У цій статті разом з експертами магазину світильників "МамаДекор" розглянемо внутрішнє освітлення приміщень, тобто будь-які простори, які знаходяться всередині будівлі, споруди, споруди. Це робочі місця співробітників, прохідні, коридори, кімнати, офісні та допоміжні приміщення, торгові та адміністративні простори, та інших місць постійного або періодичного знаходження людей.

Кількість і якості світла дуже сильно впливає на наш настрій, працездатність і стомлюваність. Перші ознаки, що в приміщенні встановлено неякісне освітлення це підвищена стомлюваність і втома очей, що надалі може привести до різних захворювань, в т.ч хронічним. Для внутрішнього освітлення приміщень необхідно вибирати тільки якісне обладнання, яке надовго зробить роботу підприємства комфортною і економною. Який стельовий світильник вибрати більш дорогий або дешевий, відомого бренду або це не важливо?

Характеристики на які варто звернути увагу

Перше що потрібно зробити при виборі світлодіодного світильника на стелю — це підібрати аналог традиційного джерела світла на світлодіодний по світловому потоку, який повинен бути приблизно рівним (якщо ви хочете отримати такий же рівень освітлення) або більш яскравий, щоб сприйняття картинки було більш чітким і приємним. Одиниця освітленості позначається "люмен" або "Lm". Значення зазвичай зазначено в маркуванні стельових світильників на корпусі, а також в паспорті вироби і на упаковці.

Друге на що необхідно звернути увагу це споживана потужність LED світильника. Різні виробники застосовують різні світлодіоди різних виробників з усього світу. Чим вище світловіддача діодів, тим більше відбувається економія електроенергії. При однаковому світловому потоці у моделей різних виробників споживання може відрізнятися, іноді навіть в кілька разів. Тому рівень споживання є важливим фактором при виборі освітлювального обладнання для освітлення внутрішніх приміщень. Одиниця потужності позначається як Вт або W.

Третій важливий фактор — це наявність у ЛЕД світильника драйверів захисту від перегріву світлодіодів, стрибків напруги і т.д. саме вони забезпечують безпеку і довговічність ледівського світильника. Як правило дешеві варіанти світильників не мають драйверів захисту, тому мають дешеву вартість в порівнянні з якісним продуктом. Ця інформація зазвичай вказана на сайті виробника, тому настійно рекомендуємо вивчати докладніше.

Четвертим не менш важливим фактором є ступінь захисту. Залежно від призначення приміщення, його вологості, провітрювання необхідна різна ступінь захисту. Зазвичай в сухих опалювальних приміщення застосовуються світильники на стелю зі ступенем захисту IP 20,40 або 50. Перша цифра позначає захист "по механіці". тобто зовнішньому впливу. Друга цифра — захист "по воді". Якщо ж приміщення вологе або в осінній, весняний період відкриваються вікна і двері, що виходять на вулицю, то можливе утворення конденсату, який може потрапити в корпус зі ступенем захисту по воді 0. Тому для таких випадків вибираються пило, вологозахищені світильники зі ступенем захисту IP 54, 65, 66, 67. Такі вироби коштують дорожче, тому що застосовуються спеціальні силіконові та інші герметики надійно захищають від попадання вологи. Ступінь захисту позначається як " IP " і також зазвичай вказується на світильнику, як світловий потік і споживана потужність.

І п'ятий заключний фактор, на який слід звернути увагу це гарантійний термін на обладнання. Чим він вищий, тим як правило вище якість виробу і відповідно вартість. На даний момент середній гарантійний термін у вітчизняних виробників становить 3-5 років.

Ціна освітлювального приладу безпосередньо залежить від всіх перерахованих вище факторів. Чим дешевше обладнання, тим більше виробник заощадив на енергоефективності світлодіодів і якості комплектуючих, і навпаки. Тому настійно рекомендуємо не купувати дешеві Світильники, а зосередиться на середньому і дорогому сегменті, тому що це гарантує довговічність роботи виробів і високу економію електроенергії.

Джерело: інтернет-магазин світильників "МамаДекор".