У зв'язку з безпрецедентним підвищенням вартості комунальних послуг в Україні, і перш за все опалення, якісний обігрів житла в холодну пору року став недоступною розкішшю для більшості жителів країни. У пошуках виходу з ситуації все більшу кількість людей прагнуть всіляко зберегти тепло в своїх будинках і квартирах. Найбільш ефективним і виправданим способом попередити тепловтрати є якісне утеплення житла.

Тепло залишає приміщення по різних каналах: через вікна і вхідні двері, підлоги і стелі, горища і підвали, проте максимальна його витік відбувається через зовнішні стіни, схильні до прямого впливу холоду, опадів і вітру. Тому, утеплення будинку зовні є найефективнішим заходом щодо збереження тепла.

Утеплення фасаду - справа досить витратна, проте його вартість, перш за все, визначається обраним утеплювачем, і тут цілком можлива розумна економія. Виробники теплоизоляторов пропонують покупцям досить широкий вибір матеріалів, які відрізняються як за технічними характеристиками, так і вартості. Ціна на утеплення фасаду пінопластом істотно нижче, ніж із застосуванням будь-яких інших утеплювачів, при цьому він аж ніяк не поступається їм за технічними характеристиками. Саме цим і пояснюється незмінна популярність цього відомого і недорогого матеріалу.

Чим гарний пінопласт

Пінопласт отримують шляхом спінювання різних речовин. Піна являє собою добре спеклися гранули, які утримують в собі до 98% повітря або інертного газу, що і забезпечує чудові тепло- та звукоізоляційні властивості пінополістиролу. Крім цього, пінопласт вільно витримує температурні коливання в широкому діапазоні (від -40 до +40 градусів Цельсія), довговічний і зберігає свої властивості в умовах жорсткого клімату до 20 років, більш м'якого - до 60 років.

Пінополістирол має дуже малу вагу, тому не навантажує фундамент і конструкції будівлі. Він зручний в обробці, легко транспортується, складується і зберігається, абсолютно не схильний до бактеріальних поразок (грибками і цвіллю), не вбирає воду.

Пінопласт випускається у вигляді панелей різної товщини і щільності. Найбільш щільний екструдований пінополістирол (ЕРС) найкращим чином зарекомендував себе при внутрішньому утепленні приміщень і конструкцій будівлі, які безпосередньо прилягають до землею.

Технологія утеплення фасаду «мокрим способом»

Найбільшого поширення набула технологія утеплення фасаду «мокрим способом», яка включає наступні етапи:

1. Підготовка (очищення) поверхні стін від бруду, зруйнованих матеріалів, бактеріальних уражень.

2. Закладення тріщин.

3. Нанесення грунтовки.

4. Кріплення пінопласту до стіни.

5. Оштукатурення утеплювача з попереднім нанесенням фасадної сітки.

6. Фарбування штукатурки в необхідний колір.

До нечисленних недоліків пінопласту можна віднести його горючість, малу стійкість до механічних навантажень і слабку паропроникність. Однак за умови, що утеплення буде виконуватися кваліфікованими фахівцями, ці незначні «мінуси» практично зводяться до нуля.