З роками деяких людей починає хвилювати питання, як позбутися від варикозу - захворювання, причиною якого є застій крові. Переважно йому схильні жінки зрілого віку, але іноді молоді дівчата і чоловіки також знають про нього не з чуток.

Варикоз може виникнути в результаті:

 • спадкової схильності;
 • вагітності;
 • прийому контрацептивів;
 • надмірної ваги;
 • тривалого перебування в стоячому або сидячому положенні.

Як боротися з варикозом на ногах? Щоб не погіршити ситуацію, не можна займатися самолікуванням. При виникненні проблеми краще відразу ж звернутися до флеболога. Доктор підкаже, як боротися з варикозом на ранній стадії або в запущених ситуаціях і призначить відповідне лікування.

Симптоми варикозу ніг

Перші ознаки варикозу

Найбільш часті симптоми варикозного розширення вен:
 • набряки;
 • зірочки;
 • виступаючі вузлики і «змійки»;
 • тяжкість і біль;
 • нічні судоми.

Симптоми варикозу на ногах не тільки псують зовнішній вигляд ніжок, а й надають дискомфорт, ускладнюючи пересування, тому не варто затягувати зі зверненням до клініки. Перші ознаки варикозу завжди вилікувати простіше, ніж прогресуючу хворобу.

Діагностика варикозу

Після огляду слід діагностика варикозу нижніх кінцівок. При обстеженні варикозу обов'язковим є проходження дуплекс-сонографії. За допомогою УЗД варикозу вен розпізнається локалізація проблемних зон, стають видні перешкоджають кровотоку блоки, наявність рефлюксу, можливі проблеми в роботі клапанів.

В окремих випадках УЗД може бути доповнено:

 • Комп'ютерно-томографічної флебографія.
 • Венографія магнітного резонансу.
 • Сегментарної допплерографией.

Методи лікування варикозу ніг

Сучасні методи лікування варикозу нижніх кінцівок

Залежно від поставленого діагнозу, вибираються методи лікування варикозного розширення вен, які часто використовуються комбіновано. На ранніх етапах виниклої проблеми зазвичай досить профілактичних дій. У більш складних випадках можливе призначено хірургічне втручання, а іноді єдино правильним варіантом лікування варикозу глибоких вен нижніх кінцівок є їх видалення.

Сучасні методи лікування варикозу нижніх кінцівок малотравматичні. На вибір методики, крім результатів обстеження, впливають товщина шкірного покриву, його чутливість, близькість нервових закінчень.

Мікросклеротерапія

Мікросклеротерапія нижньої кінцівки призначається за наявності сітки і телеангіоектазії. Процедура полягає у введенні в пошкоджені судини препарату, що зменшує їх в розмірах і робить непомітним їх прояв. Сеанс триває близько 15 хвилин. Через один-два тижні вирішується питання про необхідність в проведенні повторної микросклеротерапии. Ефект помітний через 3-6 тижнів.

Ендовазальной лазерна коагуляція

Лазерна коагуляція варикозних вен - альтернатива традиційному видалення. Внаслідок дії лазера, введеного в посудину, він склеюється. Операції характерна мінімальна травматизація, немає ризику кровотеч, появи рубцевих тканин і шрамів.

Після ЕВЛК вен нижніх кінцівок реабілітація проходить в домашніх умовах. Рекомендовано носіння компресійного панчохи терміном до півтора місяців.

Мініфлебектомія

Флебектомія вен нижніх кінцівок є видалення хворих судин для нормалізації кровотоку. Процедура не здатна порушити діяльність кровоносної системи. Проводиться під місцевою анестезією через невеликі проколи скальпелем або голкою за допомогою гачків і лопатки.

Як проходить флебектомія? Операція проводиться з використанням спеціальних зондів. Уражену судину в певному місці перев'язується, після чого видаляється розширена ділянка.

Пінне склерозування

Склеротерапія нижніх кінцівок дозволяє вирішувати наступні проблеми:

 • судинні зірочки і сіточки;
 • телеангіектазія;
 • ураження венозних гілочок;
 • важкі форми хвороби при неможливості оперативного втручання.

Лікування варикозу склерозированием представляє введення певної речовини в порожнину судини, яка склеює його стінки і сприяє розсмоктуванню. Склеротерапія варикозних вен проходить практично безболісно, ​​не вимагає анестезії і займає до 30 хвилин. Після склерозування вен пацієнту необхідно протягом 3-5 днів носити підтримуючий трикотаж.

Консультація лікаря флеболога

Флеболог Рощина Людмила Вікторівна "Інститут Вен"

Консультація флеболога - крок назустріч красі і здоров'ю ніг. В інноваційному центрі флебології «Інститут Вен» допоможуть позбутися від неприємного захворювання будь-якого ступеня. Записатися до лікаря флеболога можна на будь-який зручний час за вказаними на сайті клініки телефонами.