Сьогодні інформація дає небувалий успіх або нещадно губить, а той, хто нею володіє, той володіє світом. Важко посперечатися з тим фактом, що вплив ЗМІ на сучасне суспільство кардинально відрізняється від минулих століть. Газети, журнали, радіо і телебачення здатне нав'язувати певну думку і навіть модель поведінки.

Барвистим прикладом можуть стати друковані видання минулої радянської епохи, коли передові статті, публічні розвінчання і викриття мали грандіозний успіх і були згубними для тих, кого висміяли на сторінках газети. Зате почесні учасники газетних дебатів, ті працівники та активісти, яким вдалося потрапити на сторінки газет в хвалебних одах, стають зірками місцевого або державного масштабу.

Ключове слово в засобах масової інформації - інформація. Перша необхідна умова для формування потрібного світогляду. Засоби масової інформації мають у своєму розпорядженні три найважливіші засоби доведення інформації до кінцевого споживача:

написаним словом (газети, журнали тощо),

вимовленим словом - звуком (радіо),

відтвореним словом (телебачення).

Тобто присутня і друга умова формування у людини «необхідних» йому ідей і принципів - метафора. Інтернет-джерела інформації роблять ці кошти ще доступнішими і поширеними.

Чи зможе суспільство вижити без ЗМІ? Навряд чи. Людині необхідно дати потрібну інформацію найбільш простим для нього способом з подальшим порушенням в людині бажання на основі отриманої інформації досягти практичного знання, тобто отримати певний особистий досвід. Саме переживання людиною особистого досвіду (або внутрішнього досвіду) є закріпленням отриманої інформації. Це адекватне емоційний стан на основі отриманої інформації, поданої за допомогою певних метафор. Роль ЗМІ в нашому житті настільки велика, що без газет, журналів і телебачення людина повернеться на кілька років назад і буде залишатися в повному невіданні про події в світі. Тому варто задуматися про вплив ЗМІ на життя людини, а тому вибирати найякісніші засоби масової інформації, на які не впливають сторонні фактори, наприклад, політика, економічний вплив. На щастя, з усього масиву інформації завжди можна знайти гідну і якісну, а з десятків газет чесну і справедливу, в якій всі події висвітлюються точно, швидко і неупереджено. Правда, шукати такі ЗМІ доведеться довго, адже багато хто з них знаходяться під безпосереднім впливом політичних або економічних сил.