоза – основне джерело харчування домових грибів. І щоб дістатися до неї, грибок здатний прорости навіть крізь бетон і цеглу. Обробка тимчасовими антисептиками рятує на декілька місяців, після цього на стінах знову можуть з’являтися плями плісняви.

Через шкідливі грибки деревина гниє і тріскається. На окремих стінах можуть з’являтися випуклості, може впасти штукатурка, відлущитися фарба чи лак, часто відшаровуються шпалери. В особливо важких випадках може посипатися цегла. Також страждають перекриття і фундамент, через них гриб також може проростати.

В цьому випадку вам зможе допомогти інтернет магазин антигрибкових засобів nanomarket.ua, де представлені засоби для ефективного видалення небезпечних мікроорганізмів.

Як з’являється пліснява в будинку або квартирі

Дрібні спори грибів переносяться по воді чи повітрю, зазвичай на невеликі відстані. Якийсь час спори можуть зберігатися в землі. В будинок спори можуть потрапити сотнею способів: на одязі чи взутті, через вікно, через витяжку від сусідів, з продуктами, дачними речами й так далі. І якщо в будинку сприятливі для них умови, гриби почнуть рости в ньому.

Сприятливих умов для розвитку плісняви у помешканні п’ять:

1.Сирість: вологість в межах 70-80% і вище.

2.Тепло: температура не нижче 20 градусів.

3.Погано працює природна вентиляція: повітря не рухається і спори можуть спокійно осідати.

4.Нерівномірний нагрів повітря: на стику тепла і холоду конденсується волога.

5.Мало сонячного світла.

Пліснява проростає там, де особливо сиро, темно і куди повітря з вікна майже не потрапляє. Зазвичай це стіни й стелі у ванній кімнаті, нижні й верхні кути в кімнатах, район стіни біля батареї, де різниця температур особливо велика.

Як розпізнати конкретний вид грибка

Перш за все, не завжди потрібно визначати конкретний вид цвілевого або будинкового грибка. На ранніх стадіях розвитку майже всі грибки видаляються стандартними методами: механічною очисткою зі спеціальним засобом від плісняви у квартирі та обробкою антисептиком тривалого терміну дії. В цій справі можна обійтись і без аналізу грибків.

Аналіз має сенс у двох випадках:

1.Хтось з членів родини має алергію на конкретний вид плісняви.

2.Грибок в такому запущеному стані, що потрібен особливий сильнодіючий засіб від плісняви певного типу.

Є спеціальні комплекти для самостійного визначення виду плісняви. Також можна звернутися до спеціаліста в лабораторію.

Крім оброблення стін антисептиком, потрібно усувати першопричини появи плісняви у приміщенні: висока вологість й недостача повітряного обміну. Це можна зробити за допомогою вентиляції – вона знизить вологість і посилить рециркуляцію повітря у квартирі.